HC Energie Karlovy Vary

Hruška smutnil nad hloupým gólem, trenér Antonik děkoval divákům

Tak to byla rozlučka, jak se patří! Všichni energetici před utkáním oslavili 1000. odehrané utkání Josefa Řezníčka a pak už se začali dít věci. Z pohodového utkání se rázem stala noční můra, kterou až v samotném závěru zahnal svým gólem Jan Košťál. Jak viděli divoké utkání zástupci hostujícího celku a karlovarský trenér, se dozvíte v tomto článku.

David Hruška: Byl to hloupý gól

Po nevydařené první polovině utkání, kdy Slavia prohrávala už 0:3, dokázala sice vyrovnat, ale na další branku Energie už odpověděď nenašla. Nakonec podlehla Západočechům 5:3. David Hruška byl autorem vyrovnávací branky.

Prohrávali jste už o tři branky. Kde byl podle vás problém?
Domácí měli nějaké přesilovky a tím se dostali do tlaku. Dokázali z toho vytěžit tři branky.

Co vám řekli trenéři o druhé přestávce?
Především to, že je musíme začít napadat. Navíc jsme měli i výhodu přesilovky pět na tři a ta nám pomohla dostat se do tempa.

Podařilo se vám vyrovnat. Co se podle vás dělo poté?
Stala se hloupá chyba, při které jsme si špatně rozebrali hráče ve vlastní třetině. Energie vstřelila čtvrtou branku a tím utkání rozhodla. Z naší strany to byl hodně hloupý gól.

Myslíte si, že hodně ovlivnila utkání tyčka, kterou Slavia nastřelila?
Myslím si, že určitě, protože, kdybychom se dostali do vedení, tak mohlo utkání vypadat úplně jinak.

Trenér Antonik: Děkuji divákům!

Asistent na slavistické střídačce Jiří Kalous byl po utkání velice mrzutý a stručný. „Z naší strany to byl velice špatný vstup do utkání. Dostali jsme tři branky. Energie měla kvalitní nástup, který se jí podařil brankově vyjádřit. Ve třetí třetině jsme se zvedli a podařilo se nám vyrovnat. O to těžší byl ten direkt, který jsme v závěru dostali a bohužel jsme opět bez bodu,“ posteskl si slavistický kouč.

Na druhé straně bylo o něco veseleji. „Výsledek 3:0 byl pro nás trochu zakletý. Možná že i z podvědomí toho minulého zápasu z Litvínova. Do toho prvního gólu, který jsme dostali, jsme hráli velice dobře. Bruslili jsme a vytvořili si několik šancí. Poté jsme pro mě z nepochopitelných důvodů přestali hrát. Soupeř toho samozřejmě využil a potrestal nás. Naštěstí vstřelil Honza Košťál branku, po které jsme se opět vrátili do hry. Musím poděkovat divákům, kteří nám i za stavu 3:3 stále fandili,“ zhodnotil utkání kouč Mikuláš Antonik.

Související články