Nehráli jsme na sto procent, komentuje prohru v derby kapitán juniorky Vachovec

Juniorský výběr Energie se dále trápí v koncovce a v derby s Litvínovem svěřenci trenéra Mlejnka podlehli svému soupeři již popáté v řadě. Začátek utkání přitom vypadal slibně a po první třetině měli dokonce Varští nakročeno k prolomení nepříznivé série. Po zbylé dvě třetiny však na ledě dominoval soupeř. My jsme se v našem rozhovoru zeptali jednoho z nejpovolanějších, kdo by měl v takové situaci tým „nakopnout“ a to juniorského kapitána Michala Vachovce. „Chtěli jsme všichni vyhrát. Povzbuzovali jsme se navzájem, ale bohužel to dnes nevyšlo,“ popisuje situaci v karlovarské juniorské kabině hráč s céčkem na hrudi.
Michal Vachovec

V první třetině jste prohrávali i vedli. Jak Vy sám první dvacetiminutovku komentujete?
Ze začátku zápasu jsme se rozehrávali a čekali jsme spíše na to, co udělá soupeř a pak jsme ho nechali hrát. Od té 10. minuty jsme se trochu zvedli, začali jsme šlapat a vypadalo to dobře.

Ve druhé třetině však skórovali pouze hosté …
Řekli jsme si, jak máme hrát, oni zase čekali na brejkové příležitosti, které jsme si my nepokryli. Dále jsme špatně dobruslovali a jim to tam spadlo.

Vy osobně jste hlavně ve druhé třetině hýřil šancemi. Co chybělo k brance?
Důraz. Hlavně důraz a rychlé zakončení. Prostě hned po bekhendu nebo forhendu to tam mělo jít z první.

Snažil jste se mužstvo do poslední třetiny nabudit, jakožto kapitán?
Určitě. Chtěli jsme všichni vyhrát. Povzbuzovali jsme se navzájem, ale bohužel to dnes nevyšlo.

Nevydařená třetí třetina byla vinou vašeho zkratu nebo nevhodnou taktikou?
Taktikou to ani nebylo, pokyny jsme do třetí třetiny dostali dobré. Akorát jsme nesplnili na sto procent to, co nám trenér řekl, že se máme více soustředit, a právě z toho jsme pak dostali branky. Nevím, v čem přesně byl problém.

Nepadá už na tým po pěti prohrách v řadě „deka“?
Samozřejmě. Nesmíme si z toho nic dělat, musíme šlapat dál jako tým.

Napadá Vás nyní nějaké východisko jak z této situace ven? Například změna sestavy, strategie …
Musíme změnit přístup k tréninku, makat na každém tréninku stoprocentně, a jen tak se to zlepší.

My jsme šance nevyužili, soupeř však ano, hodnotí derby s Litvínovem kouč juniorů Mlejnek

Karel Mlejnek Stejně jako kapitán karlovarské juniorky, tak i hlavní kouč mladých energetiků souhlasil s vyvedenou první třetinou. Následná dvacetiminutovka však poslala vydřené vedení pryč a Karlovarští už jen marně doháněli náskok Benziny. „Určitě jsme spokojeni s první třetinou. V té jsme odehráli dobré utkání. Bohužel ve druhé třetině jsme měli nevyužité šance k odskočení soupeři na 3:1, myslím, že dokonce i na 4:1, a právě zde se zápas lámal. Soupeř nám místo toho dal dvě branky a my jsme jej posadili na koně. I začátek třetí třetiny jsme začali dobře, první tři minuty jsme byli u nich v pásmu. Jenže první útočný výpad soupeře skončil brankou na 2:4, a pak už to byla z naší strany spíše taková křeč. V závěru jsme s tím chtěli ještě něco udělat. Jednou brankou se nám to povedlo a je škoda, že se nám utkání nepodařilo zdramatizovat ještě více. Nicméně gratuluji soupeři, že dokázal trestat naše chyby a proměňovat šance,“ hodnotí utkání juniorský kouč Mlejnek.

Opravdu velmi kontrastovala první třetina se druhou. V té první hráli zelenobílí naplno a otočili vývoj utkání. V té druhé byli po většinu času staženi ve svém pásmu, čehož soupeř využíval. „Určitě byla druhá třetina zlomovým bodem. Měli jsme zde dvě tutové, opravdu tutové šance, kdy jsme mohli odskočit soupeři a to utkání by se třeba vyvíjelo úplně jinak. My jsme toho však nevyužili, soupeř ano a utkání se rázem otočilo, “ hledá Karel Mlejnek příčiny porážky.

Karlovarská série už začíná vypadat hrozivě. Pondělní prohra navlékla již pátý korálek na pomyslnou šňůru proher. Kdekdo by si tedy mohl myslet, že karlovarští junioři již vstupují do utkání s vědomím tohoto neblahého faktu a od toho se také odvíjí jejich hra. Hlavní kouč má však jasno. „My jsme nyní prohráli popáté v řadě. Někdo říká, že v mládežnických kategoriích je to normální. My bychom to samozřejmě hodnotili jinak, kdybychom neměli nahráno tolik bodů. To by bylo něco jiného. Na druhou stranu jsme samozřejmě zklamaní, jak my, tak i hráči. Je třeba říct, že už jsme rádi, že do pauzy zbývají už jen dva zápasy. Myslím si, že už jí potřebujeme, “ ukončil své hodnocení trenér juniorské Energie Karel Mlejnek.