Mensator: Přesilovky sehráli kluci ukázkově

Po dlouhé době se představil v brance Energie v KV Areně od úvodní minuty Lukáš Mensator. Právě on měl na vítězství svého týmu veliký podíl. Především ve druhé třetině byli liberečtí hokejisté aktivnější, na karlovarského muže s maskou však nemohli vyzrát. To se jim podařilo hned dvakrát, avšak až ve třetí třetině, což na bodový zisk nestačilo.

Lukáši, máte za sebou první náročný zápas play-out. Vyhráli jste jej 4:2, cítíte spokojenost?
Pro nás je a bude náročný každý zápas, jelikož jsme v nelehké situaci. Všichni jsme věděli o co hrajeme. V základní části jsme s Libercem čtyřikrát prohráli. Chtěli jsme tuto nelichotivou bilanci ukončit a jsem moc rád, že se nám to podařilo. Před sebou stále ale máme dalších pět zápasů, které budou úplně stejně náročná. První jsme ale zvládli, což je určitě dobře.

V základní části to proti Liberci vůbec nešlo. Jak moc se proto změnila taktika?
Všechny extraligové týmy se dokonale znají, takže nelze nic zásadního vymýšlet. Bílí Tygři dávají hodně branek z nahazovaných puků, které buď tečují, nebo dorážejí. Takže hlavně na toto jsme se snažili v tréninku více zaměřit. Branku jsme z toho nedostali, ale zase tam měl Liberec spoustu jiných šancí…

Utkání jednoznačně rozhodla 1. třetina, souhlasíte?
Každý tým hrající doma chce svého soupeře zaskočit a vstřelit úvodní branku zápasu. Nám se to v letošní sezoně podařilo již vícekrát, což nás těší. Tentokrát tomu napomohly i přesilové hry, které kluci ukázkově sehráli. Myslím, že v KV Areně se nám letos celkově dařilo. O to horší jsme však byli na venkovních kluzištích.

Nastoupil jste před domácími diváky po dlouhé době. Jak jste si to užíval?
Měl jsem výhodu, že to byl celkově již můj třetí zápas. Už jsem ani nedoufal, že se takhle na jaře dostanu do brány (smích). Ne, teď vážně. Tomáš Závorka chytal fantasticky a ani v tom zápase, kde jsem ho střídal nepodal špatný výkon. Měl jen smůlu, protože dostal dvě rychlé branky. Za důvěru trenéra jsem ale moc rád. Doufám, že budu jak já i spoluhráči v podobných výkonech pokračovat.

Následovat bude zápas v Brně, kde se nám taky příliš nedaří. Může být nějakou výhodou fakt, že Kometa povolala trenéra Kýhose, kterého určitě všichni dobře znáte?
Myslím, že výhoda to určitě je, ale pro pana Kýhose. On je trenér a vymýšlí taktiku. My jsme pouze hráči, co by ji měli dodržovat. Této výhody využíval dlouhé roky například pan Venera, který nás jako trenér Zlína pravidelně obíral o body. Přesně totiž věděl, co od nás čekat a dle toho pak vymýšlel taktiku svým svěřencům.

Dnešní utkání sledovalo 4210 diváků, což je na zápas play-out slušné. Hnaly vás za výhrou i zaplněné ochozy?
Divácká podpora nás velmi těší. Hraje se parádně, když vidíte zaplněné tribuny a slyšíte diváky mohutně fandit. Na dnešní vysoké návštěvě mělo určitý vliv i snížené vstupné. Dalším plusem jsou dle mého i posunuté začátky nedělních zápasů na 15.30. Spousta našich fanoušků totiž není přímo z Karlových Varů, ale dojíždí. Především pro ně je dobré, když dorazí domů včas a mohou ještě využít nedělní večer s rodinou.