HC Energie Karlovy Vary

Slavnostní utkání s výhrou. Energie na konec roku vynulovala Litvínov

Energetici čekali dlouho, nejen na výhru ale i na vstřelenou branku. Obojí přišlo v posledním utkání roku, které bylo zároveň slavnostním pro Václava Skuhravého a Karla Holoubka, jejichž prapory byly vyvěšeny pod strop KV Areny. Karlovarští hokejisté utkání až na pár chvilek jasně ovládli a dovedli ho do vítězného konce.
Tipsport extraliga, 32. kolo, st 28.12.2022
Karlovy Vary
Litvínov
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Jiskra (Bartejs, Koblasa), 34. Černoch (Koblasa, Pulpán), 59. Kohout.
Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Lhotský, Hnát
vyloučení4:6
využití1:0
oslabení0:0
střely na branku31:29
zblokované střely10:17
hity24:15
vhazování35:24
Karlovy Vary: Habal – Huttula, Pulpán (A), Bartejs, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, O. Beránek.
Litvínov: Godla – Zile, D. Zeman, Freibergs, Šalda, Demel (A), Jaks, Wesley – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Chalupa – Havelka, Jurčík, Zygmunt.

Komentář k utkání

Na úvod výročního zápasu proběhl slavnostní ceremoniál, během kterého byly pod střechu KV Areny vyvěšeny slavnostní prapory Václava Skuhravého a Karla Holoubka. Ihned poté se začalo hrát a energetici podpořeny emotivním začátkem dali do hry všechno. Vstup do třetiny to byl výborný, ihned si vytvořili tlak a brzy skórovali. Nastřelený puk před brankou přesně tečoval Vítek Jiskra a dostal do varu takřka vyprodanou arenu. Energetici nadále pokračovali v intenzivním výkonu a na brankáře Godlu pálili ze všech možných i nemožných úhlů. Soustavný tlak akorát na chvíli přerušilo vyloučení Filipa Koffera, Litvínov si ale během něj nevytvořil slibnější šanci.

Druhá perioda už vypadala ze strany hostů krapet jinak. Litvínovští pozvedli aktivitu na zcela jinou úroveň a domácí na to nedokázali vůbec reagovat. Dlouhý tlak byl proložen dvěma tutovkami, energetici ale obě trestuhodně spálili a museli se bránit velkým šancím soupeře. Tlak soupeři vydržel dobrých deset minut, Habalovi se ale dařilo stavit všechny střelecké pokusy. Krátce po půlce třetiny si to ale Litvínov začal kazit zcela sám. Přišla série čtyř vyloučení, dvě je dokonce poslali do tří a energetici toho po zásluze využili. Prvně pálil Koblasa, toho ještě Godla vychytal, ale na následnou střelu Jiřího Černocha již neměl. Energetici tak ve druhé části přežili kritických deset minut a ve druhé polovině navíc přidali jednu branku.

Litvínov musel dát do třetí části to nejlepší a zpočátku to tak vypadalo. Aktivita byla opět vysoká, vše ale kazil brankář Habal. Ten chvílemi předváděl až neskutečné zákroky, třeba proti Zdráhalovi vytáhl perfektní zákrok betonem. O chvíli později mohl na druhé straně vstřelit dost možná rozhodující branku Kohout, samostatný únik na Godlu ale gólem neskončil. Jak Litvínov tak i Energie měly opět možnost přesilové hry, ani jedna ale gólem neskončila a hra tak utíkala dál. Litvínovští se stále snažili se zápasem něco udělat, ale karlovarská obrana a především brankář byli proti. V závěru se hosté pokusili i o hru v šesti, ani tam jim nepomohla, Martin Kohout navíc trefil odkrytou branku. Energetici tak dovedli speciální výroční zápas do vítězného konce a ukončili tak rok 2022 výhrou.

Ohlasy trenérů

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary):V první řadě bych chtěl říct, že jsme rádi za návštěvu, která na utkání dorazila. Byla největší v letošní sezoně. Do utkání jsme solidně vkročili. Podařilo se nám prolomit bezgólovou sérii. Z hráčů tedy spadl pomyslný kámen a už to bylo lepší. Ve druhé třetině jsme měli horší pasáž, soupeř se udržel v pásmu a měli několik brankových příležitostí. Konečně jsme si pomohli přesilovou hrou, kdy jsme zužitkovali dvojitou přesilovku. Měli jsme větší hlad. Už v minulých zápasech se potvrdilo, že jsme byli hladoví. I v Plzni i proti Olomouci jsme měli dobrý pohyb a dělali jsme dobré věci. Jsme rádi, že se nám utkání s Litvínovem podařilo. Vítězství je o to cennější, když byla vzdána pocta panu Karlu Holoubkovi a Vencovi Skuhravému.

David Kočí (HC VERVA Litvínov): Neměli jsme dobrý pohyb a neměli jsme takové úsilí k vítězství. Start do zápasu jsme měli docela dobrý, ale zmrazil nás první gól. Od té doby jsme se nemohli nastartovat, i přes snahu hráčů. Ve druhé třetině nás dohnala oslabení, kde jsme ztratili hodně energie. Po zbytek utkání se nám to už nepovedlo nastartovat.

Fotogalerie

Související články