HC Energie Karlovy Vary

Tuhá bitva a dva body! Energie znovu zvítězila

Zpočátku divočina, která se postupem času změnila na tuhou bitvu. Energetici chvíli tlačili, poté se bránili. Využili přesilovou hru, v oslabení ale také inkasovali. Zápas s obraty a spoustou šancí dospěl až do prodloužení, kde po kapitánově přihrávce přiřkl body Energii svou první letošní brankou Dalimil Mikyska.
Tipsport extraliga, 45 (ČT), ne 5.2.2023
Litvínov
Karlovy Vary
1:2p
0:0, 1:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 31. Hlava (Jaks) – 21. Hladonik (Rachůnek, Gríger), 61. Mikyska (Černoch, O. Beránek).
Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Špůr, Frodl
vyloučení6:7
využití1:1
oslabení0:0
střely na branku36:22
zblokované střely14:19
hity8:6
vhazování30:34
diváci4011
Litvínov: Tomek – Zile, D. Zeman, Strejček, Jaks, Demel, Freibergs, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Válek – Jícha, Estephan, Zdráhal – Straka, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík, Helt.
Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Mikyska, Dlapa, Stříteský, Rohan, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kofroň – Kružík, Hladonik, Koffer – Redlich, Jiskra, Kohout.

Komentář k utkání

Energetici nastoupili do nedělního Podkrušnohorského derby s nezměněnou sestavou, ta vítězná se totiž nemění. Zápas začal pořádně zostra, nejprve se hned po pár vteřinách zaskvěl skvělým zákrokem Lukeš, ještě v první minutě poté zahrozil z úniku Gríger, tam ale kraloval brankovišti Tomek. S pokračujícími minutami ale byla hra stále otevřená a brankáři se měli co otáčet. Trochu více práce měl Lukeš, ale celý úvodní tlak dokázal vydržet. Úvodní nápor na brankáře přešel spíše v taktickou bitvu, dobře se bránilo střední pásmo a nevznikalo tolik šancí. Oba týmy si poseděly na trestné lavici, čímž byla hra značně rozkouskovaná. Větší vzrušení přišlo až ke konci třetiny, kdy se Litvínov dvakrát provinil proti pravidlům a energetikům se naskytla možnost dvojnásobné početní výhody.

Větší část přesilovky se přenesla do druhé části a Karlovarští ji dokázali využít. Rychlá souhra přinesla puk na hokejku Jana Hladonika, který ranou z první propálil Tomka a poslal energetiky do vedení. Jak energetici, tak i Litvínov se snažili o rychlý hokej, na obou stranách ale bylo vidět dost nepřeností, a tak po vstřelené brance přišlo trošku období marnoty, nikdo se do pořádné šance nedostal. Vzrušení přišlo v polovině zápasu, Kohout byl poslán na trestnou lavici a litvínovští hokejistě nabídnutou přesilovou hru využili. Vyraženou střelu našel Nicolas Hlava a bez problémů ji poslal do odkryté branky.

Hra se začala hodně přiostřovat a s tím přicházely i fauly. Huttula byl u mantinelu dohrán Havelkou, přitom ho ale nešikovně trefil hokejkou do obličeje a Energetici museli čelit dlouhému čtyřiminutovému oslabení. Energetici to zvládli, problém ale málem přišel hned vteřinky po konci oslabení. Zapracoval ale Štěpán Lukeš, který společně s Adamem Rulíkem dokázal v tlačenici udržet puk před brankou. Z následné šarvátky vzešla přesilovka Energie, v samotném závěru prostřední části ale už branka nepřišla.

Kromě srovnání stavu přišla pro Energii ve druhé části ještě jedna ztráta. Tomáš Havlín byl při jenom obraném zákroku trefen pukem do nechráněného místa na ruce a už během zápasu odjel na vyšetření do nemocnice. Energetici tak měli k dispozici už jen šest beků, kteří se ve třetí části pořádně zapotili. Nejprve při litvínovském přečíslení, které ale výborně dobruslili, následně i při karlovarské přesilovce, kdy se nedařilo a museli stále dojíždět pro vyhozené kotouče. Litvínov byl ale následně tím týmem, který se více snažil a tvořil většinu šancí. Energetici převážně vyhazovali kotouč do středního pásma a málokdy se dostali až k brance Tomka. I přes značný tlak ale branka nepřišla, a zápase se tak musel posunout do prodloužení. Tam už to bylo rychlé, Černochova přihrávka před brankou našla Dalimila Mikysku a ten už neměl problém puk správně tečovat. Energetici si tak po tuhé bitvě odvážejí z Litvínova cenné dva body.

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (HC VERVA Litvínov): Budu hodnotit nás než samotný zápas. Oproti pátečnímu kolu to tentokrát bylo odpracované utkání po změnách v sestavě. Myslím si, že kluci, kteří byli v sestavě, udělali v zápase velkou práci. Paradoxně si myslím, že největší šance na obou stranách byly v prvních třech až čtyřech minutách. Potom jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem. Bohužel některé střelecké příležitosti, které jsme si vytvořili, nedopadly tak, jak jsme potřebovali. To ale k této fázi patří. Po dlouhé době nastoupil Matej Tomek a odvedl pro mužstvo solidní práci. Musím říct, že mužstvo mu extrémně pomohlo. Ve druhé a třetí třetině soupeř hrál v systému, ale podle mě jsme si pro vítězství šli celých 60 minut víc. Bohužel jsme nedali branku v situaci pět na pět.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Dnes to bylo strašně složité utkání, kdy na obou stranách bylo hodně vyloučených. Měli jsme v jednom vyloučení těžkou chvíli, kdy Štěpán Lukeš a Adam Rulík situaci výborně odbránili a puk nepřešel brankovou čáru. V zápase si oba týmy vytvořily tlak a bylo to hodně defenzivní utkání. Jsme rádi, že v prodloužení jsme si vzali bonusový bod. Děkujeme divákům, kteří za námi přijeli a celý zápas nás podporovali.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 5.2.2023

Lukeš: Dva body jsou pro nás velmi cenné