Co říkají statistiky o druhé čtvrtfinálové bitvě?

Karlovy Vary zvládly i své druhé čtvrtfinálové vystoupení na vlastním ledě. Tentokráte byl výsledek těsný. A nejen výsledek, ale i hra. O tom svědčí i vyrovnané statistiky. Trenér Venera může zatím své svěřence pouze chválit. Robertu Reichelovi povolili během dvou utkání pouze dvě střely. Naopak karlovarský střelec vyrovnávací branky Marek Melenovský (na snímku) vyzkoušel Hübla hned pětkrát.

Střely na branku

1.třetina: 8:2.
Nejčastější střelec: Skuhravý 2, – Tomas, Branda 2.
Úspěšní střelci: Melenovský - Branda.

2.třetina: 12:7
Nejčastější střelec: Skuhravý 2 – Bahenský, Tůma, Branda, Kubinčák, Tomas, Lukeš, Šlégr 1.
Úspěšní střelci: Němec, Dobroň – bez úspěšného střelce.

3.třetina: 17:6
Nejčastější střelec: Melenovský 4 – Reichel 2.
Úspěšní střelci: bez střelce - Šlégr.

Celý zápas: 37:15.
Nejčastější střelci: Skuhravý 5, Melenovský 5, Dobroň 4, Kraft 4 (všichni KVA).

Postřeh: I přes to, že počet střel na branku se na rozdíl od úvodního zápasu výrazně omezil, Karlovy Vary jasně v této statistice dominovaly. Hlavně v první třetině pracovala varská defenziva na jedničku. Na svého brankaře pustila pouze dvě střely. Ten ale jednu nezachytil. Oba gólmani pustili poslední střelu první třetiny, která se k nim dostala. Z nejčastějších střelců se prosadil Melenovský a Dobroň, který jako obránce měl třetí nejvyšší počet střel zápasu. Skuhravý s Melenovským měli nejvíce střel i v prvním utkání. Velmi zajímavé je také to, že obrana Energie naprosto vymazala ze zápasu obávaného střelce Reichla. Za celé dva zápasy vyslal na Mensatora pouhé dvě střely. Se shodou okolností, to byly poslední dvě střely druhého zápasu.

1.Třetina: 14:8.
Nejčastější hráč na vhazování: Skuhravý 10 – Reichel 9.
Nejvíc výher v buly: Skuhravý 7 – Reichel 4.

2.třetina: 9:11
Nejčastější hráč na vhazování: Skuhravý, Pech 5 – Reichel 6.
Nejvíc výher v buly: Skuhravý, Pech 2 – Reichel 6.

3.třetina: 9:8
Nejčastější hráč na vhazování: Skuhravý 8 – Jenáček 6.
Nejvíc výher v buly: Skuhravý 5 – Reichel, Branda 2.

Celý zápas: 32:27.
Nejčastější hráči na vhazování: Skuhravý 23, Kraft 10 – Reichel 21, Jenáček 14.
Nejvíc výher v buly: Skuhravý 14 – Reichel 12.

Postřeh: Statistiky buly byly po celý zápas téměř vyrovnané. Václav Skuhravý a Lukáš Pech měli ve druhé třetině naprosto stejnou úspěšnost. Oba se postavili ke dvěma vhazováním a oba ho vyhráli dvakrát. Nejlepší hráči obou týmů na vhazování se proti sobě postavili devětkrát. Jejich duely vyhrál i ve druhém zápase Robert Reichel a to v poměru 5:4.