Základní část Tipsport extraligy se blíží ke konci a hraje se tak o každý bod. Karlovarští bez Jakuba Fleka v sestavě ovšem od začátku vůbec nestíhali tempu nastavenému Kladenskými. Rytíři kontrolovali každý kotouč a Energii takřka nic nedovolili. Středočeši nakonec skórovali hned pětkrát a energetici tak domů odjeli s prázdnou.
Tipsport extraliga, 51. kolo, pá 11.2.2022
Kladno
5:0
2:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 2. Pytlík (Zikmund), 8. Zikmund (Melka), 37. M. Beran (Melka), 55. Plekanec, 58. A. Kubík (Hlava, Plekanec)
diváci1000
Kladno: Bow – Arzamascev, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, Baránek, J. Suchánek (A), Donaghey – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka, Zikmund, M. Beran – Filip, M. Indrák, Babka – Kuťák, Pytlík, Jágr
Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, Pulpán (A), T. Havlín, Weinhold – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, O. Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Průžek, Jiskra, Osmík

Horší začátek to pro Energii snad ani nemohl být. Středočeši nalétli na chomutovský led ve velkém stylu a nenechali své soupeře vydechnout. Hned po 75 vteřinách hry krátce po vhazování vystřelil z kruhů Jaromír Pytlík, kotouč následně Štěpán Lukeš vyrazil před sebe, ve skrumáži v předbrankovém prostoru se puk odrazil zpět ke kladenskému forvardovi, který jej uklidil do sítě. V osmé minutě Kladno přidalo další trefu. Ze středního pásma přihrál Antonín Melka na hůl Ladislava Zikmunda. Ten to zkusil z vrcholů kruhů a letící střelu nejistým zákrokem gólman Lukeš nakonec propustil. V polovině třetiny přišel další závar před bránou energetiků, dorážku Nicolase Hlavy ale Lukeš pokryl. Na druhé straně mohl odpovědět Jiří Průžek, jeho vyslal do úniku Vít Jiskra, první jmenovaný nakonec pod tlakem dojíždějící obrany zvolil střelu z bekhendu a minul. Převaha Rytířů trvala i nadále do začátku druhé části.

Tentokrát vše probíhalo o něco klidněji. Šance se sice naskytly, jako třeba po ráně z první Ladislava Zikmunda, kdy Štěpán Lukeš byl tentokrát připraven, žádné branky na obou stranách však vidět nebyly. Hra se zklidnila, iniciativu měli ovšem stále na své straně Středočeši. V zajímavé palebné pozici se na přelomu poloviny zápasu octl Martin Kohout, jeho projektil proletěl těsně nad břevnem. Landem Bow musel být na pozoru, jelikož záhy ujel sám Martin Osmík, ve finální kličce mu ale puk ujel. Pak přišlo vyloučení na straně Karlových Varů za příliš mnoho hráčů. Oslabení zvládali energetici dobře, závěrečný tlak ale neustáli. Antonín Melka vypálil zprava, na dorážku si počkal Matěj Beran, jenž navzdory dotírajícímu obránci doklepl puk do odkryté sítě. Kladenští hráli ve velké pohodě a kontrolovali i závěr třetiny.

Start závěrečné dvacetiminutovky přinesl práci zejména pro betony obou brankářů. Nejprve nebezpečnou ránu Tomáše Plekance vykopl Štěpán Lukeš, únik Ondřeje Beránka pak musel zachraňovat Landon Bow. Pro Energii se naskytla možnost přesilovky, ve které paradoxně měli největší příležitost Rytíři, Jaromír Pytlík z prostoru mezi kruhy orazítkoval břevno. Při následném Pytlíkově vyloučení pomohla branková konstrukce i jeho týmu. Nahození z kruhů Lukáše Pulpána s možnou lehkou tečí zasáhlo tyč. Hokejisty z lázeňského města trápila především nepřesnost a koncovka, což byl jeden z hlavních faktorů vysoké střelecké převahy Kladna. V poslední pětiminutovce se naskytla Karlovarským dokonce možnost dvojité přesilovky. V té chvíli ovšem došlo k úplnému vyvrcholení karlovarského zmaru. Lukáš Pulpán zadovkou namazal do úniku Tomáši Plekancovi, jehož pokus vyrazil Lukeš do vzduchu, odkud ho hostující obránce ještě nechtěně sklepl do vlastní sítě. To ovšem nebylo vše. Zoufalá defensiva navíc pustila do přečíslení dva na jednoho Nicolase Hlavu, který přihrál Adamu Kubíkovi, a ten z bezprostřední blízkosti završil na 5:0. Rytíři si tak v důležitém utkání připsali cenné tři body.

Jiří Burger (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který výborně bruslí, v tom jsme se mu chtěli vyrovnat a myslím si, že se nám to podařilo. V první třetině jsme Varům odskočili na rozdíl dvou gólů, druhá nebyla úplně dobrá. Ve třetí části jsme se vrátili k dobré hře z první třetiny, vytvářeli jsme si šance. Chtěl bych kluky za dnešní výkon pochválit a poděkovat jim za tři body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme zklamaní z toho, co jsme dnes předvedli. Začalo to už při prvním střídání, kdy jsme dvakrát propadli, ve druhém jsme si dali lehkovážně dát první gól. Náš výkon, hlavně v první třetině, byl bezkrevný, naše hra neměla žádné parametry. Přijeli jsme sem s nějakým plánem, ten se nám zboural hned v prvním střídání. Neměli jsme pohyb, neměli jsme důraz. Nehráli jsme dobře s kotoučem ani bez něj. V naší hře neobstálo nic a proto jsme si ani nezasloužili vstřelit jediný gól a Kladno zaslouženě vyhrálo.