HC Energie Karlovy Vary

Dlouho jsem takový zápas nezažil, tvrdil po utkání vyčerpaný Lukáš Sáblík

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Hokejisté karlovarské Energie sice splnili v utkání na ledě Českých Budějovic úkol v podobě eliminovat nástup domácího týmu a dokonce dvěma brankami nakročili vstříc tříbodovému úspěchu, ale nakonec přivezli z jihu Čech pouze bod. Ve druhé a třetí třetině se totiž dostala Energie pod tlak a vedení neudržela. O bonusovém bodu rozhodovaly až nájezdy, v nichž Roman Turek nepustil ani jeden gól, zato Lukáše Sáblíka překonal Viktor Hübl. Karlovarský brankář byl nejlepším hráčem zápasu. „Po utkání jsem seděl dlouho v kabině a motala se mi hlava. Přiznám se, že jsem toho měl opravdu plné zuby,“ tvrdil po těžkém boji ochotně gólman Západočechů.
V utkání s Českými Budějovicemi jste vybojovali bod za prohru na samostatné nájezdy. Jste s tímto výsledkem spokojeni?
Kdyby nám někdo řekl před zápasem, že tu uděláme bod, tak budeme spokojení. Vzhledem k vývoji se ale zápas těžko hodnotí. Hráli jsme půl utkání v oslabení a v závěru nám už trochu docházely síly.

První třetina se vám asi nemohla povést lépe, že? Vedli jste 2:0 a domácí navíc nepustili vůbec do tlaku…
Je to pravda. První třetinu jsme odehráli výborně, ale v závěru se na nás podepsalo pětiminutové vyloučení, které hned na začátku další části Budějovice využily, a vrátily se tak do zápasu. Myslím si, že kdyby tenhle gól nepadl, tak jsme zápas vyhráli. Třetí třetina už se hrála skoro jen u naší branky a Budějovice měly tlak. My jsme šance neměli a byla to už jen otázka toho, jestli to udržíme nebo ne. To se nám nakonec nepovedlo.

Ve třetí třetině se hrálo prakticky pouze kolem vaší branky. Ten tlak byl chvílemi opravdu drtivý. Souhlasíte?
Ano. Já jsem takovýhle zápas dlouho nezažil. Po utkání jsem seděl dlouho v kabině a motala se mi hlava. Přiznám se, že jsem toho měl opravdu plné zuby. Nevím přesně, kolik jsem si připsal zásahů, ale bylo jich určitě dost. Budějovice měly opravdu drtivý tlak, ale dost se na nás také podepsala častá vyloučení. Hráči rychle ztráceli síly a už jsme se z toho nějak nedokázali vymotat.

Na to, kolik měly České Budějovice vyložených šancí, jste dostal dva trochu smolné góly…
Při první brance přede mnou přejel hráč, takže jsem viděl puk až na poslední chvíli a prošel mi mezi tělem a vyrážečkou. Druhý gól byla spíše zkažená přihrávka a puk mi po střele z úhlu propadl mezi nohama.

Vy jste dostal tři branky, ale jedna nebyla uznána. Byla to rána Petra Gřegořka od modré, kterou zhatil faul Brabence na jednoho z vašich spoluhráčů…
Tu střelu jsem vůbec neviděl, šla krásně do víka. Kdyby mi hráči neclonili, tak bych to možná chytil, ale to se nestalo. Je štěstí, že rozhodčí gól nakonec neuznal.

Vybaví se vám z přehršle zákroků ten nejtěžší?
Bylo tam strašně moc těžkých zákroků. Možná nájezd Viktora Hübla ze strany od střídačky, který jsem se snažil nejdřív vypíchnout hokejkou, ale pak jsem musel na zem a vykopával jsem střelu vleže betonem.

Utkání dospělo až do prodloužení, kde se nerozhodlo. České Budějovice mají na nájezdy šikovné hráče, věřil jste si proti nim při penaltovém rozuzlení?
Já jsem to moc neřešil. V závěru jsem měl úplně promočené rukavice, takže každá vážila snad o kilo víc. Už jsem neměl vůbec sílu, ale měl jsem snahu to vychytat. Bohužel hned první nájezd se mi moc nepovedl.

Exekutorem byl nejproduktivnější hráč MOUNTFIELDU Viktor Hübl a počínal si proti vám vcelku mazácky…
Byl to takový dloubáček. On jel pomalu a já jsem si nechal moc velký odstup. Brzy jsem vytáhl hokejku a šel dolů. On toho využil a trefil se přesně kolem mého ramene. Byla to škoda.

V posledních utkáních máte neskutečnou formu a daří se vám i týmu. Myslíte, že si tím zpevňujete půdu pod nohama pro pozici prvního gólmana před Lukášem Mensatorem?
Já tohle neřeším. Šel jsem do Varů s tím, že budu dělat dvojku. Chytám, jak nejlíp mohu, a až se Lukáš uzdraví, tak bude na trenérech, koho postaví. On chytal na začátku sezony výborně a držel nás nad vodou, takže nebýt jeho, nejsme tam, kde jsme.

Jaká je vůbec momentálně situace ohledně zdravotního stavu Lukáše Mensatora?
Lukáš má natažené tříslo a během přestávky se možná pokusí jít na led. Včera jsme spolu mluvili a říkal, že to je den ode dne lepší, ale zatím musíme čekat.

Díky moc za rozhovor a přeji, ať se vám daří.

Související články

Reportáž | ne 3.12.2006

Energie nejede z jihu Čech s prázdnou