HC Energie Karlovy Vary

Skuhravý: Pětistý zápas? Chtěl jsem body!

Jubilejní pětisté extraligové utkání v dresu Energie odehrál v pátek její kapitán Václav Skuhravý. Důvod k oslavě tohoto jubilea však po utkání v kabině neměl. Po jeho asistenci sice David Nosek vstřelil vedoucí branku, přesto Karlovaráci první výhru Plzně v KV Areně neodvrátili. „Rozhodovaly podle mě přesilovky. Plzeň v nich dala dvě branky, zatímco my žádnou,“ říká v našem rozhovoru lídr prvního útoku.

Ve čtvrtém střetnutí s Plzní předvedli energetici bojovný výkon, který musel diváka bavit. Přesto z derby tentokrát odešli bez bodového zisku. Domácí kapitán si ve skleslé náladě před kabinou dobře uvědomoval, v čem byl tentokrát soupeř lepší. „Dali jsme dnes bohužel o gól méně než soupeř. Rozhodovaly podle mě přesilovky. Plzeň v nich dala dvě branky, zatímco my žádnou,“ začal své hodnocení utkání Václav Skuhravý.

V prostřední části dokonce energetici několik minut drželi vedení. Jejich druhou branku vsítil od modré David Nosek chvíli poté, co byl z ledu na nosítkách odvezen zraněný John Slaney. Že by takový pohled mohl narušit koncentraci soupeře, se však útočník, který před Noskovou brankou vyhrál klíčové vhazování, nedomnívá. „Nemyslím si, že by byli nějak otřesní. Byla to běžná situace, kdy jsme dali branku hned po vyhraném buly. To se v hokeji stává. Jen doufám, že zraněný Slaney bude v pořádku.“

Ve srovnání s předešlými vzájemnými zápasy v KV Areně předvedla Plzeň mnohem kvalitnější hru dozadu. I díky skvělému Horčičkovki připustila pouze dvě branky ve své síti. „Každý zápas je jiný, dnes prostě tolik branek nepadlo. Pro Plzeň bylo důležité, že šla do vedení 3:2. Pak už svou hru zavřeli, vyhazovali puky z pásma a my jsme pořád útočili proti pěti hráčům,“ připomíná Skuhravý marné dobývání útočného pásma. Indiáni navíc hráli chytře a častým přerušováním v těchto fázích hry neumožňovali energetikům dostat se do tempa. „Hra byla hodně kouskovaná a příliš se nám nedařilo držet se v útočném pásmu. Ve třetí třetině jsme měli víc přitlačit, chyběl nám větší tlak,“ připustil domácí kapitán.

Centr první formace v pátek nastoupil k svému pětistému utkání extraligy v dresu Karlových Varů. Jak však připustil, po památeční brance netoužil a o zápasu šel se stejným cílem, jako do všech ostatních. „Z dnešního zápasu jsem chtěl hlavně tři body. Že je to mé pětisté utkání, na to jsem vůbec nemyslel. Chtěl jsem vyhrát, protože v tabulce potřebujeme body,“ uvedl Skuhravý a připustil, že bez médií by si své jubileum sám jen těžko uvědomil. „Takové věci jdou mimo mě. Rozhodně mě nikdy nenapadlo, že bych si počítal, kolik zápasů jsem za Energii odehrál.“ (smích)


Václav Skuhravý v sezoně 2002/03

Metě, které v minulosti dosáhl už například jeho parťák Jan Košťál, se rodák ze Slaného poprvé začal přibližovat v sezoně 1998/99, kdy v dresu tehdejší extraligové Becherovky odehrál dvě utkání. Na další tři sezony to byl také jeho start poslední. „Během vojny jsem tu hrál chvíli v juniorce. Pak jsem byl asi tři roky pryč a zpátky jsem přišel asi ve 22 letech. Nepřemýšlel jsem tenkrát, jak dlouho tu budu. Postupně jsem se tu ale zabydlel a už tu hraji tak dlouho,“ vzpomíná útočník, který v neděli oslaví své dvaatřicáté narozeniny, na své začátky na západě Čech.

Skuhravému, který kapitánské céčko přebral po Františku Ptáčkovi, v dubnu roku 2013 končí dlouhá pětiletá smlouva. Na úvahy o jeho dalším osudu je ještě brzy, přesto přiznává, že hokejovým cestovatelem nikdy nebude. „Myslím, že by mi nedělalo problém odehrát většinu kariéry za jediný klub. Patřím k hráčům, kteří neradi mění prostředí. Ani zahraničí už mě teď neláká,“ říká rozvážně.

V extralize s Energií už titul získal. Co jej tedy žene do další práce? Václav Skuhravý si klade především krátkodobé cíle. „Chtěl bych hlavně hrát dobrý hokej, který se bude líbit fanouškům. Letos se hlavně musíme dostat do play off. Tam už je to vabank a může se stát cokoli. Dva roky po sobě se nám v play off dařilo, tak proč by se to nemohlo stát ještě někdy.“

Související články

Reportáž | pá 14.1.2011

Čtvrté letošní derby patřilo Plzni