Tříbodový půst je u konce! Energie vydřela vítězství s Motorem

Předehrávka 23. kola byla na programu ve středu v KV Aréně klání mezi Karlovými Vary a Motorem České Budějovice. Optickou převahu hostů v první třetině vystřídala lehká dominance energetiků, kteří si pilnou prací došli po téměř měsíci ke tříbodovému vítězství.
Tipsport extraliga, 23. kolo, st 22.11.2023, Karlovy Vary, KV Arena
Motor České Budějovice
4:2
0:1, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 22:59 Bernovský (Plutnar; 5/5), 26:28 Redlich (Gríger; 5/5), 32:54 Gríger (Procházka; 5/5), 59:48 O. Beránek (Rachůnek; 5/5) – 18:33 Simon (Harris, Hovorka; 5/5), 31:20 Přikryl (Hanzl; 5/5). Rozhodčí: Šír, Hribik – Gerát, Axman. Diváci: 3401. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 20:36 (4:13, 8:10, 8:13). Zblokované střely: 13:33. Hity: 4:5. Vhazování: 25:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
diváci3401
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Huttula, Dlapa, Tureček – Rachůnek, Gríger, Procházka – Hladonik, Jiskra, O. Beránek – Koffer, Černoch, Zetterberg – Redlich, Kofroň, Bernovský.
Motor České Budějovice: Strmeň – Štencel, Pýcha, Gulaši, Hovorka, Doudera, Kachyňa – Kubík, Kondelík, Gulaš – Ordoš, Harris, Simon – Přikryl, Hanzl, M. Beránek – Vopelka, Toman, Valský – Chlubna.

Více ze hry v předehrávce 23. kola měli v prvním dějství hosté, kteří ze svého snažení nakonec vytěžili v poslední minutě úvodní branku utkání. V 19. minutě totiž Dominik Frodl vyrazil střelecký pokus Motoru do hloučku hráčů před sebe, kde se kotouče ujal Dominik Simon - 0:1.

Karlovarští si tak do kabiny odnesli jednobrankové manko, které se však domácím hokejistům podařilo v úvodu druhé třetiny srovnat. Ve 23. minutě poslal Plutnar zadovku na Jana Bernovského, který pohotovou střelou nejen srovnal skóre, ale také si připsal svůj první gól v karlovarském dresu - 1:1. O pár minut později se energetici dokonce dostali do těsného vedení. Do samostatného úniku ujel Gríger po boku Tomáše Redlicha a zajistil druhý gól Karlových Varů - 2:1. Svěřenci Davida Bruka si vedení udrželi do poloviny zápasu, když se po buly ujal kotouče na vrcholu pravého kruhu Filip Přikryl a nekompromisní střelou znovu vyrovnal skóre na výsledkové tabuli - 2:2. Domácí však byli proti a po pár minutách si své vedení vzali zpět. Dávida Grígera vyslal do protiútoku Procházka a slovenský útočník byl v koncovce přesný - 3:2. Hubený náskok si Karlovarští udrželi do sirény signalizující konec druhé třetiny a zároveň prolomili prokletí hororových prostřední částí.

Rychlý hokej s šancemi na obou stranách nabídla závěrečná dvacetiminutovka. České Budějovice měly k dispozici i početní převahu, v ní byl nejblíže gólu Milan Gulaš, ale na svého exkolegu Frodla nenašel recept. Těsně před polovinou třetí třetiny si naopak početní převahu zahráli domácí. Matěj Stříteský to několikrát zkoušel od modré čáry, ale na Strmeně si nepřišel. Nakonec tedy i Motor přečkal oslabení bez gólové újmy a Energie si držela jednobrankový náskok. Zákrok zápasu si Dominik Frodl připravil na 53. minutu, kdy ujel karlovarské obraně Jan Ordoš a řítil se sám na domácí svatyni, ovšem fantom Frodl se nenechal nachytat a podržel tým skvělým zákrokem. Jihočeši se nevzdávali a nadále hledali cestu za vyrovnávací brankou. Dvě minuty před koncem si Ladislav Čihák svolal svou družinu a vzal si oddechový čas, po jejímž konci zůstal Jan Strmeň na střídačce a Jihočeši to zkoušeli se šesti bruslaři v poli. Krušné chvilky v obranné třetině dokázala Energie přečkat a výtečnou ofenzivní činností v závěru si došla pro gól Ondřeje Beránka, který zajistil tříbodovou domácí výhru.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Je to vydřené vítězství našeho týmu, protože první třetina šla jednoznačně za soupeřem. Neměli jsme pohyb, sebevědomí a hráli jsme málo na puku. Ve druhé třetině se to zlepšilo a podařilo se nám z protiútoků vzít vedení na naší stranu. Jednoznačně převážil utkání na naší stranu lídr našeho týmu, nejen v tomto klání, Dominik Frodl.

Jiří Hanzlík (Banes Motor České Budějovice):Myslím si, že jsme odehráli skvělou první třetinu. Byli jsme aktivní a měli jsme dobrý pohyb, ale bohužel jsme vytěžili pouze gól na 1:0. V prostřední části se hra vyrovnala. Dvakrát jsme chybovali na modré čáře, kdy jsme neshodili puky a domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Tyto dva momenty rozhodly zápas. I přes veškerou snahu a naše tři vytvořené šance je naše produktivita dlouhodobě špatná. Dáváme málo gólů, čímž si nedokážeme zajistit body v zápasech.