HC Energie Karlovy Vary

Play-out startuje zostra, přijíždí Liberec!

Hned první utkání ve skupině o umístění hodně napoví, jak moc klidný nebo dramatický závěr sezony hokejisté Energie zažijí. V neděli od 15:30 v KV Areně přivítají liberecké Bílé Tygry, kteří z barážového 13. místa na Karlovarské ztrácejí 4 body, Energii však letos zatím vždy porazili.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Jednotlivé vstupné za dvacku!

Přijďte hokejisty Energie podpořit i v play-out, jde o hodně. Pro důležité utkání s Libercem navíc připravil klub mimořádnou akci - jednotné vstupné za 20 Kč. Permanentkáři mají samozřejmě vstup zdarma. Více o vstupném na play-out v samostatném článku.

Liberecká cesta do play-out

Účast Severočechů ve skupině o umístění není výsledkem nějaké nepříznivé série jako v případě Komety. Liberec se de facto na spodních příčkách tabulky pohyboval od samého začátku, v prvních pěti kolech získal pouze tři body. K lepším výsledkům a nějaké vítězné sérii se Tygři prakticky nedokázali zvednout, nejvíce se jim dařilo na začátku února, kdy ze tří utkání po sobě vytěžili 8 bodů. Tým aktuálně koučuje Pavel Hynek, který v průběhu sezony 2009/10 trénoval i karlovarskou Energii.

O utkání s trenérem Kverkou

Asistent trenéra na lavičce Západočechů přiznává, že utkání s Libercem bude v play-out jedno z nejdůležitějších. „Kometa Brno má dostatečný náskok a bude jí stačit vyhrát jedno, nebo dvě utkání. Ta bude podle mého v pohodě. Horší to bude s námi. Rozhodovat se bude mezi Energií a Libercem. Nedělní utkání hodně napoví, kdo půjde do baráže,“ říká Jaromír Kverka na úvod.

Druhým účastníkem baráže by měl být podle všeho Chomutov. Alespoň podle pohledu na tabulku. Ta však nereflektuje aktuální formu. „V posledních zápasech se jim dařilo a ohrozit sestupem se nechtějí. Udělají maximum, aby se dokázali zachránit,“ pokračuje.

„Pokud získáme tři body, tak bychom už mohli být klidnější. Jenomže Liberec je soupeř, na kterého se nám dlouhodobě nedaří a už tato skutečnost říká, že nás čeká náročné utkání s protivníkem, který bude bojovat o každý puk,“ upozorňuje Kverka.

Kromě vzájemné bilance komplikují Energii situaci i zranění. „Michal Grman má poraněné rameno a zřejmě do konce sezony je mimo hru. Do utkání na Kladně nezasáhl Jirka Bicek a uvidíme, zda bude připraven do zápasu s Libercem. Otazník visí i nad Romanem Vlachem, kterého bolí záda,“ zakončuje Jaromír Kverka neveselý výčet marodů.

Poslední kolo

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Jass, P. Hořava) - 8. Pech (Pohl, Košťál), 21. Skuhravý (J. Látal), 28. Zaťovič (Kumstát, Pech).

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 55. Pospíšil (Víšek), 60. Bulík (Duda, Nedvěd) – 3. Klimek (J. Káňa, Malík), 43. Hruška (Huna, Kudělka), 55. Bartánus (Burger), 58. Bartánus (J. Káňa).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v základní části 52 - 19 - 2 - 6 - 25- 133:148 - 67 b
Umístění po základní části 12. místo
Nejproduktivnější hráč Lukáš Pech – 57 bodů (22+35)
Nejlepší střelec Lukáš Pech - 22 branek
Nejlepší nahrávač Lukáš Pech – 35 asistencí
Nejlepší v +/- Jiří Drtina +9 bodů
Nejtrestanější hráč Jiří Doležal – 71 TM
Brankáři Lukáš Mensator 90.11 %, 3.22 g/z
Tomáš Závorka 92.66 %, 2.38 g/z
Úspěšnost přesilovek 14.5 % (6. místo v extralize)*
Úspěšnost oslabení 84.3 % (9. místo v extralize)*

Bílí Tygři Liberec
Utkání v základní části 52 - 15 - 3 - 12 - 22 – 137:178 - 63 b
Umístění po základní části 13. místo
Nejproduktivnější hráč Petr Nedvěd - 53 bodů (20+33)
Nejlepší střelec Petr Nedvěd – 20 branek
Nejlepší nahrávač Petr Nedvěd - 33 asistencí
Nejlepší v +/- Antonín Dušek +5 bodů
Nejtrestanější hráč Petr Nedvěd - 151 TM
Brankáři Marek Schwarz 90.00 %, 3.30 g/z
Tomáš Vošvrda 88.02 %, 3.56 g/z
Úspěšnost přesilovek 14.0 % (7. místo v extralize)*
Úspěšnost oslabení 83.4 % (13. místo v extralize)*

Zdroj: iDnes.cz

Vzájemné zápasy 2012/13

11. kolo HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3
24. kolo Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1
37. kolo HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 1:3
50. kolo Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1

Sestavy z posledního utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Prošek - Pech, Zaťovič, Kumstát - Skladaný, Kloz, Pohl - Skuhravý, Doležal, Vlach - Zucker, Vachovec, Košťál - Koblasa.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Čakajík, Šimek, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk, Derner – Duda, Nedvěd, Víšek – Pospíšil, Bulík, Kica – Kudrna, Filippi, Bulíř – Vantuch, Galamboš, Jonák – Dušek.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 3.3.2013

Mensator: Přesilovky sehráli kluci ukázkově