HC Energie Karlovy Vary

Suchá příprava začala

Po necelých dvou měsících se trenér karlovarské Energie Václav Baďouček sešel se svými hráči. Po formálním přivítání se hned celé mužstvo pustilo do práce a začalo se chystat na novou extraligovou sezonu. „Kompletní zatím nejsme, volno mají František Skladaný, Lukáš Pech a Václav Skuhravý,“ říká v našem rozhovoru hlavní kouč. S týmem naopak trénují i mladí útočníci Tomáš Polák a Martin Kupec. V galerii si prohlédněte fotografie z prvního tréninku.

První den se na tréninku hlásilo šestadvacet hráčů. „Tento týden bude hodně omezený, hráče chceme především zapracovávat. Bude to také o tom, aby si hráči připravili veškerou výstroj a výzbroj. Takže budeme pracovat jenom dopoledne,“ poznamenal na úvod trenér Václav Baďouček.

Následující týden, ale už dostanou hráči pořádně zabrat. „V pondělí, úterý a čtvrtek budou makat dvoufázově. Ve středu a v pátek pak jednofázově. Celkový model bude ale o proti loňsku pozměněný,“ pokračoval lodivod prvního mužstva a přiblížil i další změny. „Dohodli jsme se, že vyřadíme tenis. Osobně si myslím, že to není to pravé ořechové pro hokejisty. Jinak bude využívat stadion Závodu míru a také halu, kde máme vše potřebné. Chybět nebudou ani kola, takže se budeme pohybovat i v okolí Karlových Varů,“ vysvětlil Václav Baďouček. Chybět nebude výšlap ani na nejvyšší vrchol Krušných hor Klínovec.

Mužstvo v prvním týdnu přípravy postrádalo několik opor. Volno mají František Skladaný, Lukáš Pech i lehce zraněný Václav Skuhravý. „Že mají kluci volno, je jedno. Zatím toho moc dělat nebudeme, takže jim to určitě chybět nebude. Tento týden je spíše o tom, že si nově příchozí hráči hledají bydlení,“ přidal.

Oproti minulým sezonám dostali energetici nezvykle dlouhé volno. Trenér, který nedávno podepsal s klubem nový jednoroční kontrakt, však z nepříznivého dopadu na své svěřence obavy nemá. „Já sice nežiji trvale v Karlových Varech, ale pokaždé, když jsem do haly přijel, tak jsem tam někoho potkal, jak cvičí. Hráči se průběžně udržovali, takže nebudou mít nějaké větší problémy začít více trénovat.“

Poprvé se do karlovarské šatny podívalo hned několik mladíků. „Zatím s námi trénují Tomáš Polák, Martin Kupec a naši mladí junioři. Ti se samozřejmě ve Varech zabydlovat nebudou, ale musí se přizpůsobit naší práci, protože to je přece jen něco jiného než v juniorce. Co se týče dalších hráčů, tak o těch se budeme bavit až po druhém květnu,“ razantně uťal Baďouček spekulace o dalších posilách mužstva. Jméno Martina Kupce zatím karlovarským fanouškům příliš známé není, Tomáš Polák je mladším bratrem Vojtěcha Poláka, který letos s Třincem oslavil extraligový titul. Oba útočníky si Energie stáhla na zkoušku z Berouna, v případě Kupce zatím jen na zkoušku.

Ačkoli některé transfery vedení klubu teprve oznámí, už nyní je jisté, že v září na led KV Areny vyjede hodně pozměněný tým. „Hodně hráčů odešlo vinou finanční situace. Na druhou stránku je pro nás důležité zapracovávat do sestavy mladé hráče. Někteří byli v minulých letech trochu přehlíženi a teď bude záležet jen na nich, jak se s nabídnutou šancí poperou. Dalším faktem je, že stále hledáme pravé křídlo k Lukáši Pechovi, ale to je zatím na mrtvém bodě,“ dodal Baďouček na závěr prvního rozhovoru v sezoně 2011/12.