Vlčí smečka podruhé sestřelila Loko, dotáhla se na první místo

MHL: HC Energie - Loko Jaroslavl 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Juniorka Energie se v úterý postavila k druhému zápasu proti Loko Jaroslavl. Celý zápas byla Vlčí smečka lepším týmem a jasně soupeře přehrávala. Jaroslavl byla značně zaskočena a nezmohla se ani na jeden jediný gól. Karlovarští junioři si tedy z tohoto zápasu odnášejí další tři body do tabulky MHL v Západní konferenci se bodově vyrovnali právě první Jaroslavli.
MHL, 24. kolo, út 11.11.2014, KV Arena
Jaroslavl
4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Kohout (Zadražil), 3. Orság, 38. Gríger (Harkabus, Zadražil), 48. Vrána (Orság, Rubeš). Rozhodčí: Prokuratov – Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:19. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Fučík (Kuchař) – Dvořák, Šimek, Šafář, Michálek, Běhal, Röthlisberger, Weinhold – Harkabus, Zadražil, Gríger, Beránek, Táborský, Rubeš, Kohout, Osmík, Hroch, Orság, Molnár, Vrána.
Jaroslavl: Krasotkin (Maxim Sidorov) – Michail Sidorov, Jelenin, Cvetkov, Chisamutdinov, Čerepanov, Manuchov, Turčaninov, Meljakov – Kulagin, Alexejev, Kononov, Iljenko, Jurtajkin, Jesajan, Čvančikov, Krikuněnko, Kolonistov, Ryžkov, Mokšancev, Polunin.

Úvodní minuty patřily celku z lázeňské metropole, který diktoval tempo hry a soupeře nepříjemně zadržoval na jeho polovině. Na gól se nečekalo vůbec dlouho, hosté vyhráli úvodní buly a vydali se do útoku, o puk je však domácí ihned připravili a vydali se na první útočnou steč. A hned jejich první protiútok skončil, po přihrávce nejlepšího asistenta ligy, Matěje Zadražila, brankou z hole Martina Kohouta. Tlak neutichal a zanedlouho byl v další slibné pozici Tomáš Harkabus, ten však neproměnil. Následující útok Energie byl už ale opět úspěšný. Hosté se ani nezahřáli a krátce po začátku utkání, po trefě Jakuba Orsága, už museli podruhé lovit kotouč z vlastní sítě. Tlak Energie neutichal, a i když se po chvíli zdálo, že hosté už začínají vystrkovat drápky, rychle je zase schovali. Nejvíce se ale projevila převaha domácích ke konci třetiny, kdy se začal ze strany hostů hrát tvrdý hokej a následovala vyloučení. Domácí asi chtěli uzavřít první část stejně úspěšně jako ji začali, ale to se nakonec nezdařilo. Velké šance promarnili například Harkabus nebo Gríger.

Ve druhé části domácí výrazně polevili a dali hostům více prostoru. Možná i z toho pramenilo velké množství faulů domácích, kteří byli několikrát vyloučeni. Avšak díky skvělému napadání domácí Energie se Lokomotivu nedařilo ani puk zavézt do útočné třetiny, natož vytvořit si šanci. Naopak, když už si ruský soupeř vytvořil nějakou větší šanci, bylo to ve hře v pěti proti pěti, kdy se domácí nesoustředili až tolik na bránění. V závěru třetiny však sudí vyloučil dvakrát také hráče z hostujícího celku. První početní výhodu domácí ještě nevyužili, avšak v té druhé už se navýšení skóre podařilo. Trio Harkabus - Zadražil -Gríger nejprve Krasotkina rozhýbalo a poté, co David Gríger prostřelil vše, co mu stálo v cestě, se dostali domácí do tříbrankového vedení.

Převaha Energie neutichala ani ve třetí části. Domácí navíc dokázali své vedení opět navýšit. Další protiútok tentokrát po střele Orsága se puk od Krasotkina odrazil k Jakubu Vránovi, který nekompromisně vsítil další branku. I následně se hrál na straně domácích aktivní hokej a hosté útočili spíš pouze v početních výhodách. Avšak nutno dodat, že ve třetí třetině je sehrávali daleko lépe než ve druhé a energetici mohou po nastřeleném břevně a jinak bezchybnému Fučíkovi, být rádi, že neinkasovali. Nejzajímavější byl konec utkání, kdy se oba celky zaměřily pouze na ofenzivu a vrátka k brance byla otevřená. Hrálo se ze strany na stranu, ale další branka už nepadla. Vlčí smečka se tak může radovat z dalších tří bodů.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsem neskutečně pyšný na naše mužstvo za to, co dnes předvedlo. Porazit lídra skupiny takovým způsobem, jakým se nám to dnes podařilo, je neuvěřitelné. Za to patří hráčům velké dík a bylo ctí za nimi stát. Myslím si, že jsme si dnes za vítězstvím šli od začátku. Pokud nastala nějaká chyba, tak nás výborně podržel gólman Fučík, který podal neskutečný výkon. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě vyhráli.