HC Energie Karlovy Vary

Domácí trojblok završí derby s Chomutovem

Energetiky čeká třetí domácí zápas v řadě, do druhé poloviny základní části extraligy vstoupí svěřenci trenéra Karla Mlejnka soubojem s chomutovskými Piráty. Ti jsou s šestibodovou ztrátou na Karlovy Vary na posledním místě tabulky. Z letošních vzájemných duelů ale vydoloval více bodů Chomutov, bude tomu po 27. kole jinak? Utkání startuje v úterý od 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Krize v Chomutově

Pro chomutovské hokejisty není právě probíhající sezona procházkou růžovým sadem, a zatím to vypadá na podobné umístění jako loni. Jak se Pirátům dařilo v posledních týdnech? Když ve 14. kole Chomutov porazil Energii, a přerušil tím sérii šesti porážek v řadě, mohlo to vypadat jako záblesk naděje. Ten ale brzy zmizel v nenávratnu, Piráti totiž odešli poraženi z následujících osmi zápasů. A občas to byly prohry dost výrazné (Vítkovice 2:7, Zlín 1:7). Další výhra Chomutova přišla ve 23. kole, kdy před domácím publikem udolal 2:0 Liberec. Následovaly neúspěchy v Hradci Králové (0:4), ve Vítkovicích (3:8) a doma s Plzní (1:2). V posledním kole ale Severočeši získali tři body, když vyhráli 2:1 na ledě Kladna.

Kde hledat příčiny neúspěchů týmu trenéra Josefa Turka? Piráti mají suverénně nejhorší defenzivu v celé extralize. Devadesát devět inkasovaných branek - to není pro klub zrovna nejlepší vizitka (Energie je s 78 góly čtvrtým nejhorším celkem). Možná i proto klub v průběhu sezony angažoval gólmana Martina Růžičku, který zatím zasáhl do pěti utkání, k výrazně lepším výsledkům však jeho působení do této chvíle nepomohlo. Tým drží nad vodou tradiční opora David Hruška (12+9), jemuž se snaží sekundovat Tomáš Divíšek (6+10) a Ľuboš Bartečko (4+9). Nejproduktivnějším obráncem je s pěti kanadskými body Jaroslav Mrázek.

Karel Mlejnek před utkáním

Svěřenci trenéra Karla Mlejnka dostali před utkáním jasný cíl. „Musíme vyhrát. Jsme v situaci, kdy nám ani nic jiného nezbývá,“ upozorňuje kormidelník Energie.

V souboji s Chomutovem se chce trenér Mlejnek vyvarovat zbytečných vyloučení. „Fauly rozhodly utkání s Brnem. Dvě branky jsme dostali v signalizované výhodě a jednu pak v oslabení. Počet našich trestů musí jednoznačně klesnout. To je jedna věc, která se musí změnit. Další je, že se musíme více objevovat v předbrankovém prostoru a to jak při hře pět na pět, tak především přesilových hrách. Dále pak budeme opět chtít vycházet ze zabezpečené obrany,“ přidal.

Do utkání s Brnem zasáhl novic v sestavě Tomáš Micka, který nastoupí i do utkání s Chomutovem. „Zatím jsme ho postavili do čtvrté formace k Vachovcovi a Koblasovi. Očekáváme, že to bude především on, kdo bude vytvářet tlak v předbrankovém prostoru,“ dodává Mlejnek.

Statistiky

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:3 pr. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Sestava KVA: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Zucker – Koblasa, Vachovec, Micka

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Sestava CHM: M. Růžička – Pulpán, Novák, Mrázek, Krstev, Trefný, Rutta, Šulák – Hřebejk, Bartečko, Hruška – Kubinčák, J. Straka, Bomersback – Šagát, Divíšek, Sikora

Vzájemné zápasy 2012/2013

10. Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 5:4 pr.
23. HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:0 sn
36. Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1
49. HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:3
OUT3 HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 5:6
OUT6 Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:3

Vzájemné zápasy 2013/2014

01. HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 3:2 sn
14. Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 4:2

Související články