Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Starší dorost výborně reprezentoval ve Švédsku

Starší dorost výborně reprezentoval ve Švédsku

03.01.2013 | Karel Psohlavec

Do série přípravných zápasů a mezinárodních turnajů, kterých se v období Vánoc a přelomu roku zúčastnily prakticky všechny věkové kategorie HC Energie, výrazně zasáhli také karlovarští starší dorostenci. Svěřenci trenéra Eismanna vyrazili do Švédské Mory na mimořádně prestižní U18 FM MATTSSON CUP. V celé Evropě se jedná o vůbec nejtradičnější špičkový turnaj této věkové kategorie. A mladí energetici se na 37. ročníku sledované akce rozhodně nenechali zahanbit. Po třech výhrách a stejném počtu nezdarů je o postup do semifinále připravilo jen horší skóre, které při rovnosti bodů netradičně rozhodovalo o účastnících medailových bojů. Karlovarský forvard Ondřej Beránek se navíc stal se sedmi trefami v šesti zápasech nejlepším kanonýrem turnaje!

Mladí hráči Energie dokázali přehrát domácí naděje z Mory, další švédský výběr z města Leksand a na závěr základní části také rakouský Salzburg. Po základní porci utkání se na poslední postupové pozici srovnali se stejným bodovým ziskem energetici a Leksand. Přestože si Západočeši s tímto soupeřem dokázali ve skupině poradit, reglement turnaje bohužel upřednostňoval jako rozhodující kritérium při rovnosti bodů celkové skóre. A to měli lepší seveřané.

O medaile se tak dělili výhradně domácí reprezentanti. Ve finále přehrálo Brynas v poměru 5:2 Rogle. Vítězové se mohli radovat také z finanční prémie 100 tisíc švédských korun. Leksand bral nakonec bronz za výhru 4:3 nad Malmo.

Výsledky staršího dorostu HC Energie Karlovy Vary na 37. ročníku U18 FM MATTSSON CUPu

HC Energie Karlovy Vary – Rogle BK 2:3
HC Energie Karlovy Vary – Mora IK 2:1
HC Energie Karlovy Vary – Brynas IF 1:4
HC Energie Karlovy Vary – IF Malmo Redhawks 1:4
HC Energie Karlovy Vary – Leksands IF 5:3
HC Energie Karlovy Vary – EC Red Bull Salzburg 2:1

Sestava HC Energie Karlovy Vary

Frček, Kuchař, Harakal – Vodička, Beránek, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Kozák, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Michálek, Osmík, Janata, Rulík, Kodl, Polyanychka, Veverka.

Realizační tým

Hlavní trenér: Václav Eismann.
Asistent trenéra: Miroslav Táborský.
Vedoucí mužstva: Jiří Janata.
Kustod: Pavel Holý.