Junioři si vyšlápli na lídra! Mladou Boleslav porazili v nájezdech

Husarský kousek mají za sebou naši junioři. Vyrovnaný zápas v Mladé Boleslavi za stavu 2:2 pokračoval prodloužením. V něm se energetici museli dvě minuty bránit tři proti pěti. Tento křest ohněm junioři ustáli a znovu dokázali, že jsou králi nastavovaných zápasů. V nájezdové loterii totiž uspěli David Šilhan a Matyáš Adámek. Matyáš svou trefou vystřelil pro Energii bod navíc a zařídil Bruslařům první domácí prohru v sezoně.
DHL Extraliga juniorů, 13. kolo, čt 5.10.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
2:3sn
0:0, 2:1, 0:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 26:04 Hurt (Malínek, Gardoň; 5/5), 32:14 Teplý (Kučera; 5/5) – 26:57 Dorot (Šmajda, Šlechta; 5/5), 48:30 Galnor (Dorot, Adámek; 5/4), rozh. náj. Adámek. Rozhodčí: Svobodová, Kostourek – Dědek, Hlinka. Diváci: 111. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
diváci111
BK Mladá Boleslav: Hora – Vlasák, Hrouda, Průšek, Němec, Moravec, Sypecký – Dobner, Kučera, M. Vojáček, Teplý, Šachl, Vítek, Hruška, Hurt, Gardoň, Malínek.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, Kubíček, Bulka, Cipko, Beran, Holejšovský, Dorot – Šilhan, Galnor, Pastor, Šlechta, V. Váňa, P. Vojáček, Zeman, Steklý, Záhejský, Šmajda, M. Váňa, Adámek.

Po vzájemném oťukávání v úvodu zápasu vážněji zahrozili Bruslaři v páté minutě, když se přes Adama Ebenstreita snažili dostat kotouč nejprve Jakub Hruška a dorážkou to zkoušel Jakub Vítek. V osmé minutě na Davida Horu poslal Kryštof Bulka střelu z kruhu, ale po zásahu Horovou vyrážečkou kotouč skončil mimo branku. Adam Vlasák hledal mezírku u tyčky, ale na karlovarského gólmana si nepřišel. Protiútok energetiků zakončoval Jakub Anton, ale David Hora se ve zmatku před svou brankou zorientoval a zasáhl.

Po polovině třetiny se neujala ani střela Matyáše Váni od modré. Matěj Gardoň a Tomáš Moravec zaměstnali Adama Ebenstreita, ale ten si s jejich pokusy poradil. Na oplátku Robert Šlechta necelé čtyři minuty před koncem první části vyprášil beton domácího brankáře. Energetici ustáli i následný tlak Bruslařů a svým pohotovým přesunem proti střele Josefa Teplého v čase 19:58 odmítl Adam Ebenstreit gól do šatny.

Šanci na otevření skóre měl v úvodu druhé třetiny Matěj Zeman, ale kotouč po jeho teči cestu do branky nenašel. Chvilku na to měl napilno Adam Ebenstreit, který před Jakubem Vítkem nakonec raději kotouč schoval a přerušil hru. V Horově lapačce skončila naděje Jakuba Antona na otevření skóre. První branku utkání nakonec v čase 26:03 vstřelil Jan Hurt. Bruslaři se ze svého vedení radovali pouze do času 26:56, kdy Ondřej Dorot vymetl pavučiny v rohu Horovy branky.

Vedení mohl Energii vystřelit René Kubíček, jenomže kotouč skončil pouze v Horově lapačce. Po odrazu od tyčky zaplul kotouč do karlovarské branky po střele Jana Teplého. Hra se v závěru prostřední části začala vyhrocovat a přibývaly nejen osobní souboje, ale i vyloučení. Za jeden nedovolený zákrok získali energetici trestné střílení, to ale zůstalo neproměněno. Po druhé třetině byl stav 2:1.

Ve třetí třetině byly k vidění nejen šance na obou stranách, ale i několik vyloučení. V čase 43:59 nastřelil Jakub Vítek tyčku karlovarské branky. Na odražený kotouč se sesypalo několik hráčů a natlačili ho i s Adamem Ebenstreitem do branky. Následkem toho došlo k menší potyčce. Gól nebyl uznán a rozhodčí poté vylučovali. Potrestán byl nejen Jakub Hruška, ale trest vyfasoval i Adam Ebenstreit. V čase 45:32 byl kousek od vyrovnání Vojtěch Steklý, ale David Hora jeho dorážení ustál. Ve čtyřicáté sedmé minutě bylo před karlovarskou brankou poměrně živo. Za jeden obranný zákrok zaplatil Ondřej Dorot vyloučením. Energetici oslabení ustáli. Skóre vyrovnal v čase 48:29 v početní výhodě Jakub Galnor. I přes snahu obou týmů přišlo na řadu prodloužení.

To mohl hned v jeho úvodu ukončit z úniku Matyáš Váňa, ale na Davida Horu si nepřišel. Stejně dopadl i Vít Záhejský. Zhruba v polovině oslabení nastaly pro energetiky krušné dvě minuty, neboť zůstali na ledě ve třech. I přesto se proti pěti domácím hráčům zvládli ubránit a Adam Ebenstreit své vyloučení odčinil tím, že zlikvidoval střelecké pokusy Bruslařů. Energetici si tak poprvé v sezoně vyzkoušeli samostatné nájezdy. Za Bruslaře svůj nájezd proměnil pouze ve čtvrté sérii Jan Hurt. Ve druhé sérii na domácího gólmana vyzrál David Šilhan a rozhodující nájezd padl ve třetí sérii z hole Matyáše Adámka, který získal pro Energii bonusový bod.

Ladislav Kolner, asistent trenéra:

Vyrovnaný zápas. V určitých činnostech, které nám v posledních dvou zápasech nešli, jsme se dnes zvedli. Nepomohli jsme si odskočením na dvoubrankové vedení a hloupou individuální chybou jsme soupeři nabídli přesilovku. Víme, že ji mají dobrou a využili ji. My jsme si naopak přesilovkami nepomohli, kdy jsme v prodloužení měli obrovskou šanci při hře pět na tři. To si myslím rozhodlo, protože nájezdy už pak jsou jen loterie. Šťastnější byl soupeř a odváží si dva body, my máme jeden. Jsme ale pokorní a bereme ho.

Pavel Arnošt, hlavní trenér:

Velmi kvalitní utkání z obou stran, bylo to rychlé a důrazné. Pro nás velká zkušenost. Trpělivou hrou jsme si řekli o prodloužení, kde měl soupeř navrch a měl přesilovou hru. My jsme to ale dokázali dotáhnout do konce a v nájezdech jsme pak byli o malinko šťastnější.