HC Energie Karlovy Vary

Energie vyzve v generálce na extraligu Kladno

K poslednímu přípravnému zápasu přijede do KV Areny již tradiční soupeř z Kladna. Rytíři ve čtvrtek ústy Jaromíra Jágra vyhlásili útok na extraligový titul, a z poslední zkoušky tak budou chtít odejít sebevědomí. Stejně tak ovšem energetici, které mohou hřát dobré výkony předvedené na turnaji v Ufě. Zveme vás do KV Areny na utkání se zajímavou zápletkou startující v pátek v 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Energie v útoku opět nekompletní

Asistent trenéra Karel Mlejnek před utkáním upozorňuje, že ani poslední utkání v přípravě jeho tým neodehraje v plné síle. „K dispozici není zraněný Martin Látal. Ten bude k dispozici až během září. K němu se přidal Martin Zaťovič. Do utkání nemohou naskočit ani mladíci Jarda Kverka, Vojta Tomeček a Jakub Flek. Ti odletěli s juniorkou na první trip do Ruska,“ vyjmenovává důvody absence několika hráčů.

Situace v útočných řadách je přesto výrazně optimističtější, než tomu bylo před několika týdny. „Musím to zaklepat na dřevo. Na startu extraligy by měl chybět už jen Martin Látal. Tedy když se nic vážného nestane,“ pokračuje Karel Mlejnek.

A jaká očekávání trenéři od poslední zkouškou před extraligou mají? „Především chceme v naší hře vidět prvky a systémy, na kterých jsme pracovali. Naším cílem bude odevzdat co nejlepší výkon. Prostě tak, jako kdyby se už hrála extraliga. Musíme být plně koncentrovaní a také si musíme zvednout sebevědomí,“ uzavírá asistent Karel Mlejnek.

Kladenský kádr se značně obměnil

Vedení kladenského hokeje nebylo ani přes loňské předkolo play-off spokojeno s umístěním a rozhodlo se, podobně jako Karlovy Vary, razantně zasáhnout do hráčského kádru a obměnit jej.

Postupně odešli obránci Petr Macholda, Vladimír Kameš, Jan Piskáček a Ondřej Šmach, jehož dalším působištěm se stala karlovarská Energie. Není však jediným, kdo vyměnil hokejové město za lázeňské. Západočeský celek totiž posílal také dlouholetý kladenský útočník Martin Látal. Do slovenské Skalice se po neúspěšné sezoně vrátil Petr Obdržálek a Jakub Valský s Kobou Jassem posílili ambiciózní Liberec.

Kladenské diváky potěšilo vedení klubu již na začátku dubna. Nové roční smlouvy totiž podepsali zlatí hoši z Nagana Pavel Patera s Liborem Procházkou. Největší posilou je pro Rytíře zajisté navrátilec Petr Tenkrát, jenž upřednostnil svůj mateřský klub před Spartou Praha, v níž strávil poslední roky. Z Holešovic s ním dorazil i francouzský reprezentant Sacha Treille. Ze slovinské soutěže přivedli Kladenští talentovaného Erika Pance. Obranu pak vyztuží zkušený, v Kladně velmi dobře známý, Ivan Majeský. Dalšími defenzivními posilami jsou Petr Hořava a Ivan Jankovič. V přípravných duelech však o sobě dává vědět nejvíce Petr Tenkrát, který tvoří společně s Miloslavem Hořavou a Pavlem Paterou elitní formaci. Minulý přípravný zápas se kladenský kapitán blýsknul proti prvoligovému týmu z Českých Budějovic dokonce hattrickem. Znovu tím potvrdil, že je i ve svém věku pro Rytíře nepostradatelným hráčem.

Najde Energie českého přemožitele?

Domácí zažívají povedené přípravné období, alespoň tedy výsledkově. Svěřenci trenérů Žemličky a Mlejnka prohráli regulérně pouze tři zápasy z jedenácti odehraných. Jejich přemožiteli se staly pouze týmy z ruské KHL. Nikdo jiný na nově složený karlovarský tým recept v přípravných zápasech nenašel. Zkazí domácím tuto bilanci kladenští Rytíři? Pro oba celky bude vzájemný zápas posledním přípravným, tedy generálkou na extraligu.