HC Energie Karlovy Vary

Čtvrťáci na závěrečném turnaji neuspěli a jsou desátým týmem v České republice

Podle předchozích odhadů byla dávána šance karlovarským žákům čtvrtých tříd na titul skoro nejmenší. Vlastně podle těchto odhadů měli na výhru druhou nejmenší šanci. Skutečnost však vypadala ještě o trochu hůře. V článku přinášíme popis jejich počínání na královehradeckém turnaji.
Po prvním utkání to vypadalo, že vše je na nejlepší cestě a Energie zvítězila nad čtvrtým týmem turnaje 6:3. Tata výhra nad Pardubicemi byla ale posledním úspěšným výsledkem karlovarských hráčů. Do druhého dne zřejmě vstali Karlovarští levou nohou a hned v osm hodin ráno podali nejhorší výkon na turnaji, nebo alespoň co se výsledku týče. Tým SKLH Žďáru n. Sázavou porazil Západočechy vysoko 7:2. O dvě hodiny později přišlo mírné zlepšení a malí energetici podlehli Letcům z Letňan 5:2. Nejlepší výkon si však nechali na poslední zápas ve skupině, ve kterém nezvítězili nad budoucím mistrem republiky v kategorii do čtvrtých tříd. Týmu Zlína podlehli 4:2.

Největším paradoxem v bojích ve skupině byl fakt, hráči lázeňského města podali nejlepší a výsledkově poměrně přijatelné výkony proti dvěma týmům, jenž nakonec postoupily do semifinále. Jedná se o tým Pardubic, proti kterému si připsali jediné vítězství na turnaji, a o pozdějšího vítěze ze Zlína.

Poslední místo ve skupině odsoudilo jediné představitele západočeského hokeje do nedělního boje o poslední možnost zachránit si čest, tedy do boje o poslední a předposlední místo. V neděli přesně v poledne zkřížili hokejky s klučíky ze Strakonic. Bohužel nezadařilo se ani proti Jihočechům a na Energii po prohře 3:2 zbylo nevábné poslední desáté místo. Příště snad budou obsazovat místa na druhé straně tabulky umístění.

Výsledky zápasů HC Energie

HC Energie K.Vary – HC Moeller Pardubice 6:3
HC Energie K.Vary – SKLH Žďár n. Sázavou 2:7
HC Letci Letňany – HC Energie K.Vary 5:2
RI Okna Zlín – HC Energie K.Vary 4:2
/zápas o 9. – 10. místo/ HC Strakonice - HC K.Vary 3:2

Konečné pořadí týmů

1. RI Okna Zlín
2. SC Kolín
3. HC Litvínov
4. HC Moeller Pardubice
5. HC VOKD Poruba
6. HC Letňany
7. SKLH Žďár n.S.
8. HC VČES Hradec Králové
9. HC Strakonice
10. HC Energie Karlovy Vary

Dále byly uděleny ceny hráčům, kteří byli vyhlášeni jako nejlepší hráči turnaje. Byli jimi:
Nejlepší brankář turnaje: Daniel Šimonů (Zlín)
Nejlepší útočník turnaje: Martin Kučera (Litvínov)
Nejlepší obránce turnaje: Vojtěch Budík (Pardubice)
Nejužitečnější hráč turnaje: Martínek Robin (Kolín)