Generální partner



Hlavní partneři
Podpora mládeže

Energii čeká fotbalová exhibice v Merklíně

Energii čeká fotbalová exhibice v Merklíně

21.06.2017 | Redakce

Je už letitou tradicí, že regionální Deníky pořádají ve spolupráci s hokejovým klubem HC Energie Karlovy Vary každý rok Fotbalovou tour. Ta letošní jedinou zastávku, Merklín na Karlovarsku. Ve čtvrtek od 17:00 na na tamním fotbalovém hřišti proti sobě postaví jedenáctka složená z hokejistů HC Energie a borci domácího FK Merklín.

Fotbalová tour HC Energie měla v minulosti zastávky mimo jiné v Lubech u Chebu, Aši, Kraslicích, Horním Slavkově, Toužimi, Chyši, Jáchymově, Perninku a dalších místech v Karlovarském kraji. V letošním roce padl los na Merklín. „Snažili jsme se hokejisty k nám pozvat už několik let, ale vždy jsme se ozvali trochu pozdě, když už byl program naplánovaný. Letos to konečně vyšlo. Je nám moc líto, že Energie sestoupila z extraligy, ale věřím, že to její fotbalovou kvalitu nijak neohrozilo. Přál bych si, aby přijela v tom nejsilnějším složení a my jí dokázali porazit. Byli bychom rádi, kdyby přišlo co nejvíc lidí. Připravili jsme něco, co se u nás jen tak opakovat nebude,“ hlásí trenér FK Merklín Milan Vlčko.

Utkání se bude hrát v exhibičním duchu a pod taktovkou velezkušených rozhodčích. „Pozvali jsme Petra Hodače, Martina Štěrbu a Mariána Vargu. Nevím, kdo bude hlavním, prý budou mezi sebou losovat,“ doplnil Vlček.

Fotbalovou tour HC Energie pořádá sportovní redakce Deníku, jmenovitě redaktor Jan Čech, který přiblížil doprovodný program. „Bude to obdobné jako v minulých letech. Během zápasu, který si dovolím komentovat, budeme losovat ze vstupenek a rozdáme řadu dárků. Dále pak máme pro diváky připravenou poločasovou soutěž ve střelbě na branku o co nejtvrdší střelu. Budeme mít s sebou desítky cen, které rozdáme.“

O jaké konkrétní ceny si mohou návštěvníci fotbalové exhibice zastoutěžit? „Máme připravené balíčky s pivem ze dvou pivovarů. Dále pak pro dámy porcelán, vouchery na večeři, kde se podává grilované sele. Pro děti pak stavebnice Lega, pro kutily máme příklepovou vrtačku a třeba horkovzdušnou pistoli. V součtu máme více jak sedmdesát cen a asi padesát pytlíčků stavebnice lego,“ pokračuje Čech.

Po utkání proběhne autogramiáda hokejistů HC Energie a dále se budou rozdávat ceny. „Na závěr bych chtěl podotknout, že cílem této akce je podpořit mládežnický fotbal v Merklíně. Výtěžek ze vstupného bude věnován právě domácím fotbalistů na rozvoj jejich činnosti. V předchozích letech jsme podporovali různé dětské domovy a další organizace. Letos jsme se rozhodli podpořit mládežnický sport,“ doplnil Honza Čech.

V dresu HC Energie do utkání zasáhnou: Václav Skuhravý, Martin Rohan, Sebastian Gorčík, Martin Kohout, Ondřej Kuchař, Tomáš Harkabus, Martin Osmík, Tomáš Rachůnek, Dávid Gríger, Milan Davídek a řada dalších. „V kádru je osmadvacet hráčů a přijede nás minimálně patnáct. Do utkání určitě nezasáhnou kluci, kteří mají zdravotní problémy. Mezi těmi, kteří asi hrát nebudou, je Tomáš Závorka. Je sice výborný fotbalista, ale má problémy s nataženým svalem,“ doplnil na závěr kapitán Energie Václav Skuhravý.