HC Energie Karlovy Vary

K A-týmu se připojil Radim Bičánek

Do tréninkového procesu A-mužstva se dnes zapojil obránce Radim Bičánek, který se s vedením HC Energie domluvil na angažmá do 30. 4. 2015. „Jde o hráče s obrovskými zkušenostmi a jsme přesvědčeni, že má našemu týmu stále co dát,“ uvedl generální manažer Miroslav Vaněk.

Okolnosti návratu devětatřicetiletého obránce osvětlil generální manažer takto: „Vedení klubu bylo po celou dobu s hráčem ve spojení. Byli jsme domluveni, že ve chvíli, kdy Radim ucítí, že je znovu připraven zapojit se do vrcholového hokeje, dá nám vědět. Vedení si vyhodnotilo, že v případě dlouhodobějšího zdravotního výpadku některého z klíčových obránců by obrana A-týmu mohla mít problémy, a proto Radimovo rozhodnutí vítá. V minulé sezoně v dresu Energie odvedl dobré služby a jsme přesvědčeni, že stále je výborným extraligovým obráncem, který má týmu co dát.“

Hráč dostane dostatek prostoru na adaptaci a do mistrovského utkání nastoupí patrně až 12. listopadu po reprezentační přestávce.

Radim Bičánek v Karlových Varech působil už v sezoně 2013/14, ve které patřil k základním pilířům defenzivy. Nasbíral 10 kanadských bodů včetně play-out.