Byl to náš typický zápas, smutnil Petr Kadlec

Nedělní zápas se Slavií Praha se nesl v duchu oslav tisícího zápasu Josefa Řezníčka. Utkání by se však dalo charakterizovat jako oslava hokeje. Za stavu 3:0 pro domácí Energii se Slavia nevzdala a i díky dvěma asistencím Petra Kadlece skóre vyrovnala. Jak se nakonec ukázalo, ze strany Pražanů marná snaha a velké zklamání.
Ačkoliv to tak po první půli zápasu nevypadalo, nakonec se z dnešního utkání vyklubalo drama…
Bylo to naše klasické utkání. Poslední dobou nám to moc nešlape. Když jsme prohrávali 3:0, dokázali jsme se zvednout a vyrovnali jsme. Jenže potom jsme udělali chybu a dostali jsme gól, takže to bylo opravdu naše klasické utkání.

Asi je to velké zklamání že?
Určitě! Hlavně po tom, co jsme se zvedli ve třetí třetině, je velká škoda, že jsme dostali další gól.

Po prvních dvou třetinách byl stav 3:0. Třetí třetinu do padesáté třetí minuty jste zase vedli 3:0 vy. Jaký byl rozdíl mezi těmi třetinami?
V těch prvních dvou třetinách jim to tam prostě spadlo. Oni dali šance a my ne. Tu poslední třetinu to bylo naopak. Hráli jsme trochu vabank, přidali jsme na důrazu a vstřelili tři góly.

Sám jste naznačil, že jste v krizi. Jak z toho ven?
To nevím. Nevíme co s tím dělat. Kdybychom to věděli, asi by nám to šlo lépe.

Dnešní zápas se nesl v duchu oslav 1000 zápasů Josefa Řezníčka. Vy jste s ním také jednu dobu hrál….
Ano, s Pepou jsem hrál v Plzni. V té době to byl jeden z nejlepších obránců v lize a myslím, že pořád je. Ani mi nepřipadá, že by byl na něm poznat jeho věk a jak jsem už říkal, pořád patří ke špičkovým obráncům.