HC Energie Karlovy Vary

Martin Rohan: Druhou třetinu jsme absolutně nezvládli

Předposledním domácí duel základní části energetikům vůbec nevyšel. Ve druhé třetině čtyřikrát inkasovali a bylo rozhodnuto. Za rozhodující okamžik označil druhou periodu i obránce Tomáš Rohan, jenž v neděli ve Zlíně vstřelil svou první extraligovou branku.

Martine, první třetina začala úspěšně, dál jste v tomto duchu nedokázali pokračovat..
S tímhle máme bohužel problémy v mnoho zápasech. Zápas rozehrajeme dobře, nebo máme dobré úseky a následně přijde úsek, kdy se nám přestane dařit. Dostaneme nějaké góly a potom se nám to už těžce dohání.

Vyrovnávací gól jste inkasovali v přesilové hře, kde se stala chyba?
Já už si úplně nevzpomínám, jak ta branka padla. Ale v přesilové hře bychom góly dostávat neměli. Je možné, že byla chyba v rozehrávce, už si příliš nevzpomínám.

Asi se shodneme, že rozhodující byla druhá třetina?
Stoprocentně ano, absolutně jsme jí nezvládli. Udělali jsme zbytečné fauly, a tím jsme si prohráli zápas sami.

Před třetí třetinou bylo téměř rozhodnuto, jaký jste si určili v šatně cíl do poslední dvacetiminutovky?
Chtěli jsme uhrát dobrou třetinu do následujícího utkání. Chtěli jsme jí buď vyhrát, nebo alespoň nedostat další branku, což se nám povedlo a výsledek se neměnil.

Vítkovice se často dostávaly do samostatných úniků..
V zápase máme dobré úseky a potom se něco pokazí a najednou nám ujede hráč a řítí se sám na gólmana. To by se nemělo stávat.

Co říkáte na reakce a počet fanoušků?
Diváci nás v jednu chvíli vypískali, což nebylo pro nás moc příjemné. Ale po takovém výkonu se nemůžeme vůbec divákům divit, že na nás pískají. Je to normální a je to tak správně, že dávají najevo svůj nesouhlas. Ale moc si vážíme toho, že nám fanklub fandí i v takových chvílích, kdy se nám nedaří. Je to pro nás strašně důležité. Když nevyhráváme, tak je jasné, že počet diváků se sníží. Nehrajeme žádný světový hokej, hrajeme špatně, nízká návštěvnost se dá očekávat.

Ve Zlíně jste odehrál sté utkání a vstřelil jste svou první extraligou branku, jak se situace odehrála?
Pamatuji si, že Zlínští špatně vyhodili a já jsem zachytil puk na modré čáře, udělal jsem dva kroky a zkusil vystřelit na bránu a byl to gól. Byl to pro mě skvělý pocit. Po tak dlouhé době už bylo na čase nějakou branku vstřelit.

Kdy očekáváte narození dcery? A máte už vybrané jméno?
Jméno ještě nemáme, ale termín máme 15. května a strašně moc se těším.

Díky za rozhovor!

Související články