Podkrušnohorské derby ovládl v prodloužení Litvínov

V rámci 45. kola se uskutečnilo v Litvínově podkrušnohorské derby. Zápas byl jako na houpačce a hrál se vyrovnaný hokej, který se nerozhodl v řádné hrací době a pokračovalo se tak prodloužení. Bod navíc zůstal nakonec na ledě Vervy.
Tipsport extraliga, 45. kolo, ne 6.2.2022
4:3p
0:2, 2:0, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 25. Estephan (P. Zdráhal, Irving), 33. Fronk (Stříteský, Demel), 54. Zygmunt (Gerhát), 63. Hrbas (P. Straka, Sukeľ) – 2. Flek (T. Rachůnek, D. Mikyska), 18. Flek (T. Rachůnek, Pulpán), 46. Vondráček (Hladonik)
diváci1000
Litvínov: Neužil Strejček, Irving, D. Kolář, D. Zeman, Hrbas, Demel, Stříteský – Zygmunt, Estephan, P. Zdráhal (A) – Kudrna, Sukeľ, M. Slavík – P. Straka (A), V. Hübl (C), Fronk – M. Chalupa, Gerhát, M. Havelka
Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, D. Mikyska, Pulpán (A), T. Havlín, Parkkonen – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Rymon, Osmík, Vondráček (C)

Lepší úvod si energetici snad nemohli přát. Hned po necelé minutě a půl hry vystřelil od modré Dalimil Mikyska, načež se kotouč odrazil k levému mantinelu, kde si jej uzmul Tomáš Rachůnek, který přesnou křižnou přihrávkou nabil Jakubu Flekovi, a ten se jen trefil do odkryté sítě. Litvínovští se zvedli a postupně stupňovali nátlak na Štěpána Lukeše, nad nímž si domácí útočníci jen lámali hlavu. Velmi blízko k zápisu mezi střelce měl Andrej Kudrna, ten z velkého úhlu nastřelil tyč.

Vervě nepomohly ani naskytnuté početní výhody. Po přesilovkové šanci Matěje Chalupy, jenž ztroskotal na Lukešovi, přišlo potvrzení pravidla nedáš, dostaneš! Hned po srovnání hry dostihl volný kotouč Tomáš Rachůnek, který zkusil zakončit zpoza branky. Po zákroku Jakuba Neužila se puk odrazil do předbrankového prostoru, čehož si jako první všiml Jakub Flek a karlovarský rychlík bekhendem zakončil do pravého horního rohu litvínovské svatyně a Karlovarští tak šli do šaten s dvoubrankovým vedením.

Domácí nepolevili s nátlakem ani ve druhé dvacetiminutovce. Štěpán Lukeš povolil až v 25. minutě. Patrik Zdráhal z pravého mantinelu vyslal skákavou přihrávku, která přeskočila karlovarské hokejky a dopadla přesně k Giorgiu Estephanovi, jenž tvrdou ranou snížil. Dvougólový náskok mohl Energii vrátit Tomáš Mikúš, jenž z rohu kluziště vystartoval přes tři bránící do mezikruží, odkud trefil břevno. Naopak v čase 32:39 poslal Matěj Stříteský kotouč po modré čáře Petru Strakovi, jehož rána se odrazila od v předbrankovém prostoru stojícího Jiřího Fronka a bylo zas srovnáno. Záhy nabil Michal Plutnar Tomáši Mikúšovi, jenž z nápřahu podruhé zasáhl brankovou konstrukci. Před sirénou nebyl daleko od završení hattricku Jakub Flek, jenž po passu Tomáše Rachůnka trefil přesouvajícího se Neužila.

Třetí část začala opatrnějším tempem. Po chvíli nepřesností u obou mužstev si vzal Jan Hladonik puk za brankou, vybídl v mezikruží ke střele Tomáše Vondráčka a karlovarský kapitán přesným zakončením vrátil svému týmu vedení. A Hladonik si mohl připsat další kanadský bod, ze svého výpadu zkusil zakončit mezi betony domácího gólmana, ten je však sklapl včas. Po soustavném nátlaku v 54. minutě unikl po levé straně Pawel Zygmunt, následně se natlačil až k Lukešovi, za jehož záda nakonec důrazně protlačil kotouč až do sítě. Ke konci mohl o rozdělení bodů rozhodnout Aaron Irving, když úplně sám dojel k odraženému puku v těsné blízkosti před karlovarskou branou, jenže minul. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V nastavení po přihrávce Petra Straky z pravého kruhu vypálil osamocený Marek Hrbas, jehož rána zapadla mezi Lukešovými betony až do brány, a tak bod navíc zůstal v Litvínově.

Vladimír Růžička (HC VERVA Litvínov): Náš vstup do zápasu byl špatný. Inkasovali jsme z prvního střídání. První třetina pro nás nedopadla vůbec dobře, prohráli jsme 0:2. Přitom jsme soupeře přestříleli 14:5, ale nebyli jsme gólově produktivní. Jako ve většině našich zápasech, dělali jsme hrubé chyby, čehož soupeř využil. Sice naše druhé třetiny nebývají dobré, tentokrát se nám podařila. Hodně jsme hráli v útočném pásmu a povedlo se nám srovnat. Karlovy Vary mají založenou hru na protiútocích. Dvakrát střelily tyčku, měly tedy i trochu smůlu. Třetí třtina byla o tom, kdo dá gól, ten vyhraje. Důraznou hrou se nám podařilo vstřelit vyrovnávací branku na 3:3 a v následném prodloužení jsme byli šťastnější.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): S dnešním utkáním rozhodně nejsme spokojení. I když první třetina nebyla z našeho pohledu úplně ideální, dokázali jsme odskočit o dva góly. Většinu zápasu jsme byli ve vedení. Ve druhé části jsme úplně vypadli z tempa a nechali jsme Litvínov, aby se vrátil do zápasu. Ve třetí třetině jsme sice znovu odskočili na rozdíl jedné branky, ale stejně jako v předešlých zápasech se nám nepodařilo těsné vedení udržet. Bod z dnešního utkání je pro nás málo, chtěli jsme získat víc, což nás mrzí. Do dalších zápasů se z toho musíme ponaučit.