HC Energie Karlovy Vary

PLAY-OFF! Energie v Chomutově porazila Litvínov a postupuje do vyřazovací části

Boj o všechno čekal energetiky v cizí hale. ROCKNET Arenu ale zaplnilo skoro čtyři tisíce fanoušků, kteří tvořili skvělou atmosféru. V té dokázali svěřenci Martina Pešouta ve vypjatém utkání urvat rozhodující body a postoupit tak do předkola play off TELH.
Tipsport extraliga, 60. kolo, út 8.3.2022, ROCKNET Arena
Karlovy Vary
Litvínov
3:1
0:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 24. Plutnar (T. Havlín, Kohout), 28. T. Rachůnek (Flek), 54. Vondráček (Kohout, Hladonik) – 15. Sukeľ (Strejček).
Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Zíka, Šimánek
vyloučení3:4
využití2:0
oslabení0:0
střely na branku18:40
zblokované střely16:35
hity6:7
vhazování26:40
diváci3911
Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, D. Mikyska, T. Havlín, Pulpán, Parkkonen – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – O. Beránek, Kulich, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout – Osmík, Jiskra, Průžek.
Litvínov: Godla – Balinskis, Irving, Demel, Stříteský, D. Kolář, Strejček, D. Zeman – Zygmunt, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka, Sukeľ, Fronk – Kudrna, Gerhát, M. Havelka – P. Svoboda, V. Hübl, F. Lukeš.

Komentář k utkání

Už od první minuty bylo v chomutovské ROCKNET areně jasné, že souboj o předkolo bude divácky atraktivním duelem. Při nástupu obou mužstev byla slyšet mohutná podpora obou kotlů. Během prvních minut měla ze hry více litvínovská Verva, která nepouštěla energetiky k puku. Štěpán Lukeš si první zákrok zapsal už po sedmadvaceti sekundách. Situace na ledové ploše se pak ale vyrovnala a oba gólmani ukázali svůj um. V patnácté minutě viděli přítomní fanoušci první branku. Matúš Sukel´ zvládl ve středním pásmu obrat Karlovarské o kotouč a dojet s ním až před bránu, odkud dokázal propálit Lukeše mezi betony. Tři minuty před první sirénou ještě ze špatné rozehrávky Energie hrozil Andrej Kudrna, ten už ale síť za gólmanem z Karlových Varů rozvlnit nedokázal.

Druhá část se vyvíjela pro hokejisty pod vedením Martina Pešouta mnohem lépe. Už po třech a půl minutách hry totiž zvládli vyrovnat. Tomáš Havlín v přesilovce přesně našel Michala Plutnara, který tvrdou střelou z pravého kruhu propálil Denise Godlu. Ve 28. minutě mohli fanoušci v černých a zelených dresech znovu slavit. Tryskový Jakub Flek zvládl ujet všem, a zavezl tak puk do útočné třetiny. Tam jej předal Tomáši Rachůnkovi, jemuž se povedlo ránou zprava vymést pavučinu v růžku litvínovské klece. Už v jednatřicáté minutě mohlo být vyrovnáno, Uvis Balinskis se dostal k odraženému puku za modrou, následnou střelou zpoza kruhů ale jen rozezněl tyč. V posledních sekundách se ještě zvládl uvolnit Patrik Zdráhal, ten ale v souboji jeden na jednoho proti roztaženému Lukešovi neuspěl.

Třetí dvacetiminutovka odstartovala dvojicí vyloučení. Nejprve si dvě minuty vysloužil Lukáš Pulpán, po něm zamířil na provinileckou lavici Balinskis. Ani jedna z těchto početních výhod však nebyla využita. V sedmačtyřicáté minutě znovu ujel karlovarský sprinter Jakub Flek, jeho zakončení ale Godla vyrazil betonem. 54. minuta už ale karlovarské fanoušky znovu vystřelila na nohy. Kapitán Tomáš Vondráček totiž zvýšil na 3:1 poté, obdržel kotouč od Martina Kohouta a pálil za přesouvajícího se Denise Godlu. Vyzdvihnout musíme ale i práci právě Martina Kohouta, který musel zpracovat nelehký puk z hole Jana Hladonika. Dvě a půl minuty před koncem odvolali z pozice Litvínovští Denise Godlu, namísto jehož naskočil do pole šestý hráč. Ani to však Litvínovu k zvrácení špatného stavu. Po šedesáti minutách tak postupují karlovarští energetici.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Nebudu hodnotit průběh utkání, protože bych chtěl zejména poděkovat našim hráčům, kteří na ledě nechali všechno. Počínaje Štěpánem Lukešem, který nám dal šanci bojovat o cíl, který jsme měli nastavený. V zápase jsme si pomohli přesilovými hrami. I když jsme byli pod velkou palbou a obětavostí jsme museli ubránit spoustu šancí a střel. Nyní se už může stát cokoliv, začíná se zase od nuly. Jsem rád, že jsme se takto semkli a závěr základní části jsme odbojovali

Vladimír Růžička (HC VERVA Litvínov): Měli jsme výborný vstup do utkání a odehráli jsme dobrou první třetinu. Vyhráli jsme 0:1, ale měli jsme si vytvořit větší náskok před soupeřem. Poslední utkání bylo odrazem celé sezony. Udělali jsme dva zbytečné fauly a soupeř toho samozřejmě využil a srovnal výsledek. Hokej je o gólech a dnes rozhodl Štěpán Lukeš v bráně Karlových Varů, kterému jsme my nedokázali vstřelit gól. Přitom šancí jsme měli hodně. Bohužel.

Fotogalerie

Související články