HC Energie Karlovy Vary

Rostislav Marosz: Byl to hodně důležitý zápas

V pátek odjížděli karlovarští hokejisté na Slavii s velmi špatnou bilancí ve venkovních utkáních. Začátek zápasu tomu napovídal, až do třetí třetiny Slávisté vedli o jedinou branku. V poslední periodě se vše otočilo, díky vyrovnávací brance Rostislava Marosze, který vrátil Energii do zápasu. Ta si nakonec poprvé odvezla z hostujícího ledu tři body.

Rosťo, dokázali jste otočit zápas a vyhrát venkovní utkání, to bylo hodně důležité, že?
Byl to hodně důležitý zápas. Tyhle tři body nás mohou posunout o něco výš. Nemyslím tím v tabulce, ale potřebovali jsme vyhrát také venku, to se povedlo. V neděli nás čeká Litvínov a tam si nesmíme nechat utéct první třetinu, musíme bojovat ihned od začátku. Nyní se můžeme trošku radovat, ale v sobotu nás čeká příprava právě na Vervu. Budeme chtít potvrdit naše vítězství. Tuto výhru považuji jako jeden z důležitých kroků, které jsme udělali.

Utkání bylo velmi napínavé, kdy se zápas přiklonil na vaší stranu?
První třetina nebyla z naší strany moc dobrá, ale druhou třetinu jsme domácí zmáčkli. Slavia měla velké štěstí. Dostávali jsme se do šancí, ale jejich gólman zachytal bravurně. Takhle jsme chtěli pokračovat, doufali jsme, že nějaký gól tam spadne. Ve třetí třetině se nám povedlo jim fouknout tři góly a odvezli jsme si tři body.

V čem tedy byla chyba v první třetině?
Vůbec nám nejezdily nohy. Několikrát jsme pustili Slavii do přečíslení a bylo štěstí, že to Závi chytil, nebo se jim střela úplně nevydařila. To už se nám nesmí stávat, když jedou dva na jednoho, tak je velká šance, že to promění a potrestají nás, a to by nás hodně bolelo. Musíme víc hýbat nohama, víc bruslit a nepouštět soupeře do takových šancí, které nás můžou stát celý zápas.

Odehráli jste nějaké přesilové hry, které nedopadly úspěšně.
V přesilových hrách jsme měli spoustu střel, hodně odražených puků, ale nic nám tam nespadlo. Ale myslím si, že přesilové hry jsme špatně nesehráli, naopak. Jen jsme neměli dobrou koncovku, ale v pásmu jsme se dokázali udržet a držet domácí nějak pod tlakem se nám také dařilo.

Vaší brankou jste vrátil Energii zpět do zápasu, jak byste popsat svou gólovou situaci?
Poslal jsem puk Kubovi Svobodovi do jízdy a on parádně zmátl jejich beka. Vím, že byl nějaký závar před brankou, šel jsem do souboje a vypadl mi kotouč, ale naštěstí se dostal do brány.

V neděli vás čeká utkání na ledě Litvínova, co budete od zápasu očekávat?
Pojedeme tam s obrovskou pokorou. Budeme si chtít odvézt nějaké body, abychom ukázali, že Karlovy Vary do extraligy patří. Každý bod je momentálně dobrý a hodně důležitý, pokusíme se udělat všechno, co bude v našich silách, abychom nějaký bod dokázali urvat.

Díky za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | čt 14.4.2016

Na Slavii přímý souboj o druhé místo