I napodruhé udolala Energie Kladno těsným výsledkem a bere tři body

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
I druhé střetnutí obou celků bylo i přes jejich tabulkové postavení velice vyrovnané. Po bezbrankové první třetině však energetici nasadili tempo a brzy po začátku té druhé se radovali z vedoucí branky. Na tento výkon navázali i ve třetí části a hned zkraje vedli již o dvě branky. Díky dobré obranné práci energetici odráželi téměř každý pokus hostů o skórování, jen při dvojnásobné přesilové hře Kladna nestačili na střelu Kally. Pod obě branky se podepsal karlovarský Lukáš Pech (na snímku) a byl zaslouženě vyhlášen hráčem utkání za domácí.
Tipsport extraliga, 19. kolo, pá 5.11.2010, KV Arena
Kladno
2:1
0:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 22. Hruška (Pech), 42. Pech (Hruška) - 53. Kalla. Rozhodčí: Minář, Lacina - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 3465. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Karlovy Vary: Sáblík - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Melenovský - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Dej, Sailer - Cyganov, T. Klíma, Hřebejk
Kladno: Cikánek - Kameš, J. Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, Zeman - Bicek, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Knotek, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle

Energetici začali svoji domácí sérii výtečně, když v prvním zápase porazili celkem hladce letos silnou Kometu. Jako další zavítal na led KV Areny kladenský Vagnerplast. Aktivněji začali domácí a po faulu Kally hráli svou první přesilovou hru, ale vyjma Gřegořky rány od modré nic nepředvedli. Následovalo power play Kladenských, ale ani při ní se skóre neměnilo. V 8. minutě byl blízko skórování hostující Eberle, ale v časové tísni nedokázal poslat bekhend do odkryté klece. V polovině třetiny pálil Hřebejk zcela osamocen z mezikruží, ale pohotový Cikánek jeho projektil včas vyrazil. V 15. minutě ujel zprava Skladaný, ale ani jeho střela přes obránce branku nepřinesla. V závěru třetiny i za přispění přesilovky hýřili aktivitou domácí, ale výborný Cikánek svůj tým podržel.

Ve druhé třetině již diváci dlouho na branku čekat nemuseli. Už ve 21. minutě nahrával Pech po buly Davidu Hruškovi, který pohotově uklidil puk za dezorientovaného Cikánka - 1:0. Ve 25. mniutě mohl pohodlně navyšovat skóre Kumstát. Objel si i s pukem ležícího brankáře, ale přes několik hokejek v brankovišti se mu branku vsítit nepodařilo. V polovině druhé dvacetiminutovky zahrozili hosté. Ale ani série nájezdů na karlovarskou klec k vyrovnání nevedla. Iniciativu hry převzali domácí až při vyloučení Porcházky. Kladenský Cikánek však svoji svatyni uzavřel a ani dělovka Hrušky od modré či nadvakrát dorážený puk Václavem Skuhravým navýšení vedení nepřineslo.

Stejně jako v předchozí třetině i nyní energetici skórovali v jejím začátku. Ve 42. minutě pálil od modré Hruška. K odraženému kotouči si sjel Lukáš Pech a z otočky prostřelil Cikánka mezi betony - 2:0. Aktivněji hráli od té doby domácí a nutno poznamenat, že měl kladenský Cikánek plné ruce práce. Za hosty zahrozil ve 48. minutě Bělohlav, ale jeho přesnou teč v pohodě zlikvidoval Sáblík betony. Krušné chvilky nastaly po vyloučení finského Kokka a následně i Slobody. Energie se stáhla do defenzivy ve třech proti pěti Kladenským. Netrvalo dlouho a hosté snížili, když se Jaroslav Kalla trefil mezi tyčku a tělo brankáře - 2:1. Energetiky nakopla následná vlastní přesilová hra, ale i přes tlak skórovat nedokázali. Hostům nepomohla v závěru ani hra bez brankáře a domácí zvládli i druhý ze tří domácích zápasů.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Nedávno jsem tu mluvil o slavných vítězstvích, ale to dnešní mezi ně určitě nepatří. Utkání je za námi a soustředíme se na třetí zápas domácí série, kdy hostíme Slavii. Kdybychom v neděli vyhráli 2:1, byli bychom spokojení. Dnes jsem cítil, že hráči Kladno podvědomě trochu podcenili. Zvláště po druhém gólu už jsme ubrali na důrazu a soustředili se pouze na bránění. Hra v útoku dnes naší doménou rozhodně nebyla.

Petr Tatíček (HC Vagnerplast Kladno): Naše mužstvo se už delší čas nachází v útlumu.V posledních zápasech jsme dokonce utrpěli debakly, takže dnes jsme prohráli alespoň přijatelným rozdílem. Pochopitelně jakýkoli bod v naší situaci bychom především kvůli psychice mužstva nesmírně přivítali. Musíme být trpěliví. Po neděli začíná reprezentační pauza a myslím, že se nám bude hodit.