Kapitán hattrickem v oslabení pomohl k výhře nad Motorem!

Famózní představení kapitána! Tomáš Vondráček výrazně pomohl Energii ke třem bodům na ledě Motoru, když se hned třikrát trefil v oslabení! Z jihu Čech tak svěřenci Martina Pešouta vezou výhru 5:2.
Tipsport extraliga, 27. kolo, út 23.11.2021
České Budějovice
2:5
0:1, 0:0, 2:4
Branky a nahrávky: 47. Abdul (Gulaš, L. Pech), 55. Percy (D. Voženílek, Vondrka) – 1. T. Mikúš (O. Beránek), 45. Koblasa (Plutnar, T. Mikúš), 54. Vondráček (Flek), 55. Vondráček (Dlapa), 60. Vondráček (T. Havlín).
diváci4508
České Budějovice: Hrachovina – Šenkeřík, Piskáček (A), Bindulis, Percy, Vráblík, M. Jandus, Štich – J. Ondráček, L. Pech (A), Gulaš (C) – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – Chlubna, Valský, M. Beránek – Holec, Karabáček, D. Voženílek.
Karlovy Vary: Novotný – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Jiří Kulich, Flek – Immo, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, Vondráček (C).

Vysněný vstup do utkání. Takto by se dal popsat začátek zápasu z pohledu Karlových Varů, které hned v úvodní minutě otevřely skóre. Po pouhých pětatřiceti vteřinách si Tomáš Mikúš přebral kotouč od Beránka, namířil si to přímo do útočné třetiny a z levého křídla svou dělovkou propálil Dominika Hrachovinu. O necelé tři minuty později mohl srovnat českobudějovický snajpr Milan Gulaš, ale střela velezkušeného útočníka z levého kruhu skončila jen obranným blokem jednoho z karlovarských obránců. Celkově byla na obou stranách vidět opatrnost, ve hře nebyla vidět taková rychlost a velkých příležitostí rovněž tolik nebylo. Energii výrazně držel Filip Navotoný, na druhé straně pak po úvodním inkasovaném gólu nedovolil v úvodní dvacetiminutovce soupeři další trefu Dominik Hrachovina.

Druhou třetinu odstartoval pokus ex-karlovarského Petra Šenkeříka, jenž byl v prostředním dějství hodně vidět a několikrát se od modré čáry odhodlal ke střele. Pokaždé ale narazil na připraveného Filipa Novotného, jenž se po zdravotních problémech vrátil do branky Západočechů. Energetikům se rýsovala dobrá příležitost ve 30. minutě, kdy vypršel trest Lukáši Douderovi. Hostující zadák naskočil přímo do přečíslení, se spoluhráči si ale nerozuměl, a tak ani Hrachovina zasahovat nemusel. Sedm minut na to už ale musel být českobudějovický maskovaný muž v pozoru, protože obraně Motoru pláchl po skvělé přihrávce od Kohouta navrátilec Jiří Černoch, ten však tváří v tvář Hrachovinovi neuspěl. Po čtyřiceti minutách tak drželi hosté z lázeňského města nejtěsnější možný náskok.

Po dlouhé bezgólové odmlce přišly branky až ve třetím dějství. V čase 44:38 Karlovarští zdvojnásobili své vedení, když potrestali vyloučení Václava Karabáčka. Po domácím vyhození se energetici rychle vrátili do útočného pásma a puk se dostal až na levý kruh, kde stál nachystaný Petr Koblasa, jenž svou typickou ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže o necelou minutu později inkasoval dvouminutový trest Ondřej Dlapa a svou výhodu tentokráte zužitkovali Jihočeši. Na konci rychlé kombinace byl Jindřich Abdul, který dostal na zadní tyči dostatek prostoru, aby kotouč zametl do okryté karlovarské klece. Ve 49. minutě byl Motor blízko vyrovnání, zapomenutý zůstal v mezikruží Lukáš Holec, domácí útočník ale trefil pouze tyč. Obrovské tempo třetí třetiny pokračovalo i nadále, na tahu byli hosté. Do přečíslení se dostali Tomáš Vondráček s Janem Hladonikem a druhý jmenovaný byl doslova okraden za bílého dne Dominikem Hrachovinou, který vytasil opravdu důležitý zákrok. Velkou šanci na srovnání dostali domácí poté, co byl na čtyři minuty vyloučen Michal Plutnar. Namísto toho ale Českobudějovičtí zaváhali a nechali si ujet kapitána Karlových Varů Tomáše Vondráčka. Bojovník s pětkou na zádech se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku a střelou po ledě pokořil Hrachovinu. Jenže šílená pasáž tímto zdaleka neskončila. Hned po dalším buly putoval kotouč po ose Voženílek - Stuart Percy a České Budějovice byli opět na dostřel. Jenže to by Karlovy Vary nesměly mít ve svých řadách experta na hru v početní nevýhodě. Tomáš Vondráček totiž využil zaváhání Petra Šenkeříka a podruhé sám před Hrachovinou skóroval. Karlovarský kapitán tak během jednoho oslabení udeřil hned dvakrát. V závěru to Jihočeši zkusili ještě v šest, navíc po Dlapově vyloučení navíc proti čtyřem. Ale skóre se znovu měnilo na straně Energie, do prázdné branky totiž zkompletoval hattrick hostující hrdina Tomáš Vondráček.

Jaroslav Modrý (Motor): „Soupeři pomohl rychlý gól. Nám trvalo strašně dlouho, než jsme se dostali ke kontaktní brance. Škoda, že jsme nevyužili obrovskou šanci v závěru druhé třetiny, možná by se utkání vyvíjelo jinak. Pořád jsme ale tahali za kratší konec. Nezbývá nám, než pogratulovat soupeři k vítězství a připravit se na další zápas.“

Tomáš Mariška (K. Vary): „Máme za sebou těžkou sérii, kdy jsme hráli čtyři zápasy ob den. Proto jsme na utkání přijeli den dopředu a tento tah se nám vyplatil. Pomohla nám rychlá první branka a pak jsme na sto procent plnili herní plán. Podali jsme obětavý výkon podpořený výborným Filipem Novotným v brance a hattrickem v oslabení našeho kapitána Tomáše Vondráčka. Získali jsme nesmírně cenné tři body s kvalitním soupeřem, který byl nebezpečný po celý zápas.“