Z Moravy se třemi body, Žraloci zůstávají druzí

S poloviční úspěšností se vrátili z moravského turné sledge hokejisté Karlových Varů. Nejprve na severu porazili Studénku 6:2, po přesunu na jih do Uherského Hradiště však ztratili 1:4 zápas se Zlínem. V tabulce Sportmall sledge hokejové ligy Žraloci uhájili průběžné druhé místo, ale těsně za jejich záda se přiblížil právě Zlín, který díky stoprocentnímu víkendu přeskočil Spartu. Další kolo čeká na sledge hokejisty o poslední sobotě a neděli v listopadu.

HC Sledge Studénka - SKV Sharks Karlovy Vary 2:6 (1:1, 1:4, 0:1)

Branky: 8. Fojtík (Kudrna), 27. Keller (Staněk) - 4. J. Berger (Hrbek), 23. J. Berger (T. Berger), 25. Janko (J. Berger), 27. Forgo (J. Berger), 29. J. Švec (T. Berger), 31. J. Berger (Hrbek). Rozhodčí: Bříza. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 20. Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6. Hráno 6. listopadu 2010 ve Studénce.

Studénka: Hulín - Fojtík, Sigmund, Žák, Keller, Staněk, Kudrna, Mlčák, Večeřa.

Karlovy Vary: Bozděk (od 31. B. Mach) - Hrbek, J. Berger, T. Berger, Janko, Forgo, Čolič, J. Švec, Schneider, Očenášek.

Roli favorita předznamenali hosté ze západu už na začátku 4. minuty, kdy svou třetí střelu na branku proměnil v úvodní gól kapitán Žraloků Jiří Berger. Pak jako by ale papírové předpoklady odvál podzimní vítr a Bozděk v karlovarské brance musel vleže hasit požár proti usilovně dorážejícímu Staňkovi. Radost z úspěšného zákroku mu mohla zůstat pouze pár sekund. Poté přesnou střelou v přesilovce trefil z úhlu Erik Fojtík volné místečko u první tyče a bylo vyrovnáno. Hra se na dlouhé minuty uklidnila a změnu stavu nepřinesl ani větší prostor na ledě při téměř souběžném vyloučení Staňka a Jiřího Bergera. Až v samém závěru třetiny se právě starší z Bergerů ocitl se Schneiderem sám před Hulínem, jenže na poslední chvíli promáchl.

Upracovaný sledge hokej produkovaly oba týmy i o přestávce. Teprve tyč, o kterou otřel po pěti minutách puk Jiří Berger, jako by otevřela brankově bohatou druhou půli prostřední třetiny. Do vedení odskočili Žraloci díky nechytatelné ráně do šibenice z hokejky Jiřího Bergera, o minutu a půl později zvyšoval Ludvík Janko povedeným zakončením z prostoru před brankovištěm a za dalších 90 sekund Jiří Forgo upravil úspěšnou dorážkou už na 1:4.

Domácí tým se proti vývoji skóre ohradil prakticky po rozehrání, chaos v karlovarské obraně si vychutnal připravenou střelou pod víko Martin Keller. Jenže na začátku 29. minuty vrátil hostům tříbrankové vedení z několikáté dorážky Jiří Švec, kterému se povedlo přehodit nešťastného Hulína marně čekajícího na pomoc svých obránců.

Do karlovarské branky se od třetí třetiny posadil Bohumír "Šrek" Mach a po pouhých 29 sekundách sledoval ostrou ránu Jiřího Bergera z pravého kruhu, po níž svítilo na tabuli skóre už 2:6. Ani střídající gólman ale nebyl bez práce, proti Fojtíkovi musel vytasit povedený zákrok lapačkou a ve střehu ho udržovaly časté pokusy Studénky o smrtící brejk. O ty se místo brankáře vždy postarali rychlorucí obránci a na skóre už nic nezměnila ani tři po sobě jdoucí vyloučení v závěru. Nejblíže gólu byl při karlovarské přesilovce Hrbek, kterému ale vystavil stopku parádní Hulínův semafor. Utkání se poté už v poklidu dohrálo do závěrečné sirény.

ZAS Sedící Medvědi Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky: 25. Julina (Hábl), 33. Julina (Hábl), 35. Palát (Stodůlka), 45. Hábl (Palát) - 28. Forgo (Hrbek). Rozhodčí: Wesley - Hradil, Pelant. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 30. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Hráno 7. listopadu v Uherském Hradišti.

Zlín: Matoušek - Julina, Štít, Hábl, Stodůlka, Palát, Herink, T. Mach, Šnajdar.

Karlovy Vary: Janoušek - Hrbek, J. Berger, T. Berger, Janko, Forgo, Čolič, J. Švec, Schneider, Očenášek.

Po několika letech se Žraloci vrátili na uherskohradišťský led k poměrně důležitému utkání se Zlínem. Očekávaný vyrovnaný souboj potvrdila první třetina, kterou sice domácí začali mírným tlakem, ale výrazněji se před brankou zablesklo až v 8. minutě, kdy Hábl z otočky zamířil vedle. Za hosty odpověděl dalekonosným pokusem do Matouška Jiří Berger a zdálo se, že nejzajímavějším momentem úvodní části zůstane Háblovo nechtěné nastřelení hlavního rozhodčího. V závěru ovšem putoval k trestné lavici Hrbek a při výhodě nejprve Palát bekhendem minul a vzápětí už při rozehrané zlínské přesilovce Janoušek i přes hromadu hráčů před sebou lapil Štítovu jedovku.

Tvrdou střelu Jiřího Bergera do Matouškovy masky jako by chtěli spoluhráči nejslavnějšího občana Suchohrdel u Znojma pomstít a okolo 22. minuty přešli do trvalého tlaku. Ten korunoval na konci 25. minuty Pavel Julina úspěšnou trefou kolem Janouškovy hlavy, kterou otevřel skóre. Dlouho se však Zlíňáci neradovali, po dvou minutách vyrovnal při vyloučení Hábla dorážkou Hrbkova pokusu Jiří Forgo. Vyrovnaný stav do druhé přestávky už vydržel také proto, že v předposlední minutě Matoušek zastavil technický pokus Jiřího Bergera po ledě.

Do opětovného vedení pomohla Sedícím Medvědům štěstěna. Ve 33. minutě nahodil Pavel Julina puk od pravého mantinelu a ten přes shluk mnoha hráčů skočil až za Janouškova záda. Veledůležitou pojistku přidali domácí zakrátko. Po necelých dvou minutách potrestal Hrbkovu chybu před Janouškem David Palát a dotlačil kotouč za zoufalého Janouška potřetí.

Se Žraloky mohlo být ještě hůř, při vyloučení jejich kapitána ale Petr Janoušek výborně přečetl hru, kdy Palát v dobré pozici volil místo střely ještě přihrávku. I tak ale měli domácí sledge hokejisté více ze hry a tlačili se dopředu. Hábl obral o kotouč Jiřího Bergera, trefil však jen brankovou konstrukci a dorážejícího Paláta znovu vychytal roztažený Janoušek. Na posledních 45 sekund vyzkoušeli Žraloci hru bez brankáře ve snaze dosáhnout alespoň na bod. Jiří Berger přestřelil a následně Zdeněk Hábl sice se zády odřenými zvukem sirény, ale přece stihl zpečetit výsledek do prázdné branky na 4:1.