Nováček lepší mistra i do třetice

HC Energie - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Po skalpech extraligových lídrů přichází nečekané vystřízlivění. Ani na třetí letošní pokus nedokázali hokejisté Energie porazit brněnskou Kometu, a přišli tak o svou krátkou sérii úspěchů. Nad posledním celkem tabulky přitom dvakrát vedli, když se gólově prosadil Petr Kumstát a v přesilové hře svou první trefu v dresu Energie zaznamenal Loginov. V třetí třetině však hosté díky potrestání karlovarských chyb a skvělému Trvajovi vývoj utkání otočili.
O2 extraliga, 39. kolo, ne 10.1.2010, KV Arena
Brno
2:3
1:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 12. Kumstát (Skuhravý), 34. Loginov (Kumstát) - 17. Bičánek (Erat), 42. J. Svoboda, 48. R. Procházka (Divíšek, Krstev). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bádal, Pavlovič. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4850. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Loginov, Dobroň, Čutta, Tribuncovs, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Hluchý - Zjuzin, Kristek, Pletka - Zucker, Dej, Zaťovič
Brno: Trvaj - Bičánek, Krstev, Mojžíš, Ovčačík, Richter, Kempný, Protivný - Ludvík, Dopita, R. Dlouhý - Erat, Divíšek, Vondráček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Šindel, R. Procházka, Polodna

Do druhého letošního vzájemného zápasu v KV Areně vstoupil aktivněji domácí tým. Energetici si hned v úvodu vybojovali svojí aktivitou přesilovou hru a přivítali hostujícího Trvaje sprškou několika střel. V 5. minutě se do úniku dostal Dej a dělovkou od modré trefil pouze beton brankáře. O minutu později najížděl kapitán Energie Skuhravý, ale ani jeho střela neprošla za Trvajova záda. Snaha domácích se dočkala odměny až ve 12. minutě. Petr Kumstát svou první střelou trefil pouze připravený beton gólmana, ale využil odrazu puku a napodruhé se již nemýlil a zasunul puk do odkryté části branky – 1:0. Domácí se však z vedení neradovali dlouho. V 17. minutě usedl za hákování Kristek na trestnou a hosté nabídnutou přesilovou hru využili. Konkrétně to byl Radim Bičánek, který dělovkou od modré vyrovnal stav – 1:1. Ze zbytku třetiny stojí za zmínku sólo Zaťoviče, jehož střelu z úhlu vyrážel brankář špičkou betonu.

I prostřední část načal lépe celek domácích a ve 24. minutě se jako první blýskl Čutta svojí dělovkou z úhlu do boční sítě. O dvě minuty později unikal Tribuncovs a svojí střelou prověřil hbitost lapačky brněnského Trvaje. Hosté zahrozili až v polovině třetiny. Radim Bičánek se do puku opřel hned po vhazování, ale Mensator byl i nyní pozorný. Domácí se dočkali až při přesilové hře. Ve 34. minutě dostal Alexander Loginov přesný pas od Kumstáta na modrou čáru a svojí dělovkou překonal Trvaje přesnou střelou pod víko – 2:1. Hosté si opět se svojí největší příležitostí počkali až na konec třetiny. To Dlouhý vybojoval puk v mezikruží a Mensator vyrážel jeho překvapivý pokus špičkou betonu.

Do posledního dějství vstoupili hosté ve velkém stylu. Přestože Šindel za krvavý zásah holí usedl na čtyři minuty k časoměřičům, v oslabení unikl Jaroslav Svoboda domácí obraně a z úhlu překonal Mensatora střelou mezi jeho betony – 2:2. Po vyrovnávací brance se hra ještě více otevřela a šance střídala šanci. Za domácí pálil prudký puk Dobroň od modré. Za hosty pak byl blízko skórování Bičánek střelou z úhlu. Pak se ovšem ke slovu dostali opět hosté a připsali si na své konto druhou využitou přesilovku. Radek Procházka dostal ve 48. minutě přihrávku ke vzdálenější tyčce a poslal puk do branky dříve, než se stihl Mensator přemístit – 2:3. Následná honba Energie za vyrovnáním pak narážela především na modrý obranný val ve středním pásmu, přes který se domácí před pozorného Trvaje dostávali jen sporadicky. Nejblíže vyrovnání se ocitl Zucker, když po odrazu puku od zadního mantinelu dorážel puk do prázdné branky, ale Trvaj jej lapačkou zastavil na čáře. Domácím pak nepomohlo ani odvolání brankáře v poslední minutě, a tak si Brno odvezlo z Karlových Varů všechny body.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní porážka nás mrzí, protože jsme dvě třetiny byli lepší. Utkání jsme měli rozhodnout zejména ve druhé desetiminutovce druhé třetiny, kdy jsme svůj náskok mohli zvýšit. Klíčovým momentem byla naše čtyřminutová přesilovka.

Mojmír Trličík (HC Kometa Brno): V první třetině jsme byli jasně horším týmem, hráli jsme velmi pasivně v útočném i ve středním pásmu. Teprve ve třetí se nám podařilo srovnat krok a otočit výsledek."