HC Energie Karlovy Vary

Utkání jako každé jiné, řekl Bílek o zápase, ve kterém dal Energii gól

Jednou z výrazných postav pátečního střetnutí mezi Karlovými Vary a Kladnem byl Vítězslav Bílek, který se společně s Lukášem Sáblíkem stal hvězdou utkání. Úvodní trefu kladenského útočníka se energetikům dlouho nedařilo umazat. Ve stejné třetině navíc pro svůj tým vybojoval i trestné střílení. „Na tu druhou penaltu už jsem chtěl jít já, ale Pavel Patera se přihlásil dřív,“ přiznal Bílek po skončení zápasu.
Nastoupil jste proti Energii, jaký to byl pro Vás zápas?
Jako každý jiný. Na to, co bylo, se nekoukám. Přijeli jsme s tím, že chceme uhrát nějaké body. A v první třetině se nám to docela dařilo...

Ale od druhé třetiny domácí přidali…
To sice ano, ale branky, které nám dali, byly hodně náhodné. Nahodili to na branku a ono to tam spadlo. Musíme se nad to povznést a jít do dalšího zápasu.

Odjíždíte se špunty v nose. Co se Vám stalo?
Byli jsme s Davidem Hájkem v souboji. Šel jsem si pro puk a on mi zvedl hokejku do obličeje. Nic to není. To se u hokeje stává.

První trestné střílení bylo po faulu na vás. Nechtěl jste ho jet Vy sám?
Tohle je volba trenéra. Šel na to Franta Kaberle, který je velice zkušený. Položil si Sáblíka, ale dal to vedle branky. Na tu druhou penaltu už jsem chtěl jít já, ale Pavel Patera se přihlásil dřív, tak jsem mu to nechal. Bohužel jí také nedal. Je to hodně o štěstí.

Když jste působil ve Varech, tak jste se hodně trápil. Teď se Vám daří…
Kladno je můj mateřský klub. Doslova srdcová záležitost. Všechny tam znám, tak je to také možná tím. Ale že bych nemohl hrát někde jinde, to bych neřekl. Když jsem byl ve Varech, tak první sezona byla dobrá. Pak jsem si zlomil nohu a dlouho jsem se nemohl dostat do tempa. Cítil jsem to i sám na sobě. Nemohl jsem se dostat do formy.

Po zranění jste se dostal znova do zápasů, ale jakoby už jste to nebyl Vy…
Viděli to všichni včetně mě. Bylo to pro mě hodně těžké. Chtělo to čas a já doufám, že se do toho zase dostávám. Více si věřím a hlavně se už tolik nebojím. Musím přiznat, že po zranění jsme to v hlavě trochu měl.

Související články

Reportáž | pá 9.10.2009

Energie zvládla tuhou bitvu s Kladnem!

Preview k zápasu | st 7.10.2009

Domácí sérii zakončí duel s Kladnem