HC Energie Karlovy Vary

Vojtěch Polák na úvod zazářil!

K a r l o v y  V a r y - S pořádnou dávkou energie vletěl do svého prvních přípravných utkání v dresu Dallasu karlovarský odchovanec Vojtěch Polák. Na ledě Edmontonu zvítězil jeho tým 6:5 po samostatných nájezdech a byl to právě bývalý energetik, který se na výsledku podílel největší měrou. V normální hrací době si připsal dvě branky a dvě asistence, skvělé představení završil proměněným rozhodujícím nájezdem.
Karlovarský talent se poprvé brankově prosadil už v první minutě zápasu a hned ve druhé našel přesnou přihrávkou Matta Nickersona, který se rovněž nemýlil. Svou druhou branku utkání zaznamenal Polák v prostřední části hry, a vyhnal tak z klece edmontonského brankáře Tye Conklina. Další bodík za přihrávku přibyl na konto dvacetiletého útočníka ve třetí části hry a poslední pátý, znamenající vítězství i hattrick, pak v „dovednostní soutěži,“ která bude od nového ročníku rozhodovat o dělbě bodů v nerozhodných utkáních.

Polákův úspěch neunikl ani zámořským médiím. Místní tisk The Dallas Morning Post vyzvedl přínos nováčků Jussiho Jokinena (dvě branky proti Coloradu) a Vojtěcha Poláka ve dvou dosavadních přípravných duelech.

Na stránkách listu se rozplýval i asistent generálního manažera organizace Les Jackson: „Polák by se mohl stát největším překvapením našeho přípravného kempu. V Evropě se se sebou trochu potýkal, vystřídal několik klubů, ale teď vykročil tou správnou cestou.“. List však nakonec konstatuje, že k místu v základní sestavě Stars má, i díky účasti na mistrovství světa, blíže finský nováček.