HC Energie Karlovy Vary

Po první brance se vždy zbytečně sesypeme, láteřil David Zucker

Hráči karlovarské Energie si opět nechali ujít vedení 3:0, ale narozdíl od minulého kola si jej dokázali vybojovat zpět. V repríze posledního finále otevřel skóre David Zucker, který skvěle využil špatného střídání pražské Slavie, když ujel po levém křídle a nechytatelnou střelou vymetl pravý růžek Svobodovy klece. A právě s karlovarským mladíkem jsem si povídali o dramatickém utkání.
Jak byste zhodnotil dnešní reprízu posledního finále?
Slavia je kvalitní mužstvo. Museli jsme napravit ztrátu z Litvínova. Ze začátku se nám to dařilo, ale pak jsme zaváhali a Slavia vyrovnala. Nakonec jsme dali dvě branky a vyhráli jsme.

Vstřelil jste dnes první branku, jak se ta situace seběhla?
Hráči Slavie šli špatně střídat, já stál na modré čáře a Roman Prošek mě tam dobře viděl, dal mi to. Neměl jsem dostatečnou rychlost abych dal tu branku, tak jsem si zajel nahoru do elka a zakončil jsem.

Ve druhém utkání v řadě jste ztratili vedení 3:0. Myslí si hráči, že již mají výhru v kapse?
Já nevím, ale myslím si, že to vždy rozhodne jejich první branka. Když to dali na 3:1, tak se možná zbytečně sesypem a ono to tam spadne. Dvě třetiny jsme hráli výborně, ale ta jedna branka nás pochybila a pak jsme dostali další dvě.

Dnes Vám přesilovky příliš nešly, ale zato oslabení, až na jednu vyjímku, jste zahráli na výbornou. Je to tím, že se spíše zaměřujete na oslabení?
Zaměřujeme se samozřejmě na obě dvě části hry. V trénincích se momentálně zaměřujeme na přesilovky, protože se nám v poslední době moc nedaří. To oslabení musíme hrát naplno a přistupovat k tomu profesionálně.

Josef Řezníček odehrál minulý týden svůj tisící zápas. Oslavili jste to nějak společně s týmem?
Oslaví se to asi až v té pauze. Zatím na to nebyl čas.

Blíží se Spengler Cup ve Švýcarsku. Mluvili jste o tom s týmem? Vyhradili jste si nějaké cíle, kterých byste chtěli dosáhnout?
Moc jsme se o tom nebavili, ale určitě chceme uhrát co nejlepší výsledek. Samozřejmě to bude těžké, protože tam jsou kvalitní mužstva.

Související články