HC Energie Karlovy Vary

Marodka se před derby vyprazdňuje

Kritická situace na karlovarské střídačce je, zdá se, zažehnána. Na startu klíčové části sezony se trenérům do služby hlásí téměř všichni hokejisté, kteří v předchozích dnech trpěli zraněním nebo nemocí. Ze stálého kádru tak do čtvrtého derby nezasáhne zřejmě pouze obránce Parýzek. „Naše hra se konečně zase rozdělí na více pětek a zátěž se více rozloží,“ pochvaluje si Jan Košťál, který se vrací ke dvěma věžím do prvního útoku.
Václav Baďouček Po čtvrté se už v této sezoně střetne karlovarská Energie s týmem Plzně. Už teď je jasné, že ve 40. kole Tipsport extraligy bude jedno utkání vyprodané a tím je právě západočeské derby. V karlovarské šatně jsou před utkáním dobře naladěni a to hned ze dvou důvodů. Jednak se energetikům podařilo dovést si dva body z ledu Sparty v poslední kole, ale také se trenérům na trénincích hlásí hned několik uzdravených hráčů. „Už nám chybí pouze Martin Parýzek, ale ten už nebude do konce sezony. Příští týden totiž podstoupí operaci koleních vazů. Rozhodli jsme se pro tuto variantu s výhledem na příští sezonu. Kdyby šel na operaci až po konci letošního ročníku, přišel by o celou letní přípravu a fyzičku by pak horko těžko doháněl,“ vysvětlil na úvod asistent Václav Baďouček.

V sestavě se tak znovu objeví Jakub Čutta nebo Jan Košťál. „Za to jsme moc rádi, protože těch zraněných bylo opravdu hodně. Znamená to, že bychom měli jít do zápasu v té nejsilnější sestavě,“ přidal.

Letos jsou zatím výsledky západočeských derby jasné. Vždy uspěl domácí tým a získal tři body. „Moc bych si přál, aby to platilo i nadále,“ doufá karlovarský asistent. V prvních dvou letošních střetnutích měla lepší pozici v tabulce Plzeň. Od poloviny základní části už je situace opačný. Indiáni přišli o značný bodový zisk při odečítání za špatné registrace hráčů. Toto téma je v domácnosti Václava Baďoučka dosti žhavé, protože jeho dva synové, bratři Heřmanovi, oblékají dres Plzně. „Doma jsem to s kluky probírali. Plzeň je tam, kde je, protože ne že by hrála špatně, ale prostě o ty body přišla. Nebyla to jejich chyba a moc dobře vím, jak moc je to mrzelo. Bohužel to pro ně dopadlo, tak jak to dopadlo. Na druhou stranu musím říci, že mají silné a zdravě agresivní mužstvo, které se o postupovou desítku pořád úžasně pere,“ poznamenal Baďouček.

Zatímco ztráta Indiánů na play off se může v případě vítězství opět o trochu snížit, Energie by ráda stáhla ztrátu na elitní šestku. Přímá účast ve čtvrtfinále je velkým lákadlem. „Jednak bychom si po základní části trochu odpočinuli, ale měli bychom i klid. Konec základní části bude náročný a my bychom potřebovali regenerovat,“ popsal asistent důvody, proč jeho tým usiluje o postavení v horní polovině tabulky.

Jak by se mohlo samotné páteční utkání vyvíjet? Na tuto otázku trenér dokázal odpovědět. „Hosté měli pět dní volno a pořádně si odpočinuli. Hrají hodně agresivně a je jedno jestli je to doma nebo venku. Nesmíme zapomenout na přesilové hry, protože ty jejich první útok hraje opravdu výborně. My chceme i v tomto zápase bodovat a pomalu postupovat za naším cílem, kterým je play off,“ dodal na závěr.

Ze soubojů nesmíme uhýbat, burcuje uzdravený Jan Košťál

Jan KošťálHonzo, po kratší době se vrací opět do sestavy. Jak jste na tom po zdravotní stránce?
Díky bohu už jsem v pořádku. Záda drží a to je hlavní. Měl jsem klasického housera a chtělo to klid.

Trenér Stavjaňa vás vrátil do první pětky vedle Skuhravého a Kumstáta. Vracíte se do tedyznámého prostředí…
Jsem rád, že jsem dostal od trenéra důvěru. S kluky jsem toho odehrál opravdu hodně a můžu divákům slíbit, že se budeme maximálně snažit, abychom hráli dobře.

Plzeň usiluje o desítku a vy o šestku. Jak bude podle vás zápas vypadat?
Pokaždé je to hodně vypjaté. Padá hodně branek a pro diváky to určitě bude velice zajímavé. Klíčem k úspěchu je si pohlídat jejich přesilovky. Jména jako Straka, Vlasák nebo Modrý jsou zmiňována stále dokola. Na ně si samozřejmě také budeme dávat pozor.

Mělo by být vyprodáno…
To je jenom dobře. Fanoušci derby jenom vyhledávají a tím jak se překřikují, tak nás hecují k lepším výkonům.

Derby je vždy o emocích. Takovému Michalu Dvořákovi podobné zápasy vyhovují. Jak se vám proti němu hraje?
On už je takový. Každý hráč má své úkoly a on je ten typ, že se s ničím nemazlí. Dohrává souboje a hraje takzvaně od podlahy. Důležité bude pro nás je, abychom před žádným z takovýchto soubojů neuhnuli. Když člověk na začátek dostane nějakou tu ránu, tak ho to ještě víc vybudí.

Po přestávkách se vrací do sestavy mnoho marodů. Vy jste jeden z nich. Trenér může pomalu postavit takový tým, jako na začátku sezony…
To je jenom dobře. Kluci, kteří byli zdraví, tak byli hodně v zápřahu. Teď se konečně rozdělí hra na více pětek, takže se zátěž více rozloží a nikdo nebude tak unavený, jako tomu bylo po posledních pár zápasech.

Související články

Ohlasy k zápasu | so 15.1.2011

Skuhravý: Pětistý zápas? Chtěl jsem body!

Reportáž | pá 14.1.2011

Čtvrté letošní derby patřilo Plzni