Play out vrcholí, před venkovní sérií přijíždí Brno

Energie se zvedá ze dna. Po předchozích těsných prohrách zažili energetici v sérii o udržení v extralize první výhru a navázat na ni bude prioritou číslo jedna pro páteční večer. Třízápasovou domácí sérii ukončí duel s brněnskou Kometou. Předchozí dva zápasy proti tomuto soupeři energetikům nevyšly, ale odskok z posledního místa vlil karlovarským borcům do žil určitě spoustu sil do nadcházejících bojů. Velice důležitý duel odstartuje již tento pátek od 18:00 v KV Areně. Přijďte energetiky podpořit v jejich snaze o zvětšení náskoku na baráž!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Arena Radio | Video přenos.
Vstupenky: Rezervace na Ticketportal.cz

Suverénní brněnská družina

Nejlépe si ze všech celků hrajících v sérii o udržení počíná právě brněnská Kometa. Z prozatímního počtu sedmi odehraných utkání vyšla pouze jednou jako poražená Brňané do play out vlétli již od počátku a série pěti výher v řadě je katapultovala na první místo tabulky o udržení. Důležité je však zdůraznit, že se téměř vždy jednalo o těsné jednobrankové vítězství. Jediným celkem, který družinu okolo Vladimíra Jeřábka přemohl, byl kladenský Geus, který složil extraligového nováčka především ve druhé třetině. Poslední utkání sehrála Kometa doma v Rondu, jehož atmosféru není třeba detailněji popisovat. Soupeřem jí byla Mladá Boleslav a po přestřelce v poslední třetině urvali domáci všechny body na svou stranu.

S Energií sehrálo Brno v play out dva zápasy. Nejprve v KV Areně po vyrovnávací trefě v poslední minutě třetí třetiny a následné brance v prodloužení zvítězil brněnský celek. Na opačné straně republiky v Rondu se po nejtěsnějším možném výsledku radovali znovu Brňané, tentokrát však v roli domácího týmu. Za Kometu bodoval proti Energii nejčastěji obránce Martin Richter se dvěma přesnými trefami a jednou asistencí. Energetici si body do statistik od Brna rozdělili hned mezi devět hráčů.

Bodově se v zápasech play out daří nejlépe hvězdě týmu - Jiřímu Dopitovi (3+2). Dotahují se na něho bodově hned tři hráči. Nejvíce se přičinil Tomáš Divíšek se třemi vstřelenými brankami. Stejně bodů jako brněnská star má i další hráč Komety, Karlovarákům navíc velice dobře známý. ale z druhé strany barikády. Rázný bek Martin Richter (2+3) je týmu přínosem i v poštu bodů +/-. Post brankářské jedničky zůstává nezměněn a finský brankář Sasu Hovi díky slušné úspěšnosti zákroků místo sebe do branky ještě žádného náhradníka pouštět nemusel.

Čutta je v pořádku, Loginov stále mimo hru

Jediné přání mají energetici v utkání s Kometou Brno. Konečně doma naplno bodovat. I nadále však musí řešit zdravotní patálie. Z posledního zápasu s Kladnem odstoupil Jakub Čutta. Po ráně pukem se bolestivě držel za ruku. „Rentgen nic neukázal. Bylo to hodně bolestivé, ale je to jenom naražené. Do utkání s Kometou normálně nastoupí,“ říká na úvod Václav Baďouček. Trenéři přesto jednoho obránce postrádat budou. „Saša Loginov má problémy se zády. Nehrál už s Kladnem a nebude k dispozici ani pro toto utkání.“

Utkání v play out jdou velice rychle za sebou a dá se tedy říci, že jeden soupeř nemá druhého už čím překvapit. „Víme, že jsou lepší dopředu než dozadu. Musíme si dávat pozor na přesilovky a také víme, že mají výborného brankaře,“ popisuje Baďouček pátečního soupeře svého týmu.

Energetici se tedy budou pokoušet o nátlakovou hru. „Je třeba do utkání dát všechno. Věřím, že se to neztenčí jenom na to, že budeme bojovat s brněnským brankářem Hovim,“ doufá asistent Josefa Palečka.

Trenéři si přejí, aby se mužstvo konečně psychicky odrazilo od samého dna. Impuls mohl přijít v utkání s Kladnem. „Nejenom já, ale všichni v to plně věříme. Kluci si ověřili to, že mají sílu nejenom fyzickou, ale i morální utkání otočit. Doufáme, že by to už nemuselo být jenom za dva bod a že konečně získáme plný počet bodů,“ dodává Václav Baďouček.

Poslední kolo

HC Energie Karlovy Vary - HC Geus Okna Kladno 4:3 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Nosek (Pech, Košťál), 50. Mucha (Skladaný, Melenovský), 60. Kumstát (Němec, Pech), 63. Kumstát (Mucha, Košťál) - 35. Valský (Kalla, J. Mrázek), 47. J. Mrázek (Toman, Kalla), 55. Bílek (J. Mrázek, Toman).

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 34. Huml (Brabenec, Richter), 37. Dlouhý (Erat, Zubíček), 44. Zubíček (Dopita) , 45. Svoboda (Brabenec, Huml) - 23. Fabuš (Boháč, Macho), 45. Handlovský (Vrbata), 51. Bahenský (Fabuš, Macho).