Energie zvládla tuhou bitvu s Kladnem!

HC Energie - HC GEUS OKNA Kladno 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Karlovarští hokejisté uzavřeli domácí sérii vítězně. V KV Areně se dlouho potýkali s pevnou defenzivou Kladna a po trefě bývalého spoluhráče Bílka dokonce prohrávali. Narůstající tlak Energie však ve třetí části vyústil v Pletkovo vyrovnání a vítězný gól Rastislava Deje (na snímku).
O2 extraliga, 14. kolo, pá 9.10.2009, KV Arena
Kladno
2:1
0:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) - 7. Bílek (Frolík, Fr. Kaberle). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 2:6, navíc Kopřiva (KLA) 10 min. za nesp. chování. Bez využití. Diváci: 4168. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Dobroň, Hájek, Tribuncovs, Čutta, Parýzek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Pletka - Melenovský, Kristek, Hluchý - Dej, Pech, Košťál - Zucker, Kuběna, Zaťovič
Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Trončinský, J. Dlouhý - Diviš, Patera, Tomajko - Bělohlav, Čurilla, Valský - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler

První třetina duelu mezi Karlovými Vary a Kladnem většinu obecenstva nepotěšila z hlediska výsledku ani předváděného hokeje. Zároveň to byla třetina bývalého hráče Energie Vítězslava Bílka, který hrál roli ve většině podstatných událostí. V oboustranně opatrném začátku zaujal jeho průnik mezi dvěma karlovarskými obránci, po kterém měl Sáblík plné ruce práce u své levé tyčky. Když pak na druhé straně energetici nevyužili přečíslení tří proti dvěma zakončený Kristkovou střelou, mohl si Vítězslav Bílek napravit svou střeleckou bilanci. Trefou k tyči zakončil povedenou kombinaci hostů na jeden dotek.

Ani tento direkt nepomohl Energii, aby se dostala do tempa. Domácí hokejisté rychle ztráceli puky a nedokázali soupeře výrazněji zatlačit do defenzivy. Příliš platné jim nebylo ani vyloučení Valského. A tak přišla další chvíle útočníka Bílka. Toho po neúspěšném bruslařském souboji fauloval Čutta a sudí nařídil trestné střílení. Neúspěšným exekutorem se stal František Kaberle, který si sice Sáblíka dokázal položit, při střele do odkryté klece už ale selhal.

Druhou část odehráli energetici podstatně aktivněji, což se projevilo i na zvýšeném počtu zákroků brankáře Kopřivy. Chvíli po skončení přestávky jej u tyčky ohrožoval Kumstát a o chvilku později se před branku proháčkoval Kristek. Hosté se s těsným vedením více stáhli a Sáblíka zaměstnávali především díky chybám domácí defenzivy. Například ve 24. minutě již Bělohlav zvedal ruce nad hlavu na znamení úspěšně zakončeného úniku, Sáblík ale v poslední chvíli zadržel puk mezi svýma nohama. Rušněji ale bylo na druhé straně. Do dobrých pozic se zde dostávala především Kristkova formace. Jenže pozorný Kopřiva Tribuncovsovu ránu zneškodnil betony a v případě Hluchého technické střely se prezentoval efektním zákrokem lapačkou. Po druhé třetině tak stále zůstával nepřekonán.

Zasloužené odměny za aktivitu se Karlovarští dočkali v poslední dvacetiminutovce. Vyrovnávací branku poněkud kuriózně vymyslel Pech, který na led naskočil namísto Skuhravého se zlomenou čepelí. Své nové pozice se nezalekl, od mantinelu nahrál před branku Václavu Pletkovi, od jehož hokejky se puk odrazil za čáru. Hosté v této fázi doplatili na možná až příliš pasivní hru a o výsledek se opět začali prát, až když v 51. minutě zadovkou skóroval Rastislav Dej. Nejblíže k vyrovnání byl Patera, jenž se po faulu na Čurillu ujal exekuce trestného nájezdu. Pokus o přímočaré zakončení v podání zkušeného matadora však skončil na Sáblíkově vyrážečce. Závěrečný nápor si navíc hosté zkomplikovali faulem Trončinského, a tak si energetici ze souboje o pozice v desítce odnesli důležité tři body.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Z naší strany byla hra v první třetině opět malátná. Dali jsme sice ve třetí třetině dvě branky, ale za to, že jsme získali tři body, můžeme poděkovat Lukáši Sáblíkovi. Za získané tři body jsme velmi rádi.

Zdeněk Müller (HC GEUS OKNA Kladno): Myslím si, že jsme podali dobrý výkon. Byli jsme lepší zejména v první třetině. O výsledku zápasu rozhodla šťastná druhá branka. Po dnešním výkonu jsme si nějaké body zasloužili.