Jeden gól, tři body! Energie veze výhru z Boleslavi

Energetici vezou důležitou výhru z Mladé Boleslavi! Na tříbodový zisk jim přitom stačila jediná branka Dávida Grígera ze druhé třetiny, perfektní výkon podal brankář Štěpán Lukeš.
Tipsport extraliga, 8 (O2), čt 6.10.2022
Ml.Boleslav
0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 35. Gríger (Pulpán, Havlín).
vhazování23:28
Ml.Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk (A), R. Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Šťastný, Lantoši, Åberg – Kotala, Fořt, J. Stránský (C) – Kantner, O. Najman (A), P. Kousal – Lunter, Bičevskis, Eberle.
Karlovy Vary: Lukeš – Plutnar, Bartejs, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Černoch, Kohout – Koblasa, Gríger, O. Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček (C) – Jiskra, J. Baláž, Kružík.

Už na konci 1. minuty měli Bruslaři velkou příležitost k otevření střeleckých účtů, když Dlapovu nepřesnou rozehrávku lapil Stránský, po jehož pasu puk vyplaval před Fořtem. Mladoboleslavský útočník z ideálního prostoru ve slotu trefil jen Lukešovo rameno. Při první přesilovce domácích dvakrát z pravého kruhu pálil Kousal, první střela zazvonila o pravou tyč a druhá skončila na betonu Lukeše. V téže dvouminutovce se poprvé ukázali také hosté, když nepřesností v kombinaci Bruslařů využil karlovarský Beránek, jenž v oslabení vyrazil do přečíslení dva na jednoho společně s Kohoutem. Druhý jmenovaný po přihrávce zakončoval do téměř odkryté branky, ale Novotný se vytáhl skvělým zákrokem, když puk zastavil souhrou svého pravého betonu a hokejky. Na sklonku 9. Minuty hostující Beránek našel najíždějícího Hladonika, který měl u levého kruhu spoustu prostoru, ale svoji střelou nechal Novotného opět vyniknout. Na druhé straně hrozil z levého kruhu Pláněk, jehož bombu vyrazil Lukeš betonem. Stejnou částí výstroje zasáhl také Novotný, když se po přistrčení Beránka dostal k puku Gríger, jenž prověřil domácího gólmana střelou z mezikruží. Ve 19. minutě se k Lintuniemi odhodlal k nenápadnému nehození od modré, puk se odrazil o nohu Fořta a skončil na levé tyčce karlovarské branky. Skóre se tedy ani tentokrát nezměnilo a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na startu druhé periody měl velkou příležitost Koblasa, kterého zpoza branky vybídl ke skórování Gríger. Forvard Energie měl ve slotu dost místa na zakončení, svou střelou ale trefil jen Novotného. Ve 24. minutě se Lantoši obtočil kolem Lukešovy klece a od pravé tyčky zakončil, ale karlovarský gólman kotouč dokázal udržet před čarou. Podobným způsobem to o pár minut později zkusil také Najman, tentokrát však Lukeš včas betonem utěsnil prostor u své tyčky a domácímu střelci skórovat nedovolil. Ve 31. minutě našel Vondráček zpoza branky najíždějícího Plutnara a ten pálil z první. Novotný kotouč neudržel, ale na podruhé už ho před dorážejícími hosty stihl přikrýt. Šťastný poté z pravého kruhu krosovou přihrávkou našel Lantoši, ale ani jeho střela z první v síti neskončila. Při hře ve čtyřech od modré vypálil Pulpán, jehož střelu vyrazil Novotný jen na hokejku Dávida Grígera. Slovenský forvard puk nabral na bekhendovou stranu hole a v čase 34:41 vymetl pravý růžek domácí branky. Zvýšená aktivita Bruslařů ve zbývajícím čase druhé periody ke gólu nevedla, takže si Energie do kabin odnesla jednogólový náskok.

Hned po návratu na led hrozil z přečíslení Fořt, kterého včas dobruslil Bernad a slibnou šanci tak zmařil. Ještě v téže minutě Gríger z pravé strany trefil břevno domácí branky. Bruslaři si svoji aktivitou vysloužili přesilovku. V ní hned třikrát pálil z pravého kruhu Šťastný, ale Dlapa dokázal všechny jeho střely zablokovat. Střela Lantošiho z levé strany Lukešovi propadla, jenže puk pak proskákal skrz brankoviště a skončil u zadního mantinelu. Hosté mohli odskočit v přesilovce, jenže v ní vyprodukovali jen jednu střelu. V 51. minutě od modré pálil Bartejs, před brankou pak doráželi Kohout s Černochem, ale Novotný odolal. Na druhé straně musel Lukeš zasahovat proti střele Kousala, kterou po otočce kolem branky dorážel Šťastný, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Západočeši si poté dobře hlídali útoky Bruslařů, takže čas rychle plynul. Naděje svitla v 56. minutě, kdy byl vyloučen Plutnar. Domácí hráči se celé dvě minuty drželi v útočném pásmu, ale výsledkem byla jen Kousalova střela, jemuž kotouč vyplaval u pravé tyčky. Útočník Bruslařů však odkryté místo v pravém horním růžku netrefil. Následná hra bez brankáře gól nepřinesla, takže tři body připadly na konto hostů z Karlových Varů.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): Bylo to o první brance, kterou kdybychom v prvních 10 minutách dali, tak by se nám hrálo o něco lépe. Dneska od hostů obrovská bojovnost, obětavost a také výborný brankář. Nás také dlouho držel Filip Novotný, rozhodla ale naše nemohoucnost vstřelit gól.

Václav Skuhravý (HC Energie Karlovy Vary):Pro nás to bylo těžké utkání, protože to minulé jsme neodehráli dobře, spíše trapně. Boleslav na nás dneska vlétla, prvních 10 minut nás motali, ale ustáli jsme to. Ve druhé třetině se nám podařilo dát gól a svoji bojovností jsme to uhráli až do stavu, který vydržel do konce.