Měli jsme více sil, má jasno o druhém střetnutí Jakub Grof

Jedna výhra, druhá výhra a energetici si tak můžou říct, že splnili domácí úkol na výbornou. Oba zápasy totiž vyhráli a na sérii vedou 2:0. Litvínovští hráči nedokáží udržet nervy na uzdě a právě tím je Energie velmi silná. Vyhecované zápasy už odehrál v play off také Jakub Grof. Minulou sezonu to byla sice jen první liga, ale letos se již může radovat z úspěchů v nejvyšší soutěži.
Vyhráváte již 2:0 v sérii, takže určitě spokojenost. Jak byste zhodnotil utkání?
„Dnešní zápas nám dal určitě více psychických sil, protože včera to bylo o čtyři branky. Dneska se bojovalo až do konce a takové vítězství je určitě cennější.“

Co rozhodlo utkání?
„Od půlky zápasu jsme měli více sil, ale nehráli jsme ve třetí třetině nic moc a naštěstí jsme to udrželi.“

Myslíte, že pomohlo i to, že se Vojtěch Polák nechtěl zúčastnit bitky se Švarným, který obdržel trest pět minut s trestem do konce utkání?
„Pomohlo to. Byl v tom záměr. Šel na hřiště s tím, že se jde porvat, což my nemáme zapotřebí.“

Dnes bylo vyprodáno. Jak vnímáte diváckou kulisu, která byla na zimním stadionu? „Je to paráda. Nebylo to tu dlouho a je to náš šestý hráč. Hraje se úplně jinak než v základní části a chtěl bych jim poděkovat.“

Minulou sezonu jste hrál za Ústí nad Labem také play off, sice první ligy, ale vyřazovací část to byla. Můžete to porovnat s tím, co hrajete dnes?
„V Ústí to bylo psychický náročnější, protože tam se muselo a tady můžeme jenom získat. Určitě se snažíme dostat co nejdál a zatím nám to vychází. Uvidíme co dva zápasy v Litvínově.

Jedete do Litvínova na dva zápasy. Stačí vyhrát jeden a pak můžete doma rozhodnout.
Litvínov hraje doma jiný hokej a diváci poženou zase je. Bude to tam ukrutně těžké. Musíme se na to dobře připravit a vyléčit nějaké zranění a pokusit se tam něco vyhrát.