HC Energie Karlovy Vary

František Skladaný: Zákulisní kauzy neřeším, důležitý je pro mě výkon na ledě

Naposledy se z branky radoval na začátku února, první střelecký úspěch Františka Skladaného v play out přišel až dnes. V zápase s brněnskou Kometou zařídil důležité vyrovnání na 1:1 a na finského brankáře vyzrál nikoli pohlednou kombinací, ale nenadálou střelou. „V první třetině jsem v šanci místo střely nahrával a byl jsem pak na sebe naštvaný. Pak už jsem nic nevymýšlel a snažil se puk poslat na bránu. Jsem rád, že to tam padlo,“ usmíval se slovenský útočník po vítězném zápase.

Zvítězit dvakrát po sobě, to se Vám nepovedlo už dlouho. Franto, je nálada v kabině alespoň trochu lepší?
Určitě je to znát. Prohrávat o gól 1:2 a podobnými výsledky, to je hodně náročné na psychiku. Že se nám teď dvakrát podařilo zápas otočit a zvítězit, je pro nás velké plus.

Vítězství se ale nerodilo lehce. Dostat doma takto rychlou branku určitě není příjemné…
Do této situace jsme se dostali sami. Zápasy bývají ze začátku hodně nervózní, každý se bojí udělat chybu. Je to na úkor pěkného útočného hokeje a určité pohody na hokejkách, která nám stále chybí. Úterní vítězství nám ale hodně pomohlo po psychické stránce a věřili jsme, že i tento zápas dokážeme vyhrát.

Mrzet Vás muselo nevyužití dvouminutové přesilovky 5 na 3, že?
Hrát proti třem takhle dlouho se nestává příliš často a my jsme tu situaci rozhodně nezahráli dobře. V takové výhodě prostě gól musí padnout. Musíme na tom ještě zapracovat a naší hru trochu zjednodušit.

O střelbu se prakticky pokoušeli pouze obránci od modré. Jako by se útočníci báli vzít na sebe odpovědnost a zkusit to před brankou…
Jak už jsem říkal, všechny zápasy v play out jsou hodně nervózní. Puk nám nesmí tolik skákat, nahrávka musí jít z hokejky na hokejku. I střely od beků bývají hodně nebezpečné, ale chyběla nám tam nějaká překvapivá finální nahrávka.

Vaše branka byla důkazem, že střílet se má zkoušet ze všech pozic, že?
Přesvědčil jsem se o tom už v první třetině, kdy jsem z úhlu najížděl na branku. Místo střely jsem nahrával bekovi, ale nevyšlo to. Byl jsem pak na sebe naštvaný, že jsem to nezkusil. V kabině si pořád říkáme, že to musíme zkoušet odkudkoli, že gól může padnout i z úhlu. Při té brankové situaci jsem už nic nevymýšlel, prostě jsem chtěl puk poslat na bránu. Jsem rád, že to tam padlo.

Rádi byli i fanoušci v hledišti držící transparent s Vaším jménem. To Vás přijeli povzbudit známí ze Slovenska?
Jsou to věrní fanoušci, kteří podrobně sledují naše zápasy. Popravdě těch transparentů dnes měli víc. Jsem rád, že při nás takto stojí, a musím jim za to poděkovat. Známí a rodiče mě sledují především přes internet.

Play out přece jen tolik neláká. Být to play off, tak by možná přijeli i osobně…
Samozřejmě že v play off by to bylo o něčem jiném. Tato soutěž je teď pro nás ale důležitější než play off a musíme udělat všechno pro to, aby nám 4. dubna sezona skončila.

Patříte mezi ty energetiky, kteří by v případě hororového scénáře v baráži s Chomutovem nemohli nastoupit. Berete to pouze jako záležitost agentů a manažerů, nebo o situaci také přemýšlíte?
Tyhle zákulisní záležitosti zajímají především novináře a jejich řešení je věcí manažerů. Vůbec si to nepřipouštím. My jako hráči jsme tu od toho, abychom odvedli stoprocentní výkon na ledě. To je pro nás důležité. Kauzu s Chomutovem absolutně neřeším.

Související články