Hektické podkrušnohorské derby Energii nevyšlo, body ji stála třetí třetina

Po West derby přišel pro Energii na řadu souboj s Litvínovem. Utkání bylo vyrovnané a aktivní od začátku až do chaotického konce. Po druhé části bylo skóre 1:1 a pokračovalo se do té třetí. Karlovarským hrubě nevyšel její začátek a díky tomu mohla Verva odskočit na vedení 4:1. Energetici dotahovali, jak mohli, bohužel pro ně nedokázali utkání srovnat, a tak si Litvínovští připsali první výhru na domácím ledě v sezoně.
Tipsport extraliga, 15 (ČT), ne 17.10.2021
HC VERVA Litvínov
4:3
0:0, 1:1, 3:2
Branky a nahrávky: 25. Jarůšek (D. Zeman, P. Svoboda), 43. Zygmunt (Irving, P. Svoboda), 44. Jarůšek (P. Zdráhal, Estephan), 53. P. Zdráhal (Estephan, Irving) – 28. Koblasa (Kohout), 56. Koblasa (T. Hanousek, Plutnar), 60. Jiří Kulich (Plutnar, Flek)
diváci2574
HC VERVA Litvínov: Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel, Strejček – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – P. Straka (A), Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán (A), Parkkonen – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C)

Zápas začal v poměrně vysokém tempu, na obou stranách se velmi střílelo. Oba brankáři ale drželi a Litvínovu nepomohla ani příležitost dvou přesilových her za sebou. Střeleckou smůlu neprolomil v 10. minutě ani Aaron Irwing, ten minul odkrytou karlovarskou svatyni. V přesilovce energetiků měl největší šanci domácí Pawel Zygmunt, proti jeho střele se Novotný stihl vysunout včas a puk vyrazil mimo. Asi největší šanci první části měl Jakub Flek, který si prokličkoval obranou a následně překonal i brankáře Godlu, jenomže kotouč se ke smůle Energie odrazil od břevna do tyčky a pak ven z brány. Irwing ještě před sirénou nastřelil tyč a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé dvacetiminutovky si zahrála Verva přesilovku kvůli vyloučení Jaroslava Kracíka. Domácí tlačili, jak mohli a ostřelovali karlovarskou bránu ze všech možných akcí. I když početní výhoda nebyla využita, pokračující nátlak přinesl své ovoce. Denis Zeman vypálil od modré a puk se odrazil k Richardu Jarůškovi, který si nejprve položil Novotného a poté trochu se štěstím úspěšně zavěsil. Za necelé tři minuty přišla ale odpověď. Po vhazování si v rohu kluziště kotouč uzmul Martin Kohout, jenž posunul do předbrankového prostoru, kde stál připravený Petr Koblasa, a ten až z dorážky srovnal stav. Na přelomu poloviny základní hrací doby se dostal k zajímavé šanci Tomáš Redlich, z mezikruží trefil pouze tyčku. Ve zbytku třetiny se pokračovalo v aktivní vyrovnané hře, další zajímavější akce už však nepřišla.

Začátek třetí části ukázal snad největší slabinu Karlových Varů v této sezoně. Přijde zkrat a pak se prostě všechno sype. V čase 42:20 přihrál Aaron Irwing do prostoru mezi kruhy Pawlu Zygmuntovi, který po kličce zasunul kotouč mezi Novotného betony. A o minutu později se po přihrávce Patrika Zdráhala ránou z první v přesilovce znovu trefil Richard Jarůšek. Síly na ledě se vyrovnaly a útočilo se opět na obou stranách. Jenže poté přišlo další vyloučení, tentokrát Lukáše Pulpána. Hned vzápětí se střelou z pravého kruhu prosadil Patrik Zdráhal. Početní převahy a jejich využití bylo klíčovým faktorem tohoto utkání. V 55. minutě další přesilovky využil Petr Koblasa a skóre bylo 4:2. Energetici vycítili šanci na body, a proto se rozhodli pro risk v šesti. Ten jim nakonec vyšel, střelu Michala Plutnara úspěšně dorazil Jiří Kulich. Karlovarští šli znovu do hry bez brankáře, tentokrát to ale k ničemu nevedlo. Litvínov tak v hektickém závěru ubojoval první tříbodovou výhru na domácím ledě v sezoně.