HC Energie Karlovy Vary

Na play off jedou zatím dva autobusy

Jen necelé dvě hodiny si fanoušci HC Energie rezervovali místo do autobusů na první utkání předkola play off, které se odehraje ve středu v O2 se Slavií, a už byl jeden z vozů plný. „Nebojím se toho, že bychom dva autobusy nevyprodali,“ řekl předseda Fan Clubu Viktor Tůša.

Rezervace na organizovaný zájezd i se vstupenkami jsou zatím možné pouze na webu www.kfce.cz. „Tento systém se nám osvědčil. Takto to praktikujeme už nějaký ten rok a funguje to,“ říká šéf fanoušků s tím, že doby, kdy se lidé hlásili během domácích zápasů u někoho v kotli jsou už dávno minulé.

Před dvěma roky, kdy se naposledy Energie do vyřazovacích bojů dostala, jezdili fandové na zápasy zdarma. „V té bodě se podařilo sehnat vedení HC partnera, tedy sponzora na zájezdy. Mohli jsme si to tak dovolit. Letos takováto situace není. Klub nám něco přispívá, ale my se musíme na všem také podílet. Pokud by se ovšem nějaký partner, tak bychom to uvítali,“ přidává Tůša.

Rozdíly mezi jízdenkami pro členy Fan Clubu a nečleny jsou na play off větší. „Zatím ještě nemám hotovou kalkulaci, ale nečlenové pojedou odhadem za 150 korun. Členové pak za 80 korun,“ podotýká a upozorňuje na jednu důležitou věc: „Ve středu se bude odjíždět v 13:45 hodin od KV Areny. Ve čtvrtek může dojít k posunu.“

Do O2 arény se nechystá jen Fan Club. Spousta lidí pojede takzvaně na vlastní pěst. „Těmto lidem bych doporučil, aby si zajistili lístky v předprodeji na terminálech Sazky,“ radí Tůša.

Před dvěma roky organizovali zájezdy i odboráři Sokolovské uhelné as. „U nás je o hokej veliký zájem. Takže se budeme snažit kluky maximálně podpořit,“ přidává se odborový předák Radovan Třešňák.

Pro zaměstnance SU as. je předkolo play off zapovězeno. „Teprve v neděli se rozhodlo s kým a kdy budeme hrát. Nejme schopni během dvou dnů něco zorganizovat. Proto jsme se rozhodli jezdit až na případné čtvrtfinále,“ vysvětluje Třešňák.

Jenomže, pokud Energie postoupí do další fáze, tak narazí na Třinec. „To je zase daleko a doprava by byla velice finančně náročná. Ale chtěli bychom začít spolupracovat s Fan Clubem a lidi od nás zapojit do cesty vlakem. Skupinové a zpáteční jízdné vyjde daleko levněji než jízda autobusem,“ přidává.

Cesta do Třince je ovšem ještě daleko. „Nejdříve musíme přejít přes Slavii. Až potom se můžeme začít bavit o tom, jestli pojedeme do Třince vlakem nebo autobusem. Jinak se samozřejmě nebráníme společnému organizování zájezdů,“ dodal předseda Fan Clubu Tůša.

Play off je lepší než dovolené na Kypru

V kotli karlovarských hokejových fanoušků je k nepřehlédnutí. Všichni ho znají. Pavel Provázek, zvaný Krtek, doprovází hokejisty už více jak patnáct let. „Play off je něco víc než dovolená u moře,“ říká.

Jak moc se těšíte na play off?
Takhle. Já se těším do Třince. Myslím si, že takováto odpověď hovoří za vše.

Takže přes Slavii dokáží energetici přejít?
Určitě. Už jenom proto, že z pracovních důvodů mohu jet jenom ve středu a v sobotu máme zase v plánu něco s rodinou. Takže z předkola toho mít moc nebudu. Postoupíme a to poměrem 3:1 na zápasy.

Máte představu, kolik vás bude play off stát po finanční stránce?
Odhaduji, že předkolo vyjde se vším všudy zhruba na 5.000 korun.

Pokud by se Karlovy Vary probojovaly až do finále. Ta zkušenost už tu je. Jak velikou škodu utrpí vaše peněženka?
Já jsem to nikdy nepočítal. Ale možná by se za to dalo letět do Egypta. I když tam teď asi ne. Tak třeba na Kypr.

Za hokejem toho hodně necestujete. Co je lepší? Vlak nebo autobus?
Pro mě je rozhodující to, abychom někam jeli na dva dny. Na to se těším. A co se týče dopravy, tak je mi to celkem jedno. Na kratší vzdálenosti jsem pro autobus. Na delší pak pro vlak.

Už jste ženatý. Jezdí vaše manželka s vámi?
Jezdí, když není v práci. Jak už jsem řekl, na předkolo nám to oběma moc nevychází, ale těšíme se do Třince.

A co děti?
Tak ty zatím nejsou. Ale když to mě a dětem máma nezakáže, tak budeme jezdit všichni.

Jaké máte priority? Řekněme dovolená u moře, rekonstrukce domu či bytu nebo play off…
Za to co teď řeknu, tak si to doma slíznu. První je play off, pak ta dovolená a nakonec ten barák.

Kam až Energie ve vyřazovacích bojích dojde?
Přeji si získat titul, ale jsem střízlivý. Na ten nejcennější pohár je malá šance.

Co je na zájezdech nejlepší. Co vám toto cestování přináší?
Všechno. Radost, zábavu, atmosféru, napětí a to nejenom na stadionu. I v autobuse je sranda.