HC Energie Karlovy Vary

Energii čeká první domácí zápas, v KV Areně se předvedou Pardubice

V loňské sezoně vyhráli karlovarští hokejisté vyhráli tři ze čtyř zápasů s Pardubicemi a letos by na tuto úspěšnou sérii rádi navázali. Zvlášť po smolném utkání na Slávii. Naopak Pardubičtí v prvním zápase porazili liberecké Tygry a jedou do lázeňského města s vysokým sebevědomím. O tom, zda se na východ Čech vrátí s prázdnou, můžete rozhodnout i vy. Přijďte svůj tým podpořit ve středu od 18:00!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Novinky z Pardubic

V létě se v klubu lecos změnilo, mimojiné i samotný název. Nyní si tým z města perníku a dostihů říká HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE. Změny se udály i v kabině. Pavlovi Hynkovi bude na lavičce pomáhat bývalý pardubický útočník Ladislav Lubina. Obranu přišel vyztužit Václav Benák z Plzně. Mezi novými tvářemi jsou také Američané Corey Elkins a Casey Borer. Výraznou posilou je kanadský forvard Johanthan Sim, kterému se v roce 1999 povedlo v dresu Dallasu dobýt slavný Stanley Cup. Východočeši budou moci také využít služeb Dušana Salfického, který má vyřízený střídavý start z Litoměřic.

Co se týče odchodů, Pardubice opustilo několik vynikajících hokejistů. Jde nejen o Adama Svobodu a Františka Kaberleho, kteří nyní hrají za Plzeň. Odešli i Branislav Mezei a Rastislav Špirko, oba nyní hrají KHL za slovenský Poprad. Jeff Jillson bude zase válčit za chomutovské Piráty a Adam Pineault dočasně přeřušil kariéru. Hostování v různých koutech republiky zkusí bek Marek Drtina a útočníci Luděk Brož, Jan Semorád a Lukáš Kupec.

Aktuální forma

V letní pauze odehráli Pardubičtí devět zápasů, z toho šest vítězných. Poráželi přitom i kvalitní soupeře jako Mannheim nebo Linköping. Naopak porážku si připsali třeba v Plzni nebo v Liberci, kterému ji ale oplatili v již zmíněném úvodním zápase extraligové sezony. Nejproduktivnějším hráčem léta byl Martin Bartek, připsal si 13 kanadských bodů. S pěti vstřelenými góly byl zároveň kanonýrem týmu. Obránci Energie tedy dobře ví, na koho si dát pozor.

Trenér Baďouček doufá v lepší koncovku

Václav Baďouček Východočechům se tedy v poslední době docela daří, nebezpeční budou určitě i venku. „Já jsem je viděl hrát v Plzni, když se ještě hrála European Trophy. Sice prohráli, ale jinak hráli velice dobře. To potvrdili i v úvodním kole,“ poznamenal na začátek trenér HC Energie. „Jsou velice silní při kombinaci. Nemohu si pomoci, ale čeká nás první domácí utkání, které bude velice těžké,“ přiznává Václav Baďouček.

 

Do prvního utkání ze zdravotních důvodů nenastoupil František Skladaný, který před časem podstoupil menší operační zákrok na koleni. „Ještě mu dáme nějakou pauzu. Nechceme nic riskovat. Byli bychom velice neradi, kdyby se mu s tím kolenem něco stalo,“ pokračoval Baďouček.

Na Slavii karlovarská Energie neuspěla. Trenér ale sestavu měnit nebude. „Nemyslím si totiž, že bychom v Praze hráli špatně. Podle výsledku to ano, ale jinak jsme se prezentovali dobrou hrou. Zápas rozhodla jediná věc, která se s námi táhne od začátku přípravy. Naše koncovka je prostě žalostná,“ povzdechl si trenér nad slabinou svého týmu.

 

Řešení, jak zlepšit střeleckou potenci není mnoho. „Dá se na tom pracovat. Vymýšlíme cvičení, při kterých jsou hráči v zakončení pod tlakem. Tak jako je tomu v zápase. Hráč - střelec se ale nedá vyrobit. Ten se musí narodit,“ vysvětlil. Před sezonou si klub i mužstvo dalo za cíl zlepšit výsledky na vlastním kluzišti. To znamená vylepšit nelichotivou bilanci, kterou tým v KV Areně má. „Mluvíme o tom pořád. Rádi bychom našim fanouškům nabídli tu radost, kterou je si možno užívat z vítězství. My si jí také chceme užívat a uděláme všechno proto, aby to tak bylo,“ doplnil karlovarský lodivod s tím, že mužstvo musí v domácím zápase udělat jednu důležitou věc: „Musíme dát o jeden gól více než soupeř,“ uzavřel s lišáckým úsměvem.

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize1 - 0 - 0 - 0 - 1 – 1:2 - 0 b
Průběžné umístění12. místo
Nejproduktivnější hráčDavid Zucker – 1 bod (1+0)
Nejlepší střelecDavid Zucker - 1 branka
Nejlepší nahrávačLukáš Mensator – 1 asistence
Nejlepší v +/-Rastislav Dej, Marek Melenovský, Martin Gründling +1 bod
Nejtrestanější hráčRoman Prošek– 4 TM
BrankářiLukáš Mensator 91.67 %, 2.03 g/z
Úspěšnost přesilovek0 % (10. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení87.5 % (8. místo v extralize) *

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE
Utkání v extralize1 – 1 - 0 - 0 - 0 - 5:2- 3 b
Průběžné umístění1. místo
Nejproduktivnější hráčPetr Koukal - 2 body (0+2)
Nejlepší střelecMartin Bartek, Jonathan Sim, Corey Elkins, Jan Starý – 1 branka
Nejlepší nahrávačPetr Koukal - 2 asistence
Nejlepší v +/-Martn Bartek, Corey Elkins, Radovan Somík, Vladimír Sičák +2 body
Nejtrestanější hráčDaniel Rákos, Jan Buchtele, Václav Kočí, Aleš Píša - 2 TM
Brankáři Martin Růžička 91.30 %, 2.00 g/z
Úspěšnost přesilovek20 % (3. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení100 % (4. místo v extralize) *

* Zdroj: iDnes.cz

Vzajemné zápasy 2010/2011

03. kolo HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:5
16. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Eaton Pardubice 2:3
29. kolo HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:4pp
42. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Eaton Pardubice 4:1

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gulaši, Nosek, Gřegořek, Bombic, Grundling, Prošek, Látal, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Košťál, Klíma, Pech, Zaťovič, Bartánus, Melenovský, Dej, Kuběna, Vachovec, Zucker.

HC Eaton Pardubice: Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Rákos, Zohorna, Sim – Buchtele, Radil, Kousal.


Energetiky čeká doma utkání s nepříjemným soupeřem

Související články