Pokazili jsme si to sami, ví po prohře Ján Mucha

Kometa není pro energetiky zrovna nejpříjemnější soupeř. Tři zápasy a z toho dva body. Ani jednou nedokázali Západočeši zvítězit proti nováčkovi extraligy. V zápase 39. kola měli energetici rozehraný zápas výborně. Vedli 2:1 a hráli čtyřminutovou přesilovku, ve které však inkasovali. Brno dokázalo vstřelit ještě jednu branku a mohlo si tak odvézt tři body sebou na Moravu. Ján Mucha byl vyhlášen nejlepším hráčem za Karlovy Vary a to zcela oprávněně. Na ledě se mu dařilo a jeho obranná hra neměla chybu. Ocenění by ale hned vyměnil za výhru, jak řekl.
Jak byste zhodnotil utkání proti Kometě?
Dostali jsme se do vedení, ale dostali jsme gól v naší čtyřminutové přesilovce a je to veliká škoda. Pak jsme znervózněli a dostali jsme i na 2:3. Měli jsme to dobře rozehrané, ale pokazili jsme si to sam.

První dvě třetiny jste hráli celkem pohledný hokej, obzvláště v té první byla krása pohledět na kombinace Energie. Ve třetí třetině hrála roli nervozita?
V kabině jsme si řekli, že budeme hrát dobře od zadu a když už nedáme gól, tak to alespoň udržíme. Dostaneme ale přesilovku čtyři minuty a pokazíme to. Je pravda, že Brno se dostalo do hry a my jsme pak hráli v křeči. Podobalo se to zápasům, kdy jsme doháněli.

Poslední zápasy jste vyhrávali nad silnými mančafty. Sparta, Plzeň, Vítkovice…pak prohra s Brnem. Jako Jánošík bohatým bral a chudým dával…
Je pravda, že ztratíme body vždy s mužstvy okolo nás. V zápase v Brně jsme dostali branku pár vteřin před koncem. Soupeři, který jsou kolem nás prostě vyhrávají nad námi a my zase nad soupeři, který jsou nahoře tabulky.

Může hrát roli nervozita v tom, že nad mužstvy nahoře tabulky nemáte co ztratit, protože jsou považování za favority?
Nemyslím si, že by to bylo nervozitou. Prostě nám to nejde s mužstvy kolem nás.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem za Karlovy Vary, v první třetině krásná rybička, i pak se vám ale dařilo….
Nehrálo se mi zle, ale nevyhráli jsme, takže teď mám špatné pocity.