Energetici ve vyrovnaném souboji podlehli Třinci

Karlovarští pro druhé extraligové kolo přivítali na svém ledě Oceláře z Třince. Zápas byl dlouho vyrovnaný a oba týmy se přetahovaly o vedení. Do poloviny zápasu vyhrávali domácí, poté už skórovali jen Třinečtí. Tři body si tedy s trochou štěstí odvážejí hosté.
Tipsport extraliga, 2. kolo, ne 20.9.2020
Oceláři Třinec
2:5
1:1, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 5. Flek, 22. O. Beránek (T. Mikúš) – 4. M. Kovařčík (Martin Růžička, M. Doudera), 34. Kundrátek, 38. O. Kovařčík (Kundrátek, Chmielewski), 49. M. Doudera (Chmielewski)
diváci1707
Karlovy Vary: F. Novotný – Kotvan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, M. Rohan (A), Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – Hladonik, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček
Oceláři Třinec: Štěpánek – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška, Jašek, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A)

Už od úvodního vhazování bylo jasné, že to bude atraktivní utkání. Obě mužstva na nic nečekala a hnala se ihned útočit. Vysoké tempo ale vedlo i k vyloučením, ve třetí minutě schytal dvě minuty Filip Novotný za vyhození puku mimo hřiště. O překvapení se mohl postarat Martin Kohout, když jel s Jiřím Černochem v přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný ale svého spoluhráče přihrávkou nenašel. I tentokrát se potvrdilo pravidlo "Nedáš, dostaneš!" a z branky se radoval soupeř. Nahození Martina Růžičky úspěšně dorazil Michal Kovařčík. Energetikům se ale povedlo rychle odpovědět, Jakub Flek zachytil kotouč u levé tyčky a zavěsil přesně za Štěpánkův beton. Po zbytek třetiny se pokračovalo ve svižném aktivním hokeji, oba gólmani ale už další střely za svá záda nepustili.

TM 0

Do druhé části se pokračovalo v rychlé hře a padla také rychlá branka. Postaral se o ni Tomáš Mikúš, když našel v levém kruhu nehlídaného Ondřeje Beránka, který střílel už jen do odkryté sítě. Na druhé straně měli Oceláři také spoustu velkých příležitostí, Filip Novotný ale předvedl nespočet skvělých zákroků a držel Energii, co to šlo. V čase 33:55 propálil karlovarského brankáře Tomáš Kundrátek střelou od modré, předtím ale o Novotného v brankovišti zavadil nohou Matěj Stránský a domácí si vyžádali trenérskou výzvu. Kvůli nefunkčnosti videozáznamu platil verdikt hlavního sudího na ledě, takže byl gól uznán. Na energeticích byla vidět mírná frustrace, čehož Třinečtí využili k další brance. Po Kundrátkově přihrávce skóroval Ondřej Kovařčík. Domácí se z toho oklepali a začali na hosty vyvíjet tlak, k ničemu to ale nevedlo.

V závěrečné dvacetiminutovce Západočeši dále na hosty tlačili. Velkou šanci měli Petr Koblasa a Martin Kohout, zpětnou přihrávku ale nedokázal první jmenovaný zpracovat. Naopak to byl znovu Třinec, kdo se prosadil. Aron Chmielewski našel Milana Douderu, ten si s kotoučem sjel do mezikruží, odkud Novotného propálil. Karlovarští se dále snažili na hosty tlačit, kýžený gól to ale bohužel pro ně nepřineslo. Necelé tři minuty před sirénou se pro Třinec naskytla příležitost v podobě trestného střílení za zalehnutí puku v brankovišti. Martin Růžička ho ale neproměnil, a tak stav zůstal 4:2 pro hosty. Ke konci zkusila Energie hru v šesti, k lepšímu výsledku to ale nepomohlo. Do prázdné branky se naopak trefil Vladimír Dravecký.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Utkání nás velmi mrzí. Na těžkého soupeře jsme se pilně připravovali. Zvládli jsme začátek utkání, po inkasované brance jsme se vrátili do hry. První část byla minimálně vyrovnaná, měli jsme několik dobrých šancí. Jenomže jsme nebyli produktivní jako v minulém zápase. Ve druhé třetině jsme náš výkon ještě zlepšili. Bohužel v naší nejlepší pasáži, kdy jsme vedli, přišla nešťastná situace a vyrovnávací gól Třince. Což bylo podle mě klíčovou situací celého utkání. Branka byla uznaná a my vypadli ze hry. Od té doby už jsme tahali za kratší konec, z čehož pramenil i třetí gól. Když se tak silné mužstvo jako Třinec dostane do vedení, tak je extrémně složité do nich tlačit, na což jsme bohužel sílu neměli.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): ,,V první třetině byla vidět na domácích velká chuť zápas vyhrát. Měli jsme problémy s jejich rychlostí, vytvořili si na nás spoustu šancí. V bráně nás výborně podržel brankář Jakub Štěpánek. Co se vytváření šancí týče, tak jsme za soupeřem rozhodně nezaostávali. Utkání bylo hodně otevřené, až to bylo mimo naše představy o venkovních duelech. Ve druhé části se přes branku Energie hra srovnala. Zabrali jsme směrem dopředu a proměnili jsme vytvořené příležitosti. Ve třetí dvacetiminutovce se také hrálo vyrovnaně a zápas klidně mohl skončit vítězstvím domácích, nebo dělbou bodů. Za bodově vydařený první souboj v sezoně jsme rádi. Hráli jsme i dobře takticky. Po gólu na 4:2 už měli domácí těžké dostat se zpátky do zápasu.“