Čtyřbodový vstup sledge hokejistů do sezóny

Svou desátou sezónu rozehráli o víkendu karlovarští sledge hokejisté. Na úvodu nového ročníku ligové soutěže přivítali hosty z Moravy a i bez indisponované opory Jiřího Bergera vytěžili ze dvou zápasů čtyři body. Z jasného zápasu proti Studénce nakonec hosté udělali drama, ale vítězství zůstalo na západě. Proti mistrům ze Zlína naopak Žraloci úspěšně smazali manko, byť v samostatných nájezdech obrat nedotáhli.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sledge Studénka 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)

Branky: 3. M. Geier, 9. M. Geier, 10. Hrbek, 25. Hrbek, 37. M. Geier (Hrbek) - 30. Truszkowski (Flis), 36. Fojtík (Truszkowski), 37. Flis (Czyž), 44. Flis. Rozhodčí: Schopf - Suchý, Chvojka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 30. Vývoj utkání: 4:0, 4:3, 5:3, 5:4. Hráno 22. září 2012 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - Hrbek, Jeřábek, Lindák, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, M. Geier.

Studénka: Kudela - Mlčák, Kudrna, Fojtík, Staněk, Keller, Žák, Flis, Czyž, Truszkowski.

Odehrány nebyly ještě ani tři minuty z nové sezóny, když Michal Geier využil prostoru mezi kruhy a razantně otevřel účet zahajovacího zápasu. Hosté posíleni o tři polské reprezentanty vyvíjeli snahu o odpověď, ale osudově chybovali a domácí nemilosrdně trestali.

V 9. minutě odzbrojil Flise znovu Michal Geier a ze samostatného úniku zvýšil. Uběhlo pouhých 52 sekund, když Miroslav Hrbek přetavil další ztrátu hostů v třetí branku a Žraloci mohli slavit vynikající start. Teprve poté zahrozila Studénka výrazněji, nehlídaní Mlčák se Staňkem však svorně před Machovou klecí promáchli Fojtíkovu pobídku.

Po pěti minutách druhé třetiny se jedovatě zastřeloval Staněk a velmi blízko brance byli hosté při Hrbkově vyloučení. Po spolupráci s Truszkowským rozezvučel Fojtík tyč a Flis o pár momentů později bombou otestovali kvalitu Machovy masky. Jak se využívá početní výhoda ukázal ve 25. minutě Miroslav Hrbek, který od vlastní branky ujel všem a v navýšení na 4:0 mu nezabránila ani Fojtíkova hozená hokejka.

Moravané i přes krajně nepříznivý stav nesložili zbraně a Mach se stále musel mít na pozoru. Nakonec se hosté dočkali. Když Forgo nezaokrouhlil skóre v přečíslení na 5:0, snížil v poslední minutě druhé třetiny z pravého křídla Piotr Truszkowski na 4:1.

V úvodu poslední periody Žraloci bez větších potíží udržovali náskok, než přišel bláznivý přelom 36. a 37. minuty. Nejprve Kudrna nedostal puk do odkryté části branky, ale vzápětí Erik Fojtík zkušeně podél gólmana snížil a půl minuty na to zužitkoval příhru zpoza branky Sylwester Flis. Rázem byla Studénka ve hře a Žraloci mírnili paniku oddechovým časem.

Vyplatilo se. Po pouhých dvaceti sekundách se protlačil do zakončení z úhlu Michal Geier a dovršeným hattrickem ulevil domácímu týmu odskočením na 5:3. Hosté odpověděli tlakem, při kterém jen centimetry stály proti dalšímu dramatu. Staňkův projektil vytěsnila Machova rukavice na horní tyč.

Závěr si Studénka zkomplikovala zbytečným trestem pro hráčskou lavici. Přesto se po návratu Mlčáka do hry stihl v předposlední minutě prosadit po chybě v karlovarské defenzivě Sylwester Flis. Ani time-out hostů už však nic nezměnil na těsné výhře Žraloků 5:4.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Se třemi body jsem spokojený, ale s předvedenou hrou moc ne. Z jasného zápasu jsme nechali udělat drama. Naše stará nemoc, neschopnost vyhodit ze třetiny, nás málem stála body. Rozhodla první třetina, která byla z našeho pohledu nejlepší a dokázali jsme využít chyb soupeře."

Erik Fojtík (Studénka): "Já si myslím, že na úvod to byl dobrý zápas. Utekl nám začátek, ale ukázalo se, že polští hráči budou posilami. Zatím jsme neměli možnost s nimi trénovat. Až se trochu sehrajeme, bude to doufám ještě lepší."

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK LAPP Zlín 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0)

Branky: 30. M. Geier, 32. M. Geier (Hrbek) - 15. Palát (Šafránek), 28. Šafránek (Hábl, Palát), rozhodující nájezd Hábl. Rozhodčí: Suchý, Chvojka. Bez vyloučení. Diváci: 20. Vývoj utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Hráno 23. září 2012 v Ostrově.

Karlovy Vary: Korec - Hrbek, Jeřábek, Janko, Lindák, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, M. Geier.

Zlín: Matoušek - Julina, Štít, Hábl, Stodůlka, Palát, Šafránek, Flídr.

Ve slušném tempu se v repríze posledního finále brzy urodily první šance. Šafránka ještě vyrušil při brejku vracející se Hrbek, vzápětí se do sóla na druhé straně dostal Geier a trefil pouze horní tyč. Domácí se snažili proti ofenzivně silnějšímu soupeři kouskovat hru a poměrně dlouho se jim to dařilo. Až v závěru třetiny zlínský tlak narostl, Hábl se ještě zastřeloval, ale na začátku 15. minuty David Palát doklepl zpětnou přihrávku přesně. Chybou v obraně nabídli domácí ve zbytku času šanci ještě Šafránkovi, jenž ale branku netrefil.

Úvod prostřední části patřil jednoznačně hostům, kteří plynule navázali na závěr první periody. V největším náporu zazářil Petr Korec v brance třemi zákroky proti nerušeně zakončujícímu Palátovi. Domácí podpořeni zákroky gólmana postupně zvedli hlavy a vyrovnali hru. Nebezpečně se prosazoval mezi kruhy Geier, ale zejména přečíslení po Julinově ztrátě volalo po gólu. Očenášek však v rozhodující chvíli polechtal Matouškovu rukavici.

A tak to byli Zlínští, kdo se mohl ve 28. minutě radovat. Na konci reprezentační souhry seděl Zdeněk Šafránek, který využil Korcova nedobrého výhledu a zvýšil na 0:2. Psychologicky velmi účinnou odpověď však našel Michal Geier. V časové tísni zaútočil ze středního pásma a sekundu před přestávkou protlačil kotouč za Matouškova záda na 1:2.

Navíc to nebylo ze strany navrátilce do rodného klubu vše. Pauzu orámoval Michal Geier vyrovnávací brankou ve 32. minutě, kdy střelou po ledě překonal Matouška podruhé. Zlínská odpověď byla důrazná. Korec si připsal další těžké zákroky proti dotírajícímu Šafránkovi a Palátovi.

Za mírné optické převahy hostujícího celku spělo utkání za remízového stavu k závěru normální hrací doby. Trenér Sedláček se pět minut před koncem rozhodl pro vítěznou poradu při time-outu, ale opak byl málem pravdou. Po rozehráni unikl do sóla Geier, který však ztroskotal na Matouškovi. Hosté chtěli rozhodnout a tlačili se do brankoviště, jediným výsledkem ovšem byla jen strkanice, která se obešla bez větších akcí.

O bodu navíc musely poprvé v sezóně rozhodnout až samostatné nájezdy. Žraloci byli po Hrbkově úspěchu v první sérii blíže, Zdeněk Hábl však ve třetím nájezdu vyrovnal a ve čtvrtém dokonce přidal druhý bod na konto Zlína.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Dnes jsme podali dobrý výkon. Kluci makali a stáhli proti Zlínu ztrátu dvou gólů. Hodně důležitá byla trefa Geiera na konci druhé třetiny, do šatny se jde líp za stavu 1:2 než 0:2. V nájezdech jsme měli blízko k dalšímu bodu, ale i s jedním je spokojenost."

Tomáš Sedláček (Zlín): "Jednoznačně jsme doplatili na naši produktivitu. Většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, tvořili jsme hru a vypracovali si šance, které jsme ale neproměnili. Mohli jsme dát pět, šest, sedm gólů a nikdo by se nedivil. Když soupeř brání, moc nám to nesedí. Dneska ale byla naše hra velmi dobrá, nemám hráčům co vytknout, až na tu úspěšnost v zakončení."