HC Energie Karlovy Vary

Četná střelba nestačila, Energie prohrála s Liberecem

Utkání začalo podle očekávání vyrovnaně, postupně si začali slovo brát čím dál více energetici. Těm se však nedařilo prosadit přes skvěle chytajícího Petra Kváču. Střelecky se naopak dařilo Liberci. Karlovarským se nepodařilo skórovat ani přes nátlak ve druhé třetině a téměř 40 vyslaných střel, a musí tak skousnout prohru 0:2
Tipsport extraliga, 25. kolo, pá 2.12.2022
Karlovy Vary
Liberec
0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 16. Birner (Filippi, Ordoš), 56. Kolmann (Birner, Filippi)
Rozhodčí: Hradil, Šindel – Ondráček, Gerát
vyloučení1:2
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku39:17
zblokované střely24:15
hity2:3
vhazování21:27
diváci2477
Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Plutnar, Dlapa, Stříteský, Pulpán (A), Bartejs, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Rulík, Osmík, Chalupa.
Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Kolmann, Aubrecht, Šedivý – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Bulíř (C), Frolík – Flynn, Šír, Faško-Rudáš – Dlouhý, Jelínek (A), Rychlovský.

Komentář k utkání

Tempo utkání od opatrného úvodu postupně rostlo. Zprvu se obě mužstva spíše oťukávala a puk se pohyboval spíše ve středním pásmu. Energetici však následně začali přebírat iniciativu a Petr Kváča měl plné ruce práce. K jejich nátlaku pomohlo i vyloučení Martina Faško-Rudáše. Jenže to se jim nepodařilo využít, a naopak se těsně po srovnání sil dostal v krkolomné situaci k odraženému kotouči Michal Birner, jehož přesným střeleckým pokusem šli Liberečtí do vedení. Karlovarští chtěli mermomocí srovnat. A skutečně domácí střídačka vybuchla osm vteřin před koncem radostí, kdy střelu Tomáše Redlicha ze vzduchu dorazil za Kváčova záda jeden z energetiků, jenže měl svou hůl příliš vysoko a gól nemohl být uznán.

A v podobném duchu se nesla i druhá třetina. Tentokrát ovšem měli Západočeši ještě větší kontrolu nad vývojem utkání. Hrálo se v podstatě jen na jednu branku, kterou obsazoval výtečně chytající Petr Kváča. Ten před svou klecí vytvořil neprostupnou zeď, na které si domácí útočníci vylomovali zuby. Několikrát byli blízko zásahu, například z přečíslení Tomáše Rachůnka a Dávida Grígera, zde ovšem zasáhly betony libereckého gólmana. I kvůli tomu se šli energetici podruhé do šaten s jednobrankovou ztrátou.

Téměř identicky vypadal i start třetí dvacetiminutovky. Po úvodním nátlaku se však hra začala postupně vyrovnávat a několik kotoučů musel krotit i příliš nevytížený Štěpán Lukeš. Nebezpečné akce nyní byly vidět na obou stranách, avšak pokaždé se stejným výsledkem, ostrými se dnes rozhodně nepálilo. Tedy alespoň do 56. minuty, když si kotouč vzal v kruzích Petr Kolmann a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Energetikům už se stavem nepovedlo udělat nic a tři body si odvážejí Bílí Tygři.

Ohlasy trenérů

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Utkání jsme začali výborně, měli jsme dobrý pohyb, plnili jsme, co jsme si řekli. Vše nám vycházelo, dostali jsme přesilovku, tu jsme bohužel nevyužili a ten gól hned po ní nás trochu srazil. Přečkali jsme to do konce třetiny a měli jsme dobrý pohyb a tlak na brance, ale chyběl tomu větší tlak a bordel před bránou. Pak jsme všechny síly vrhli do útoku a dostali bohužel druhý gól. Snažili jsme se i v závěru, ale pořád tam chybělo nějaké procento většího tlaku u brány. Dnešek se nám nepovedl a gratulujeme soupeři a také k dobrému výkonu gólmana.“

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, potřebujeme dobré výsledky. S naším výkonem jsme velice spokojeni, dobrou týmovou hru podpořenou skvěle chytajícím Petrem Kváčou. Důležité bylo ubránění oslabení, takže pochvalu si zaslouží speciální týmy. Klíčové podle mě bylo i ustání druhé třetiny, kdy domácí měli více ze hry a více stříleli. My jsme rádi, že jsme dokázali 60 minut odpracovat i směrem dozadu. Určitě jsou pro nás body cennější po navázání na výkon proti Pardubicím. Určitě chceme v takovém herním projevu pokračovati v dalších utkáních a s dneškem jsme velice spokojeni.“

Fotogalerie

Související články