Čtyřgólový hrdina. Jsem z toho pořád v šoku, usmívá se Černoch

Na tenhle večer asi jen tak nezapomene. Karlovy Vary na úvod nového extraligového ročníku porazily Kometu 4:3 a všechny domácí trefy obstaral jeden muž - útočník Jiří Černoch. Karlovarská jednadvacítka prožila životní zápas a poprvé ve své kariéře mohla slavit nejen hattrick, ale dokonce čtyři góly v jediném utkání.

Jirko, vítězství na úvod nové sezony. Lepší vstup jste si asi nemohli přát, že?
Jak říkáte, ten první zápas je vždy důležitý. Člověk se pak cítí lépe, když vyhraje, navíc tím způsobem, jakým jsme vyhráli my – ubojovali jsme třetí třetinu a odehráli to strašně zodpovědně. Z toho mám asi největší radost.

Čekal jste takovou divočinu?
Upřímně ne, ty první zápasy většinou bývají takové opatrné. Tam se to odšpuntovalo těmi přesilovkami. Jsem rád, že se to pak zklidnilo, od té půlky zápasu už to bylo takové ustálené a hrálo se více tak, jak má.

Obstaral jste všechny čtyři branky Energie. Jak to vstřebáváte? Co jste ráno snídal?
Ovesnou kaši, jako před každým zápasem (smích). Upřímně ani nevím, co vám k tomu říct. Jsem z toho pořád v šoku. Důležitá je ta výhra a v neděli další zápas.

Na vás byla vidět obrovská chuť zkompletovat hattrick už v první třetině. Měl jste to v hlavě?
Říkal jsem si, že by to mohlo přijít. Vždy jsem dal dva góly a vloni jsem snad čtyřikrát mohl dát hattrick. Jsem rád, že jsem ho konečně dal a také si to můžu odškrtnout.

Kam půjde památeční puk?
To asi půjde k taťkovi, protože ten má všechny moje medaile a cennosti, které mám. Takže asi tam, k tátovi do pracovny.

Při druhé brance vám to Tomáš Rachůnek naservíroval, jak se říká, na zlatém podnose…
Rachna je super hráč a vlastně i na ten první gól mi suprově nahrál. Tak nějak jsem věděl, že mi to tam dá a naštěstí to dopadlo tak, jak mělo.

Cítíte vůči Brnu jakožto odchovanec Sparty trochu větší rivalitu, chuť je porazit?
Samozřejmě to Brno, ne že bych ho neměl rád, ale vždycky hrají takový nepříjemný hokej. Ani bych neřekl rivalitu, ale spíš tím, že to byl první zápas, tak to bylo takové nervóznější. Ta výhra je strašně moc důležitá a musíme se od ni odpíchnout.

I tentokráte to bylo ostřejší, několik spoluhráčů to odneslo bolavými zákroky. Nebylo to někdy trochu za hranou?
Já si myslím, že rozhodčí tam prostě měli volnější metr. Bylo to na obě strany stejné. Tím, že to bylo vyrovnané, tak s tím nemám problém.

Energie na čele tabulky, vy zase vedete extraligové střelce. Jak dlouho to vydrží?
Doufám, že co nejdéle (úsměv). Ta sezona je strašně dlouhá, ale myslím si, že to je dobrý odrazový můstek.

Na závěr se nedá nezeptat na atmosféru. Jaké to bylo hrát extraligu opět před karlovarskými diváky?
Je to neuvěřitelné. Musím říct, že po tak dlouhé době mít takhle nabitý stadion bylo úžasné. Hlavně těch posledních deset minut, kdy nás ti fanoušci fakt drželi, bylo to hrozně těžké. Za to jim patří velký dík.