HC Energie Karlovy Vary

Je to jen jeden zápas, varuje kanonýr Kumstát

18. Tolik branek už v letošní sezoně vstřelil Petr Kumstát. Díky tomu se může pochlubit vizitkou nejlepšího střelce extraligy. Zatím poslední gól zaznamenal na Slavii, kde brankou do prázdné klece potvrdil výhru Energie. Nejen o tom mluvil v pozápasovém rozhovoru.
Jak se změnila atmosféra v kabině po příchodu nového trenéra? Bylo to znát?

Sami jsme si museli uvědomit, co se stalo. Odvolali trenéra, tak to prostě je. Vedení klubu už asi nic jiného nezbývalo. Ale především jsme museli zabrat my. Trenér nám k tomu něco řekl, a my to na ledě plnili a vyhráli.

Vnímali jste důležitost tohoto zápasu?

Stejně důležitý byl i zápas v Brně, který jsme nezvládli. Jsme rádi, že teď to bylo přesně naopak.

Co jste dneska dělali jinak ve srovnání s jinými zápasy?

Hráli jsme výborně v obraně. Byli jsme aktivnější, víc jsme bruslili a bojovali. To všechno jsme měli dělat už za minulého trenéra, to se nám ale nedařilo. Ale je to jen jeden zápas, uvidíme co bude dál, a jestli v tom budeme pokračovat.

Je to tak, že jste se na odvolání trenéra Baďoučka svým způsobem podepsali?

Je to tak. To je spíš takový impuls. Vystřídalo se tady hodně trenérů, o tom to asi není. Na ledě to hrajeme my. Kdybychom podávali takový výkon jako proti Slavii, a kdybychom hráli se stejným nasazením, tak těch bodů mohlo být daleko víc.

Už zase nejste poslední. Hodně se to mění, chvíli jste poslední, chvíli ne. Řešíte to hodně nebo se spíš dívate jak je to s body kolem vás?

Je to těžké. Nikdo samozřejmě nechce být poslední. Ale zápasů je ještě spousta, a my musíme utkání s týmy, které jsou v tabulce kolem nás zvládat, aby ten bodový odstup nenarůstal.

Je třeba lékem nějaká vítězná šňůra?

Samozřejmě. Když se udělá vítězná šňůra, tak ty body rychle naskakují. Mužstvo se může trochu uklidnit a může hrát ve větší pohodě. A několik tříbodových výher se hlavně projeví v tabulce.

Na chodbě bylo slyšet, jak jste si vítězně zařvali. Nad Slavií jste venku už dlouho nevyhráli...

Výsledky venku musíme zlepšit. Zatím to byla katastrofa, a kvůli tomu jsme tam, kde jsme. Lék je vyhrávat venku.

Byla to úleva?

Víme, že máme málo bodů. A tohle bylo vítězství za tři, takže jsme samozřejmě šťastní.

Jaké je to být nejlepším střelcem soutěže, a zároveň vědět, že to mužstvu paradoxně moc nepomáhá?

Je to těžké. Já se za nějakého extra střelce nepovažuji, spíš mě mrzí nějaké spálené šance. Třeba na Spartě nebo v Brně. Tohle mě třeba mrzí spíš, než by mě těšilo, že dám gól do prázdné. Chtěl bych dávat góly, když je to potřeba.

Díky za rozhovor!

Související články