HC Energie Karlovy Vary

Zápas s Pardubicemi hodíme za hlavu, slibuje Benda

Pro Marka Bendu byl první zápas nové sezony premiérovým extraligovým startem. Ve 32. minutě naskočil na místo Lukáše Mensatora a debutantovi se vedlo skvěle. Hned po několika vteřinách se na něj řítil kanonýr Bartek, ale mladý brankář si s jeho sólem po pravém křídle poradil. I v dalším průběhu zářil a jediná obdržená branka nešla na jeho účet. Gólman si s námi po zápase popovídal o jeho premiérovém startu, zápasu na Kladně a o jeho působení v Mostě.

Marku, váš první extraligový start asi nebyl podle vašich představ. Do branky jste se dostal za nepříznivého stavu.

Je to pravda, že tohle byl můj první extraligový start. Jsem rád, že se to uskutečnilo tady v Karlových Varech před mými známými. Bohužel jsem šel do branky za takového stavu, ale doufám, že se už zápasy jako tyto nebudou opakovat, obzvlášť tady v KV Areně. Za sezonu se hraje 52 zápasů a může se snadno stát, že se ještě do branky dostanu, protože od toho jsem tady. Chci být vždycky připraven naskočit a předvést co nejlepší výkon.

To se vám i dneska povedlo. Za 28 minut jste dostal pouze jednu branku.

Z mého pohledu to mohlo být bez toho gólu, ale můj úkol byl co nejméně inkasovat, protože náš tým nebyl v nejlepším rozpoložení. Snažil jsem se spoluhráče uklidňovat a zbytečně nerozehrávat.

Hned po tom, co jste nastoupil do branky, byl v sólu Martin Bartek. Se zakončením tohoto kanonýra jste si ale poradil. Celkově jste měl za 28 minut dost práce.

Ano, ale jsem zvyklý z Mostu. Tam je to na denním pořádku. Třeba pět takových úniků za třetinu, takže jsem byl připravený. Možná mi ten chycený „nájezd“ pomohl a zvedl sebevědomí. Zákroků jsem měl dost, ale na hostování je to kolikrát ještě horší a já jsem si to tady spíš užíval.

Jste po tomto zápase asi jediný, kdo může být trošku spokojený. Splnil se vám sen?

Samozřejmě nejsem spokojený. Myslím hlavně na tým a my jsme prohráli. Teď po zápase už je jedno, co se stalo. Musíme se soustředit na další utkání na Kladně a zápas s Pardubicemi hodit za hlavu. Doufám, že výkon odčiníme a vyhrajeme, abychom se zvedli jak psychicky, tak v tabulce a dostali se někam výš.

Kladnu se po dvou odehraných kolech docela daří. Jaký je váš názor na tohoto soupeře?

Daří se jim, ale extraliga je strašně vyrovnaná a každý zápas je o něčem jiném. Na Kladně se začíná od nuly a já jsem přesvědčen, že se semkneme a vyhrajeme.

Ještě k dnešnímu zápasu. Není pro brankáře paradoxně lehčí jít do branky za takového stavu?

Tohle je veřejně známé. Když jdete do branky s pocitem, že není co ztratit, tak se chytá lépe. Když jsem Lukáše střídal, říkal jsem si, že si to užiju, protože to byl můj první zápas v kariéře na extraligovém ledě. Na tenhle moment jsem čekal 22 let a díkybohu se to povedlo.

Po polovině zápasu padlo do karlovarské sítě šest branek. Proběhla o druhé přestávce v kabině nějaká bouřka?

Všichni hráči v kabině jsou natolik zkušení, že ví, jak hráli a kde dělali chyby. Podle mě je lepší v takové situaci neřvat, ale uklidnit situaci a jít do další třetiny s čistou hlavou. Pan Baďouček řekl, ať vyhrajeme třetí třetinu a to se nám povedlo, takže aspoň něco si ze zápasu odneseme. Na zápas s Kladnem nám nezbývá nic jiného, než jít od začátku.

Související články