Karlovarští Žraloci ve finále sledge hokejové ligy!

Sledge hokej: K. Vary - Zlín 4:1 (konečný stav série 2:0)
Sledge hokejisté SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary potvrdili, že patří k naprosté domácí špičce tohoto sportu. Po výborném výkonu přehráli karlovarští borci svého semifinálového soka ze Zlína i na vlastním ledě a po roce se mohou těšit na finálový souboj s pražskou Spartou. Bitva o titul je na programu příští víkend v Brně. Fotografie z utkání naleznete ve fotogalerii.

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - ZAS Hamé Sedící Medvědi Zlín 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 17. J. Berger, 20. Nejedlý (Kvoch), 30. Nejedlý (J. Berger), 35. Kvoch (J. Berger) - 19. Šojdr (Palát). Rozhodčí: Kostourek - Mikeš, Nidl. Vyloučení: 5:3, navíc Fojtík (Zlín) 10 minut. Využití: 2:1. Střely na branku: 12:14. Diváci: 250. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Konečný stav série: 2:0.

Karlovy Vary: Janoušek - Hrbek, Kvoch, Frous - J. Berger ml., T. Berger, M. Geier, Schneider, Nejedlý, Janko, J. Švec, Lindák

Zlín: Molek - Zapletal, Stodůlka, Fojtík, Petr Julina, Pavel Julina, Herink, Derka, Šojdr, Sigmund, Hábl, Palát

Daleko obezřetněji než úvodní semifinále ve Zlíně začala odveta na karlovarském ledě. Domácí gólman Janoušek si sice připsal první zákrok hned v úvodní minutě po dalekonosném nahození z hokejky Fojtíka. Obrany obou soupeřů však fungovaly až na výjimky precizně, a tak nejčastější událostí první třetiny byla zakázaná uvolnění, ať už na jedné nebo na druhé straně. Sedící Medvědi si uvědomovali, že potřebují vyhrát, proto se ze zabezpečené obrany snažili co nejvíce nahazovat puky na karlovarskou branku. Poměr střel v první třetině, které našly svůj cíl mezi třemi tyčemi, hovoří jasně - 2:6.

Nepříjemným momentem se do zápasu zapsala 8. minuta, ve které si při snaze udržet puk na "dlouhou ruku" přivodil zranění zlínský Pavel Julina. Žralokům se podařilo propasírovat první střelu na Molka až ve 12. minutě. To už měli hosté za sebou první gólovou šanci, když na začátku 11. minuty ztratil před vlastní brankou puk Jiří Berger a Fojtíka v jasné pozici zastavil až skvělý Janouškův zákrok. Zmrzlý Molek měl naopak velké problémy, když na něj v oslabení nahodil kotouč přes celé kluziště Hrbek. Zlínský gólman však situaci ustál a také proto historicky nejvyšší návštěva na sledge hokeji v Karlových Varech branku po patnácti minutách neviděla.

Jenže netrvalo dlouho a gólová stavidla se otevřela po přestávce. Hned po dvaceti sekundách ujeli Jiří Berger a Geier, jejichž akce ještě brankového naplnění nenašla. O to větší radost zažili Žraloci v 17. minutě, když Jiří Berger ze středního pásma nachytal Molka trnkách a otevřel skóre. Obraz hry se rázem změnil a diváci si přicházeli na své. Medvědi oživili své naděje velmi rychle, když v čase 18:01 potrestal Hrbkovo vyloučení Radim Šojdr a z dorážky vyrovnal. To se vůbec nelíbilo Luboši Nejedlému a za pouhých 82 sekund přetavil ideální Kvochovu nahrávku z rohu v obnovené vedení, když na nej u vzdálenější Molkovy tyče zlínská obrana zcela zapomněla.

Ve 25. minutě se v dobré pozici mezi kruhy vynořil Zapletal, svou střelu však namířil jen vysoko do ochranné sítě. Neuspěl ani Jiří Berger, který se ve 28. minutě hnal úplně sám na Molka. Ten si po zakončení, které minulo levou tyč, musel hodně oddechnout. A tak vzal osud utkání do svých rukou opět nejmladší Žralok na ledě. Hosté před koncem druhé třetiny propadli ve středním pásmu a otevřeli cestu hned třem domácím k nájezdu na Molka. Luboš Nejedlý přesně mířenou ranou navýšil skóre na 3:1 a výrazně přiblížil karlovarský tým k účasti ve finále.

Medvědi by museli v poslední třetině vstřelit za nepříznivého stavu čtyři branky, aby mohli pomýšlet na postup. Snažili se, ale nestačilo to. Do otevřené obrany se vřítil Jiří Berger a po Fojtíkově záchranném faulu rozehráli Žraloci nevídanou kombinaci. Po sérii přihrávek nezbylo Tomáši Kvochovi nic jiného, než tváří v tvář Molkovi vsítit čtvrtý úspěch. Zlín mohl korigovat v 37. minutě, když si slabší chvilku vybral Jiří Berger. Palát však lehce získaný kotouč nedokázal usměrnit za Janouškova záda a všem bylo jasné, že je na 99% rozhodnuto. Hosté dvě minuty před koncem ještě požádali o oddechový čas a poslední okamžiky semifinále odehráli se ctí. Hábl vybídl zpoza branky Fojtíka, nicméně skvělý Janoušek nedaroval Moravanům ani slabou náplast útěchy.

Repríza loňského semifinále má opět stejného vítěze. Karlovy Vary přemohly Zlín 2:0 na zápasy a můžou se chystat na reprízu číslo dvě. Ve dnech 9. a 10. března budou v Brně usilovat proti pražské Spartě o zisk mistrovského titulu.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Finále je doma, je to výborný pocit. První třetina byla trochu chaotická, ale ve druhé jsme na to vlítli a ve třetí už bylo rozhodnuto. Překvapil mě mladý Nejedlý, dal dva góly a vyhlásil bych ho nejlepším hráčem. Jsme ve finále, je to vynikající, není co dodat."

David Vrbka (Zlín) si nepřál zápas hodnotit.