HC Energie Karlovy Vary

Všichni mi přestup do Karlových Varů doporučovali, objasňuje Karol Sloboda svůj příchod

Karol Sloboda za svou bohatou hokejovou kariéru stačil projít kluby jako je Sparta, Slavia, Brno, Slovan Bratislava, Skalica a Trenčín. V sezonách 2001/02 a 2002/03 okusil zámořskou ligu v týmu Ottawa 67’s, kde dokonce hrál s karlovarským brankářem Lukášem Mensatorem. Karlovy Vary jsou pro něj nové. „Už jsem tu předtím párkrát byl na kolonádě, takže to tu znám. Město znám skvěle, protože jsme tu hráli se Slavií dvakrát finále, takže se zde vyznám skoro dokonale,“ těší novou posilu Energie.

Sedmadvacetiletý bek se k týmu připojil teprve nedávno, přesto s Energií již absolvoval několik tréninků pod vedením nového kouče. Stačil se již se změnou týmu vyrovnat? „Kluci mě skvěle přijali do mužstva, takže s tímhle nebyl problém. Momentálně si ve Varech hledám byt, tak doufám, že něco najdu. Podle mě je tu vše v naprostém pořádku,“ vidí optimisticky své nové angažmá.

Poslední tři sezony odehrál tento urostlý bek v pražské Slavii, kde ve 169 utkáních nasbíral celkem čtyřicet šest bodů. Může tedy posoudit jaký herní rozdíl je mezi Slavií a Energií? „Myslím si, že hlavní je hrát na doraz a hrát poctivý hokej, což je podle mě hra jak Slavie, tak Karlových Varů,“ ujasňuje.

Manažer Karlových Varů již po sezoně oznámil, že hodlá do týmu přivést zkušeného obránce. Tím Sloboda rozhodně je. Nehledě na jeho bohaté zkušenosti ze tří lig, měl možnost i reprezentovat tým Slovenska do osmnácti let, později do dvaceti let. Měl i jiné nabídky než tu z Karlových Varů? „Měl jsem i jinou nabídku, ale nebudu konkretizovat,“ odpovídá stručně. Proč se nakonec rozhodl právě pro Karlovy Vary? Co bylo tím zlomovým bodem? „Protože je to velmi úspěšné mužstvo. Hrál jsem proti nim dvakrát finále a jsou tu kvalitní hráči. To, že minulý rok odehráli špatnou sezonu, není v kvalitě hráčů a podle mě to příští sezonu bude jen lepší. Všichni hráči, se kterými jsem se o nabídce Karlových Varů bavil, mi toto angažmá jen doporučovali. Neměl jsem tedy nad čím váhat.“

Proti Energii odehrál v sešívaném dresu dvakrát za sebou finálovou sérii. Jak se mu Karlovy Vary v tu dobu jevily jako soupeř? „Energie podle mého názoru hrála úplně perfektní hokej a má dost kvalitní mužstvo na to, aby dále sbírala úspěchy,“ věří v lepší zítřky a doplňuje bezprostřední plány do následující sezony: „Energie se hlavně musí dostat do první osmičky do play off. Tam už je to potom hodně vyrovnané a stát se může cokoliv,“ uvědomuje si.

Letní přestávka se pro hokejisty kvapem blíží. Má již nyní Sloboda nějaké plány, jak toto období stráví? „Momentálně ještě nemám žádný plán a uvidíme, co se stane. Moje žena jede za bratrem do Kanady, takže ve volném čase budu trénovat,“ dodává slovenský bek na konec rozhovoru.